Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka Policja ostrzega przed wzmacniaczami sygnału gsm

5 maja 2021; 11:05

Informacja prasowa

3 komentarze

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci przestrzegają mieszkańców powiatu grójeckiego przed korzystaniem z urządzeń radiowych nadawczo-odbiorczych, tj. wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami korzystanie z podobnych urządzeń jest wykroczeniem i jest karalne.

News will be here

Policjanci informują o odpowiedzialności karnej z tytułu korzystania z urządzeń wzmacniających sygnał gsm/umts. Prowadzone przez policjantów postępowania wskazują na brak świadomości użytkowników takich urządzeń. Korzystanie ze wzmacniczy sygnału wymaga stosownego pozwolenia radiowego, a używanie ich bezprawnie podlega grzywnie do 1000 złotych.

Pracujący ,,nielegalnie" wzmacniacz gsm zakłóca skutecznie obszar o promieniu 1000 metrów, a z uwagi, że najczęściej posiada antenę montowaną na dachu budynku, zasięg zakłóceń może dochodzić nawet do 2400 metrów. Funkcjonariusze przypominają, że korzystanie z powyższych urządzeń prowadzi do poważnych następstw w sferze bezpieczeństwa, porządku publicznego oraz ochrony zdrowia. Zakłócenia skutkować mogą utrudnieniami w łączności telefonicznej tj. zrywanie połączeń, pozbawienie abonentów możliwości wykonywania i odbierania połączeń. Opisane zjawisko zdecydowanie zagraża bezpieczeństwu porządku publicznego oraz ratowaniu ludzkiego życia, poprzez uniemożliwienie kontaktu z służbami niosącymi pomoc.

Powyższe zagadnienie reguluje art.208 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku. - Prawo telekomunikacyjne.

nadkom. Agnieszka Wojcik

TAGI:

Komentarze (3):

wgr; 5 maja 2021, 16:13

gratulacje dla operatorów sieci za braki sygnału.

Gal; 6 maja 2021, 22:03

Skoro ludzie zakładają tego typu urządzenia świadczy o jednym. O słabym zasięgu.... Może nasi włodarze, upomną się u operatorów celem poprawy zasięgu na naszym terenie. Masztów nastawiane jak strachów na wroble a jeden zakłóca drugi....

bezstronność; 8 maja 2021, 20:15

Nie zapominajmy, że innym powodem w/w zakłóceń mogą być silne pola elektromagnetyczne. 100-krotne zwiększenie norm dopuszczalnych przez (...) spowodowało taki a nie inny rozwój sieci 5G. Idąc dalej, to może się wiązać z technologiami kontroli umysłu, broniami energii skierowanej, namnażaniem niechcianych komórek itd. I tu już się o zdrowie nie martwią? Za to kar nie ma?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.