Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka drogówka: pamiętaj o dokładnym odśnieżaniu pojazdu

5 stycznia 2017; 13:52

Informacja prasowa

1 komentarz

Samochód zimą. Samochód zimą.

Zima to czas, który oprócz pięknych widoków, przynosi ze sobą mróz, śnieg, lód i trudne warunki na drodze. Jest to również czas, który weryfikuje naszą technikę jazdy. Ubity śnieg i lód na jezdni może spowodować wystąpienie niekontrolowanego poślizgu. Rozwaga, dostosowanie prędkości do warunków na drodze, dokładne oczyszczenie pojazdu ze szronu, śniegu i lodu z pewnością pozwoli nam na bezpieczne dotarcie do celu.

News will be here

Letnie dywaniki samochodowe wymieńmy na gumowe, ponieważ woda nie dostanie się na wykładzinę podłogi i auto nie będzie zaparowane. Warto mieć ze sobą w podróży dobrą skrobaczkę do szyb oraz szczotkę do odśnieżania auta. Brak płynu w spryskiwaczach również może bardzo utrudnić nam drogę, a przede wszystkim wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. Musimy pamiętać o tym, by letni płyn do spryskiwaczy był wymieniony na zimowy.

Policjanci z grójeckiej drogówki przypominają, że poruszanie się samochodem całkowicie lub częściowo nieodśnieżonym jest niebezpieczne. Sypiący się z dachu samochodu śnieg, czy też spadające fragmenty lodu mogą stanowić poważne zagrożenie na drodze. Osoba jadąca za samochodem dostawczym, widząc lecącą w swoją stronę bryłę lodu, prawdopodobnie będzie chciała uniknąć uderzenia w szybę lub maskę. Gwałtowny manewr na drodze może skończyć się wpadnięciem w poślizg i poważnymi konsekwencjami.

Kierowca przed wyruszeniem w trasę ma też obowiązek całkowitego oczyszczenia wszystkich szyb.

Bardzo ważne jest również ogumienie pojazdu. Mimo iż w Polsce nie ma  takiego obowiązku, policjanci zachęcają do zmiany opon na zimowe, które będą lepiej się zachowywać na drodze w trudnych warunkach. Opony zimowe lepiej sprawdzają się w niskich temperaturach i zapewniają lepszą przyczepność na ośnieżonej drodze. Pamiętajmy również by na bieżąco sprawdzać stan bieżnika.

 

TAGI:

Komentarze (1):

Erwin; 27 stycznia 2017, 09:49

Powinno być jeszcze: Pamiętaj o zimowych oponach! Niektórzy nadal jeżdżą na letnich przy takiej zimie. Teraz w dobie internetu można sobie załatwić opony w pół godziny, zamówić np. na aaaopony.pl do swojego warsztatu i trzy dni później podjechać na wymianę. To nie wymaga ani dużo czasu ani pieniędzy, a jest różnica w jeździe.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.