Grójec, Wólka Kosowska. Zabezpieczyli podróbki o wartości 10 mln zł

18 września 2019; 16:59

Informacja prasowa

9 komentarzy

Fot. materiały prasowe

Dwa magazyny z kosmetykami, odzieżą, zegarkami, biżuterią i perfumami z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek zlikwidowali w powiecie piaseczyńskim i grójeckim funkcjonariusze z wołomińskiej komendy, stołecznego wydziału odzyskiwania mienia i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.Zarzuty wprowadzanie do obrotu wyrobów z naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi zgodnie z Ustawą prawo własności usłyszało już dwóch mężczyzn, 40-letni obywatel Ukrainy i 20-letni obywatel Armenii. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość rynkowa zabezpieczonego mienia wynosi blisko 10 mln złotych.

Wołomińscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili miejsce przechowywania podrobionych perfum, kosmetyków, odzieży i zegarków oraz osobę zajmującą się tym procederem. Kilka dni temu funkcjonariusze udali się do podwarszawskiej Wólki Kosowskiej, gdzie skontrolowali pomieszczenia gospodarcze znajdujące się na prywatnej posesji. W budynkach garażowych ujawnili zegarki, odzieży, tekstylia oraz obuwie w łącznej ilości blisko 11 tys. sztuk, gdzie wartość rynkowa zabezpieczonego mienia została oszacowana na kwotę 6,5 mln złotych. Na terenie posesji przebywał 40-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany.

Pięć dni później funkcjonariusze z Wołomina, Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i stołecznego wydziału odzyskiwania mienia udali się do Grójca, gdzie również miał znajdować się magazyn z podrobionymi perfumami. Na terenie posesji w jednym z pomieszczeń zastali 20-letniego obywatela Armenii, który pakował do kartonów perfumy z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Mundurowi zabezpieczyli blisko 23 tys. sztuk perfum o różnej pojemności. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się do Jabłonowa, gdzie według posiadanej informacji 20-latek miał posiadać pojazd dostawczy, w którym miał również magazynować przed sprzedażą podrobione perfumy. W samochodzie policjanci znaleźli kolejny towar w ilości 3500 sztuk perfum z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Według szacunkowych wyliczeń wartość zabezpieczonego u 20-latka towaru wyniosła prawie 3,5 mln zł. Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono gotówkę w wysokości 57,5 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Zarówno 40-letni obywatel Ukrainy, jak i 20-letni obywatel Armenii już usłyszeli zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczony towar został przejęty przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno- Skarbowy, którzy będą prowadzić postępowanie w przedmiotowych sprawach.

ea/ts

TAGI:

Komentarze (9):

Radek; 19 września 2019, 07:41

I cyk później do sklepów

odbierac mienie zlodziejom; 19 września 2019, 09:25

Rolują Polskę

eli ; 19 września 2019, 15:45

na reszcie nie narkotyki

Oryginał ; 20 września 2019, 09:03

A po jakich cenach ci wybitni specjaliści ze służb celno-skarbowych wyliczyli wartość tych podróbek??? Jeżeli to podróbki, to nie są warte 10 mln PLN!!! No ale służby obecnej władzy, mają szczególny dar do liczenia milionów, szczególnie nie swoich. Ha ha ha

Wiwian; 20 września 2019, 12:29

Do Oryginał:
Poprzednie rządy za to zwinnie zgarniały miliony do kieszeni.

Do wiwian; 20 września 2019, 14:01

Jeżeli Ci coś zginęło i wiesz kto ukradł to zawiadom organy ścigania albo zamilcz.

Marcin; 20 września 2019, 15:30

Doo Oryginał
Takie dane zawsze się podaję po wartości ORYGINAŁu gdyby ten został wprowadzony na rynek.
Poczytaj zanim będziesz wysmiewal

Oryginał ; 21 września 2019, 10:22

Marcinku, podróbka nigdy nie osiągnie ceny oryginalnego markowego produktu. A takie pisanie o rzekomych milionach to czysty populizm i propaganda sukcesu z czasów słusznie minionych. To działa tylko na wyobraźnię "słabo uposażonych" i nieudaczników życiowych.

Obywatel; 22 września 2019, 16:45

A może ktoś wziął by się za naszych włodarzy , Na placu wolności 4 , rozbierali komórki lokatorskie i cały syf , typu : papa , eternit , folie , jakieś stare puszki z farbą , wykopali tam duł i zakopali około 0,5 tony tego było i udają ze nic się nie stało to jest żałosne

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rallycross: mimo kolizji Piotr Czekański blisko podium Kolizja Piotra Czekańskiego w finale Supercars Light...
Alpakoterapia - nowa terapia w Zespole Szkół Specjalnych W tym roku szkolnym po powrocie z wakacji na naszych ucznió...
Anna Balcerowicz z LO w Grójcu najlepszą maturzystką w powiecie W ostatnim czasie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gró...
Światowy Dzień Jabłka – Warka 2020 (VIDEO) Chociaż Światowy Dzień Jabłka, który odbył się na terenie...
Naczepa bez czterech kół i hamulców Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca mycie kontenerów biurowych Poszukujemy dwie osoby (również Panie) do sprzątania oraz mycia kontenerow...
Poszukujemy zleceń outsourcing pracowników... Firma outsourcingowa CONQURO sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem pracowników...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad
Wypożyczalnia samochodów 50% taniej “Z pasji do samochodów i zamiłowania do luksusu zbudowaliśmy...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Meerbusch

...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.