Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka policja przypomina kierowcom o ważnym obowiązku

5 grudnia 2023; 08:57

Informacja prasowa

2 komentarze

Zima w pełni. Jazda dostosowana do panujących warunków oraz samochód wyposażony w zimowe opony to priorytet. Przecież zależy od tego nasze bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zanim wyruszymy w podróż nie zapomnijmy o odśnieżeniu samochodu.

News will be here

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, iż przy niskich temperaturach stosowanie letnich opon w samochodach staje się mało efektywne. Droga w przypadku nagłego hamowania wydłuża się o kilkadziesiąt metrów, przy jeździe z prędkością 50 km/h, a to z kolei może doprowadzić do zdarzenia drogowego. Jeżeli jeszcze nie zmieniliśmy w swoich autach opon na zimowe, to nie zastanawiajmy się i zróbmy to jak najszybciej.

Bardzo ważne jest również odśnieżenie samochodu, zanim gdzieś wyjedziemy. Zgodnie z art. 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany tak, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu oraz nie narażało kogokolwiek na szkodę. Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiedni pole widzenia. Przy oczyszczaniu samochodu nie zapominajmy także o tablicy rejestracyjnej i lusterkach. Również klosze przednich i tylnych świateł powinny być czyste. Kto nie dopełni tego obowiązku, może zostać ukarany przez policjantów mandatem w wysokości do 3 tys. zł.

Pamiętajmy, aby być gotowym do podróży, wystarczy poświęcić tylko kilka minut na właściwe przygotowanie samochodu. Jest to niewielka cena za bezpieczeństwo.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (2):

obywatelski; 5 grudnia 2023, 19:04

Opony zimowe nie są obowiązkowe w PL, podobnie jak apteczka, ale w praktyce, w razie spowodowania wypadku w iście zimowych warunkach, sprawy w sądzie, kara pikuje w górę.
Może się zdarzyć, że ruszamy z szybą od środka zamarzniętą/zaparowaną (pośpiech np. z rana), stąd porady, żeby po zakończeniu jazdy w takie dni przewietrzyć auto, na ten okres zamiast dywaników (jak ktoś ma) gumowe wycieraczki, ew. pochłaniacz wilgoci, spr. filtr kabinowy.
Tablice – owszem, ale może i w innym celu, np. pod system Briefcam. Kto wie czy go nie ma i w Polsce...

RE obywatelski ; 6 grudnia 2023, 12:57

Od 2017 Briefcam wdrażany był w stolicy

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.