Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeccy policjanci przechwycili kolejne partie nielegalnych wyrobów

27 września 2018; 10:17

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Zatrzymano 3 kolejne osoby za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych, odzieży i obuwia. Dwie kobiety i mężczyzna odpowiedzą za przestępstwa skarbowe.

News will be here

Policjanci z grójeckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, zatrzymali w pierwszą niedzielę września br. na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie, 38-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta handlowała nielegalną odzieżą i obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi różnych, znanych marek. W powyższej sprawie wszczęto dochodzenie.

Tydzień później ci sami policjanci, realizując własne materiały operacyjne w jednym z barów na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie, ujawnili i zabezpieczyli blisko 6000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Właścicielka baru, mieszkanka gminy Chynów odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna.

W ubiegły poniedziałek zabezpieczono kolejne nielegalne wyroby. W jednym z mieszkań w Nowym Mieście nad Pilicą ujawniono ponad 500 sztuk papierosów tzw. samoróbek oraz 5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Policjanci przewieźli mężczyznę do jednostki policji, gdzie został przesłuchany.

Wartość handlowa zabezpieczonych  nielegalnej odzieży i obuwia sięga 6 tys. zł, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i innych opłat wyniosłyby blisko 10 tys. zł.

/AW

TAGI:

Komentarze (2):

ja; 28 września 2018, 06:33

a do Grojca co tam wolno? co na Placu Wolności ,a to swoi .

do ja; 29 września 2018, 09:38

Grójec to elita.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.