Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka Policja przypomina o zimowych obowiązkach właścicieli nieruchomości

13 grudnia 2022; 13:08

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. Obraz autorstwa pvproductions na Freepik Fot. Obraz autorstwa pvproductions na Freepik

Dbanie o czystość i porządek wokół posesji, ale także usuwanie zalegającego na chodniku śniegu i lodu, czy zwisających z dachu sopli to obowiązki, o których szczególnie zimą powinni pamiętać nie tylko właściciele nieruchomości, ale i współwłaściciele oraz zarządcy. Niedopełnienie ich może skutkować nałożeniem mandatu karnego, a nawet skierowaniem sprawy do sądu.

News will be here

Obowiązek utrzymywania czystości i porządku spoczywający na właścicielach, współwłaścicielach, użytkownikach bądź zarządcach nieruchomości dotyczy wszystkich budynków bez względu na ich przeznaczenie i sposób użytkowania. W szczególności dotyczy to chodników, których stan w okresie zimowym bywa prawdziwą zmorą dla przechodniów.

Należy pamiętać, że chodnik ma być bezpieczny i nie ma prawa na nim zalegać śnieg, czy lód. Właściciel powinien go uprzątnąć, a w celu zapobieżenia tzw. "ślizgawce" najlepiej posypać piaskiem.

Zimowe obowiązki właścicieli dotyczą także usunięcia zwisających i niebezpiecznych dla przechodniów sopli z dachu.

Za niedopełnienie obowiązków spoczywających na właścicielach, współwłaścicielach, użytkownikach bądź zarządcach nieruchomości mogą być oni ukarani mandatem karnym, a nawet trafić do sądu. Co ważniejsze osoba, która uległa wypadkowi z powodu tego typu zaniedbań ma prawo dochodzenia przed sądem cywilnym odszkodowania od zobowiązanego do utrzymania czystości i porządku wokół budynku.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (4):

s0m30ne; 13 grudnia 2022, 15:16

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ŚPO; 13 grudnia 2022, 17:10

Wszystko w granicach rozsądku. Może jeszcze buty zimowe kupić przechodnią. Pieszy też uczestnik ruchu i musi zachować ostrożność etc. Poza tym w sytuacji braku możności przejścia chodnikiem może korzystać z jezdni. Nikt o 6 rano nie będzie się zrywał dla przechodniów. Ale jeśli do wieczora nawet nie kiwną palcem (pomijam wyjątkowe sytuacje), to już co innego. Ile np. dróg gminnych nie jest na czas odśnieżonych. Im ktoś przypomina? Wiadomo, że czasem nie da się na czas wszystkiego ogarnąć.

Odrzy; 13 grudnia 2022, 21:30

Zapraszam na pobliskie drogi boczne np które prowadzą przez Odrzywołek i ani razu nie przejechała odśnieżarka. Hamowania prawie brak nawet przy bardzo niskiej prędkości.

Rafał; 14 grudnia 2022, 09:33

Jeżeli pieszy przewróci się na chodniku który Kowalski nie odśnieżył to winę za to ponosi Kowalski ale jeżeli Kowalski wypadł do rowu na drodze która była oblodzona to wina jest ... nie zarządcy drogi ale KOWLSKIEGO bo nie uważał i powinien się spodziewać lodu. To jest właśnie optyka policji w naszym pięknym kraju.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.