Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeccy policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia rowerzysty

8 lutego 2023; 07:53

Informacja prasowa

8 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Do tragicznego zdarzenia doszło 29 stycznia 2023 r. około godz. 19 na drodze powiatowej w Dalboszku w gminie Mogielnica. To kolejny dowód na to, że każdy, kto popełni przestępstwo, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną. Kierowcy grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

News will be here

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą, wykonali żmudną pracę, chcąc ustalić osobę odpowiedzialną za wypadek i ucieczkę. Miejsce, w którym doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty, to teren wiejski nieobjęty monitoringiem. Nie było też żadnych naocznych świadków. Grójecka Policja już 30 stycznia br. opublikowała apel do mieszkańców z prośbą o przekazywanie jakichkolwiek informacji w tej bulwersującej sprawie. Jednocześnie, kryminalni wciąż pracowali nad ustaleniem kierującego samochodem.

Policjanci na podstawie zabezpieczonych dowodów, jakimi były niewielkie fragmenty wyposażenia pojazdu wiedzieli, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy. Na podstawie czynności operacyjnych realizowanych przez policjantów z Grójca wytypowano markę pojazdu.

Dzięki swojej determinacji i profesjonalnej pracy, mundurowi sukcesywnie krok po kroku docierali do kolejnych informacji zmierzających do ustalenia sprawcy wypadku. Policjanci typowali kolejno osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Przeanalizowali kilkaset samochodów, zarejestrowanych w bazach danych. Analizie zostały poddane samochody nie tylko z terenu powiatu grójeckiego, ale też ościennych powiatów.

W trakcie ustaleń policjanci dotarli do mężczyzny, który mógł mieć związek z wypadkiem. Jak się później okazało, 42-latek w ubiegłym roku kupił samochód, którego nie zarejestrował. Grójeccy kryminalni przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali ukrywającego się mężczyznę na terenie Mińska Mazowieckiego. Dowody, które policjanci zabezpieczyli w tej sprawie oraz inne zebrane informacje, składały się jedną spójną całość. Jak ustalono, kierowca w dniu zdarzenia jechał osobowym mitsubishi. Po potrąceniu rowerzysty, kierowca nie zatrzymał się, by sprawdzić co się stało, nie udzielił poszkodowanemu mężczyźnie pomocy, nie wezwał na miejsce służb ratunkowych. 77-latek w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Samochód, który brał udział w wypadku, 42-latek pozostawił na posesji znajomego w jednej z miejscowości w województwie mazowieckim. Ponadto okazało się, że w dniu wypadku sprawca, nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna ukrywał się także przez organami ścigania w związku z niestawieniem się do jednostki penitencjarnej z przerwy w wykonywaniu kary.

W poniedziałek (6.01) podejrzanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszał zarzut za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd Rejonowy w Grójcu wobec 42-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu rawskiego grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (8):

Piotr; 8 lutego 2023, 08:03

Gratulacje dla Naszej Policji. Sprawa nie łatwa. To s.. ństwo nie udzielić pomocy rannemu człowiekowi. Dobrze ze go złapano.

Kolejny śmieć za kółkiem złapany; 8 lutego 2023, 08:52

I co? Bez uprawnień, dopiero wylazł z więzienia.

Na pewno był trzeźwy skur....

Taki przypadek.

Marta; 8 lutego 2023, 11:29

Gratulacje dla policji a dla wszystkich, którzy ostatnimi czasy tak szkalują te służby to dowód na to, że są one skuteczne i potrzebne.

Piotr; 8 lutego 2023, 12:08

Na 20 lat do robót, by odrobił wyrok.

obywatelski; 8 lutego 2023, 17:19

No, za takie wały to odp. karną rozumiem, a nie jak niedawno za np. brak szmatki na buźce niektórzy odp.
To chyba ostateczna wersja light dla cywilów.
Chodzi mi po głowie taki numer - SS?: wypuszczamy z kicia gościa, żeby zrobił swoje, potem z powrotem na dołek, coś za coś... Coś jak umarły i zmartwychwstały komendant w sprawie Olewnika :-)
A może jedna z metod depopulacji? Obok fałszywej pandemii, pseudo szczepionek, chemtrailsów, tzw. broni nieśmiercionośnych, wojny, jedzenia robali etc.
Teoria spiskowa czy moja wyobraźnia...
Ciekawa fucha była. Gratulacje!

Mieszkaniec 2; 10 lutego 2023, 09:49

Rowerzyści na drodze o godz 19 bez świateł i odblaskowej kamizelki to prowokowanie śmierci i trauma do końca życia dla kierowcy który ich potrącił.

Hgfrrhjufdcbjkjjhfdxvnkk; 11 lutego 2023, 01:06

Szkoda że grojeccy policjanci po zmroku nie interesują się rowerzystami w Grójcu.Jezdżą bez świateł jak chcą,gdyby to było pilnowane to może i do tego wypadku by nie doszło.

Do hgfrrh.. ; 11 lutego 2023, 13:07

Człowieku, to że ktoś jedzie bez świateł nieć uprawnia kierowcy do potrącenia rowerzysty i ucieczkę bez udzielenia konającemu pomocy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.