Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójec. Nie chcą wieży 5G w Kobylinie

2 listopada 2023; 09:23

Grojec24.net

12 komentarzy

Na sesję protestujący mieszkańcy przyszli z transparentem (fot. grojec.esesja.pl) Na sesję protestujący mieszkańcy przyszli z transparentem (fot. grojec.esesja.pl)

Mieszkańcy dwóch podgrójeckich miejscowości - Kobylina oraz Mieczysławówki - sprzeciwiają się planom budowy stacji bazowej i masztu telekomunikacyjnego. Ich protest poparła w poniedziałek Rada Miejska w Grójcu.

News will be here

W uzasadnieniu podjętej uchwały (18 głosów "za", 2 wstrzymujące się) czytamy, iż "w dniu 25 sierpnia 2023 roku do Rady Miejskiej w Grójcu wpłynął wniosek mieszkańców Kobylina i Mieczysławówki o poparcie sprzeciwu wobec planowanej budowy stacji bazowej i masztu telekomunikacyjnego zlokalizowanej za działkach nr 160/2, 160/3, 160/4 w Kobylinie".

Jak wskazano dalej, "wniosek został skierowany na posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, które odbyło się 19 września 2023 roku. Następnie Komisja Skarg, Wniosków i Petycji po zapoznaniu się z wnioskiem i po przeprowadzonej dyskusji poparła sprzeciw mieszkańców".

Protestujący obawiają się, że "planowana budowa stacji bazowej i masztu telekomunikacyjnego spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i ich mienia, a także pogorszenie stanu środowiska oraz warunków zdrowotno-sanitarnych". Przedstawiciel mieszkańców wskazał też podczas sesji, iż planowana inwestycja zahamowałaby rozwój miejscowości.

TAGI:

Komentarze (12):

WGR; 2 listopada 2023, 14:04

Ciemnogród ...

obywatelski; 2 listopada 2023, 18:04

Bardzo dobrze. Widać świadomi ludzie.
Wystarczy śledzić info w temacie: Z.Gelzog, komisje sejmowe, stop5G etc.

były sadownik; 2 listopada 2023, 19:06

Rozwój miejscowości...Kobylin. Mieczysławówka.
Co niby tam ma się rozwijać? Odrolnienie ziem klasy 2+ ? i dzielenie między deweloperami?

O; 2 listopada 2023, 19:43

Jaka to sieć?

Do WGR; 3 listopada 2023, 04:55

Czemu tak o sobie piszesz ?

jA; 3 listopada 2023, 14:36

A myślę że WGR ma 100% racji - ciemnogród
Nasłuchają się głupot a później protestują
A jak sieć nie będzie działać to oczywiście będą pisać skargi do operatora
Uwaga - PIS już jest opozycją - nie trzeba wierzyć w bajki

obywatelski; 3 listopada 2023, 18:30

,,Szokujący film o 5G,, (LEKTOR PL), twórca filmu, Sasha Stone i ekip New Earth Project.
Występujący w filmie Barry Trower deklarował i chyba nadal, że do Polski przyjedzie 'zeznawać', ale jak to u nas, już pisałem (tu: stopzet.org>102- "5G Gigantyczne zagrożenie dla zdrowia dr Barrie Trower w rozmowie z sir Julianem Rose- ver PL"
Wiadomo, 'kto(ś)' na tym by zyskał...

Pool; 4 listopada 2023, 16:51

Średniowiecze

Piotr; 4 listopada 2023, 17:48

A wy ciągle myślicie,że wszystko jest zdrowe, a cała masa osób chorujących na raka to pewnie geny, tylko ciekawe po kim, skoro kiedyś tyle osób nie chorowało, popytajcie byle jaka osobę pracująca przy masztach to się dowiecie, jakie mają problemy ze zdrowiem...

Obiektywny; 7 listopada 2023, 01:14

To zawiść, że ktoś inny zarobi na dzierżawie działki. Dobrze wiedzą, że nie ma żadnego zagrożenia i jest to inwestycja celu publicznego.

1wszy Foliarz RP; 26 listopada 2023, 16:12

Świadomość rośnie stop5g.com.pl/maszty
Kiedyś firmy produkujące papierosy robiły swoje "badania", aby "udowodnić", że papierosy nie szkodzą zdrowiu. W obecnych czasach firmy telekomunikacyjne sponsorują "badania" które "udowadniają" że telefony komórkowe, routery Wi Fi i maszty telekomunikacyjne nie szkodzą zdrowiu. Historia się powtarza, jednak żadna ilość argumentów nie przekona głupca.

1wszy Foliarz RP; 26 listopada 2023, 16:26

"Żadna ilość argumentów nie przekona głupca". Swego czasu firmy tytoniowe finansowały badania, które "udowadniały", że papierosy nie szkodzą zdrowiu. Obecnie, firmy telekomunikacyjne sponsorują badania, które "udowadniają" że telefony komórkowe, Wi Fi i maszty telekomunikacyjne nie szkodzą zdrowiu. Jest grupa naukowców, która przeanalizowała ponad 3000 badań, które pokazują że te urządzenia jednak nie są obojętne dla zdrowia. Stowrzyli oni tzw Bioninitiative Report, gdzie opisują różne szkodliwe skutki dla zdowia.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.