Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeccy policjanci w jeden dzień zatrzymali 11 poszukiwanych

21 grudnia 2020; 13:55

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Grójeccy policjanci tylko przez jeden dzień zatrzymali 11 poszukiwanych osób. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa i chcąc uniknąć kary. Osoby te dopuściły się różnych przestępstw, a m.in. kradzieży, przestępstw skarbowych oraz narkotykowych. Wśród zatrzymanych jedna osoba poszukiwana była listem gończym zatrzymana przez dzielnicowych, a pozostałe nakazami doprowadzenia.

News will be here

Czynności realizowali policjanci pionu kryminalnego, prewencji oraz jednostek Policji na terenie powiatu grójeckiego. Dzielnicowi z Grójca na terenie gminy Pniewy ujawnili aż 3 osoby poszukiwane, w tym mężczyznę poszukiwanego listem gończym celem odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Grójeccy policjanci na co dzień podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed odpowiedzialnością. Gdy do grójeckiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin ale zdarza się, że trwają dłużej, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają im najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat.

Zadaniami związanymi z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości lub też osób zaginionych, w komendach powiatowych zajmują się specjalne zespoły funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Jednak niejednokrotnie zatrzymań dokonują policjanci z patrolówki, ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

Wizerunki osób zaginionych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości na terenie naszego powiatu możemy znaleźć pod adresem:

- http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/kryminalne/poszukiwani

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.