Grójecka Policja ma swój sztandar

13 lipca 2019; 06:41

Informacja prasowa

18 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu

W piątek po południu na grójeckim Rynku odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Sztandar został ufundowany przez mieszkańców powiatu grójeckiego w dowód zaufania i uznania dla policyjnej służby. Akt nadania sztandaru podpisał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. bp. Rafał Markowski - biskup pomocniczy diecezji warszawskiej. W swojej homilii ksiądz biskup odniósł się do etosu policyjnej służby.

Po mszy, kompania honorowa Policji, policjanci i goście przeszli się na Plac Wolności w Grójcu. Ceremonia wręczenia sztandaru odbyła się na grójeckim rynku. Dowódca uroczystości podinsp. Krzysztof Kmieciak złożył meldunek Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwestrowi Tułajewowi . Następnie przy dźwiękach hymnu państwowego nastąpiło podniesienie flagi.

Komendant Powiatowy Policji w Grójcu nadkom. Robert Faryna przywitał przybyłych gości. Władze państwowe reprezentował Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz Sekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski oraz Poseł na Sejm Mirosław Maliszewski. Komendę Główną Policji - Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasz Szymański. Obecny był również Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, na czele ze starostą grójeckim Krzysztofem Ambroziakiem, który przewodniczy Społecznemu Komitetowi na Rzecz Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza mazowieckiego garnizonu Policji, funkcjonariusze i pracownicy grójeckiej komendy, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych oraz instytucji, które na co dzień współpracują z Policją. Nie zawiedli również mieszkańcy Grójca.

W trakcie uroczystości odczytano Akt Nadania Sztandaru podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbietę Witek oraz Akt Wręczenia Sztandaru.

Dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia ceremonię dopełniło symboliczne wbicie 13 gwoździ honorowych oraz jednego gwoździa pamiątkowego nawiązującego do 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w drzewiec sztandaru. Złożono również podpisy w księdze pamiątkowej Sztandaru. Następnie ks. bp. Rafał Markowski poświęcił sztandar. Później przewodniczący Społecznego Komitetu na rzecz Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Grójcu starosta Krzysztof Ambroziak przekazał Sztandar na ręce Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwestra Tułajewa. Następnie sztandar przekazano nadkom. Robertowi Farynie.

W dalszej części uroczystego apelu, w ramach obchodów Święta Policji w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej, odbyła się ceremonia wręczenia grójeckim policjantom odznaczeń i medali oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Medale i odznaki za zaangażowanie i zasługi w realizację działalności statutowej związków zawodowych wręczyli Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów podinsp. Dariusz Brzezicki wraz z wiceprzewodniczącym ZW NSZZ P woj. mazowieckiego asp. szt. Wojciech Bieniek.

Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji Anna Kwasiborska wraz z Przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZ PP Ewą Walczak wręczyła medale za zasługi dla NSSZ Pracowników Policji

Uroczysty apel zakończyło odprowadzenie sztandaru przez kompanię honorową. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, Zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

Uroczystość zakończyła defilada Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestrę Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (18):

Barabasz; 13 lipca 2019, 09:44

Zdjęcie sztandaru moglibyście chociaż pokazać. Jak już coś robicie, piszecie, wrzucacie czy publikujecie róbcie to na 100% a nie po łebkach.

WGR 2; 13 lipca 2019, 11:28

Piękny sztandar,super uroczystość.

Ktoś; 13 lipca 2019, 16:32

Niech napiszą lepiej o sprawie mobingu w grójeckiej komendzie

Edyta; 13 lipca 2019, 22:13

A było co na powrocie 😊

jo; 14 lipca 2019, 17:37

Gratuluję Grójeckiej Policji nowego Sztandaru. Życzę wszystkiego najlepszego z okazji 100 lecia powstania Policji Państwowej

Któś; 18 lipca 2019, 09:27

Najlepiej jakby napisali o braciach K. pokrzywdzonych przez los tak jak męczennik KPP "Król Kiełbasy"

Kto; 18 lipca 2019, 15:05

Kto teraz będzie wf prowadził ?

gość; 18 lipca 2019, 16:07

Oj chyba komuś szkoda, że mam coś w kroku anie jest taką chodzącą piz... Szkoda takich ludzi. Powinniście mieć czerwone legitymacje. Szkoda waszych podniebień bo nowa du.. i nowy smak. Wypowiadają się Ci co sprzedali się za śmieszne pieniądze. Trochę szacunku do samego siebie

Do gość ; 19 lipca 2019, 13:10

W kroku to ty coś możesz mieć jak ci ktoś to wsadzi. Póki co to masz problem z wydumanym ego, a faktycznie jesteś co najwyżej przeciętny.

Gość ; 19 lipca 2019, 23:44

Mocny jesteś, taki wykapany warchoł

Do gość; 20 lipca 2019, 16:56

Nie wycieraj sobie mordy warchołami i południem, narzekasz na wszystko i wszystkich, a to że jesteś głupi jest tylko twoją winą. Wszystko dostałeś na własne życzenie. Obudź się chłopczyku, przedszkole się skończyło, czas dorosnąć do wieku.

Ja; 21 lipca 2019, 06:21

Na szczęście to już się niedługo skończy ! Kierowca też, może go wezmą do grupy speed ;))

Ty; 22 lipca 2019, 07:28

Maks to stary pościgowy Lanos 😁

Kolo; 22 lipca 2019, 18:32

Jak do grupy Spid. Nie nadaje się KWP by zbankrutowała jak by musieli naprawiać na swój koszt pojazdy jak asterke . Jaszcze by się zagapil i wszystkie BM- ki popsuł.

Cha; 23 lipca 2019, 17:41

No to z radarem może stać kierowca, ale to chyba dla niego zbyt skomplikowane urządzenie, no i tez jest ryzyko, że popsuje )))

Obserwujący; 23 lipca 2019, 20:41

Dlaczego Ci co jadem plują na Komendantów nie podpiszą się pod swoimi wypocinami tylko piszą anonimowo? Polecam umówić się na rozmowy w 4 oczy bohaterowie.

Do obserwującego ; 24 lipca 2019, 18:04

Masz racje żal mi tych komendantów ;))))

kiełbasa_kiełbasa; 28 lipca 2019, 15:02

Bo to tacy anonimowi bohaterowie. Jeden już pisał anonimy......

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Co dalej z rozgrywkami piłki nożnej? Ważna decyzja MZPN Jeśli rząd da zgodę, to w czerwcu piłkarze grójeckiego...
Na starym stadionie w Grójcu wyrośnie miasteczko do testów na COVID-19 Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak udostępnił teren...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 26 maja Z wtorkowego komunikatu sanepidu w Grójcu wynika, że rośnie...
PKS Polonus przywrócił połączenia Grójec – Warszawa Metro Wilanowska PKS Polonus wznowił od poniedziałku realizację połączeń...
Spędź weekend na Mazowszu Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

tynkarze do Belgii
Firma SUNNY HOUSE poszukuje tynkarzy (podwykonawców, pojedyńcze...
Praca. Zapraszam do panelu internautów. Jest to ogólnopolska społeczność badawcza,...
części do silników Deutz ktservice.com.pl,... KT Service - posiadamy największy w Polsce magazyn części do silników...
Przyłbica dla dzieci - 2,90zł netto... Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku stworzyliśmy lekki model
przyłbicy...
Kurs Specjalista ds. kadr i płac... NCKU SPD SZKOLENIA
wpisane do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych...

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.