Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka Policja: maseczka zamiast mandatu

23 kwietnia 2020; 13:46

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Grójeccy policjanci, podczas pełnionych służb wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, przypominają mieszkańcom o obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Wczoraj osoby, które nie dopełniły tego nakazu otrzymały maseczkę.

News will be here

Od poniedziałku (20 kwietnia) obowiązują nowe przepisy w zakresie przemieszczania się. Można już wyjść w celach rekreacyjnych na spacer do parku, lasu, czy też w promieniach słońca posiedzieć na ławce przed blokiem. Zgodę na samodzielne przemieszczanie otrzymała również młodzież, która ukończyła 13 rok życia. Pamiętać jednak należy, że przebywając na zewnątrz nadal obowiązuje nas utrzymanie dwumetrowego dystansu od siebie i obowiązek zakrywania w przestrzeni publicznej nosa i ust. Możemy to zrobić za pomocą maseczki, bandany, czy też szalika. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

To jak dostosowują się do nowych przepisów mieszkańcy powiatu grójeckiego sprawdzają policjanci, wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W Grójcu, jak i poza miastem, większość osób odpowiedzialnie stosuje się do obowiązku zachowania dystansu i zasłania ust oraz nosa. Odnotowany dotychczas brak maseczek u kilku osób, był spowodowany zwykle roztargnieniem. Już w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami były one najczęściej wyciągane z kieszeni, torebki czy plecaka i zakładane. Kiedy wczoraj dzielnicowy podczas patrolu ze strażnikiem miejskim z Grójca, spotkał mężczyzn, którzy nie mieli czym zasłonić ust i nosa otrzymali maseczki przekazane przez Urząd Miasta i Gminy w Grójcu.

kom. A. Wójcik

TAGI:

Komentarze (4):

Ramzes; 23 kwietnia 2020, 19:17

Super akcja ale następnym razem jeśli traficie te sama osobę bez maski ukarać tylko w ten sposób można wyegzekwować prawo pełne poparcie

Poszkodowany; 23 kwietnia 2020, 22:23

Dobra ,dobra.A jak tam prokuratura w Grójcu gdzie zasiadają rodziny w tym zawodzie prowadzi sprawę szpitala w Grójcu w związku z tym zarażaniem ludzi? już umorzyli czy jeszcze prowadzą sprawę którą pewnie i tak umorzą.

Maćko; 24 kwietnia 2020, 09:52

Na jakiej podstawie mandat?

Do Maćko; 24 kwietnia 2020, 23:09

Może jak ktoś cię zarazi to inaczej będziesz pisał.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.