Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeccy licealiści tym razem w Norwegii

17 lutego 2015; 12:31

Grojec24.net

2 komentarze

„BEZPIECZNY INTERNET DLA WSZYSTKICH” - uczniowie L.O. im. P.Skargi w Grójcu realizują projekt Erasmus+ w Norwegii.

News will be here

Norwegia to kolejny kraj, w którym uczniowie i nauczyciele z L.O. im. P.Skargi w Grójcu odbyli wizytę w ramach programu Erasmus+ na lata 2014-2016. Spotkanie krajów partnerskich: Polski, Norwegii, Szwecji, Grecji i Austrii miało na celu realizację projektu zatytułowanego "Safe Internet For All" (SIFA). Spotkanie w Austrii w grudniu 2014r dotyczyło uzależnień internetowych, natomiast wizyta w Norwegii była związana z zagrożeniami zdrowotnymi spowodowanymi nadmiernym korzystaniem z komputera i Internetu.

Podczas warsztatów uczniowie pracowali w grupach nad stworzeniem wspólnych produktów, którymi były filmy na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów przeciwdziałania tym problemom. Inspiracja i treść pochodziła z badań prowadzonych przez uczniów przed i podczas wizyty, wyników ankiety na temat Internetu i aspektów zdrowotnych, wykładu profesora z uniwersytetu w Bergen, wspólnej wymianie wiedzy i doświadczeń w tym temacie oraz konsultacji z nauczycielami. W szkole w Os, miejscowości położonej w bliskim sąsiedztwie Bergen, zorganizowano światowy Dzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego uczniowie dyskutowali nad zagrożeniami internetowymi i omawiali różne realne sytuacje mogące się przydarzyć młodym ludziom.

Uczestnicy wizyty mieli również możliwość poznania kultury norweskiej, miejsc wartych zwiedzenia w okolicy Bergen, oraz historii tego narodu. Mieszkanie u rodzin norweskich oraz obcowanie i praca podczas warsztatów z młodzieżą z innych krajów dało wszystkim możliwość nawiązania przyjaźni i ćwiczenia języka angielskiego. Pomimo deszczowej pogody, widok fiordów z pewnością długo pozostanie w pamięci grupy realizującej projekt.

Obecnie uczniowie przygotowują się do kolejnej wizyty w Szwecji, której tematem jest „Bezpieczeństwo w sieci”. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: www.sifaplus.eu lub stronie liceum: www.logrojec.pl w zakładce Erasmus+ - Safe Internet For All.

Paweł Pośnik
koordynator projektu

TAGI:

Komentarze (2):

Yolo ; 17 lutego 2015, 23:34

Pozdrawiam Youtubera- 3 od lewej

Grójecki prankster polecam i polecam : http://youtu.be/WueSOOVGdmY

Gość; 18 lutego 2015, 14:23

Trzech uczniów i trzech nauczycieli....

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.