Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka drogówka promuje bezpieczną jazdę w ramach akcji Road Fasety Days

20 września 2020; 11:55

Informacja prasowa

4 komentarze

Kontrola prędkości (fot. KPP w Grójcu) Kontrola prędkości (fot. KPP w Grójcu)

W ostatni piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w ramach europejskiej akcji Road Fasety Days, promowali bezpieczną jazdę uświadamiając kierowców, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

News will be here

Akcja „ROAD SAFETY DAYS”, w ubiegłych latach znana jako EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach), ma na celu zwrócenie uwagi na sposób prowadzenia pojazdów oraz dążyć do tzw. WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Zauważalnym jest fakt, że stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Grójcu poprawił się. W tym roku na drogach miasta oraz powiatu zginęło 11 uczestników ruchu drogowego. Nie mniej jednak to nadal o 11 ofiar za dużo, dlatego grójecka Policja nie poprzestaje na dalszych działaniach mobilizujących kierowców do bezpiecznej jazdy. A niestety jak pokazały już pierwsze godziny dzisiejszej akcji to przekraczanie prędkości jest głównym "grzechem" naszych kierowców. Jedni z nich tłumaczyli swoje zachowanie pośpiechem, inni zamyśleniem za kierownicą czy też roztargnieniem. Kilku kierowców zatrzymanych do kontroli, deklarowało zmianę swojego zachowania na drodze równocześnie przyjmując od funkcjonariuszy kartę bezpiecznego kierowcy. Mundurowi podkreślali w rozmowach z kierowcami, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Grójecka drogówka życzy wszystkim kierowcom bezpiecznych podróży!

TAGI:

Komentarze (4):

Tomek Ch.; 20 września 2020, 17:51

Miasto powinno wybudowac parking centralny dla samochodów przyjeżdżających rano do miasta i pozostawionych na cały dzień na chodnikach.

Grójec ; 21 września 2020, 18:28

Brawo dla Policjantów. Coraz więcej jest ich na drogach i pragnę im przypomnieć że mogą też dawać upomnienia. Czasem to więcej niż mandat i zawsze żeby pamiętali ze wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy może mieć gorszy dzień.

Do Tomek Ch.; 20 września 2020, 17:51; 23 września 2020, 08:09

Przecież jest specjalnie wyznaczony dla urzędników pod gminą i starostwem, GOKjem, widocznie stwierdzono, że to wystarczy. Czym mniej miejsc parkingowych w mieście tym więcej klientów biedronki, kauflanda ... A jak wiadomo te firmy odprowadzają więcej podatków niż lokalni sklepikarze ;)

Nie mogą; 24 września 2020, 07:54

Policjanci nie mogą dawać UPOMNIEŃ.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.