Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Grójecka Policja: Skutery i Quady to nie zabawki

11 sierpnia 2022; 08:45

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i zwracali uwagę na to jakimi pojazdami poruszają się ich pociechy. Przypominamy, że aby kierować takim pojazdem, jak motorower, czy quad wymagana jest karta AM, na którą zdaje się egzamin. Tego rodzaju pojazdami możemy kierować dopiero po ukończeniu 14 roku życia! Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami.

Quad, czy też motorower to coraz bardziej popularny pojazd. Jest chętnie fundowany w formie prezentów dla dzieci na wszelkiego rodzaju okazje. Kupno tego kosztownego podarunku wymaga jednak przemyślenia. Rodzice nie zdają sobie sprawy jak  duże zagrożenie mogą nieść ze sobą takie pojazdy i kupują je dzieciom nie zwracając uwagi na brak uprawnień, czy też kasku ochronnego. Takie zachowanie nie można nazwać inaczej jak skrajna nieodpowiedzialnością. Pamiętajmy, że aby doszło do tragedii na takim pojeździe, jak skuter czy quad, wcale nie trzeba jechać szybko.

Pamiętajmy, że osoba nie posiadająca uprawnień, a więc nie znająca przepisów ruchu drogowego, nie powinna kierować pojazdami. Osoba dorosła widząc, że dziecko wsiada za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego, powinna zdecydowanie zareagować, aby uniknąć tym samym przykrych, a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

Pamiętajmy, że musimy zachować szczególny nadzór nad swoimi pociechami i odpowiednio zabezpieczać tego rodzaju pojazdy, aby dziecko nie mogło nich korzystać bez naszej wiedzy.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Mieszkaniec ; 13 sierpnia 2022, 19:21

Ja to jestem ciekawy kiedy policja weźmie się za rowerzystów w Grójcu.Malolaty glupieją wieczorami bez świateł i reakcji zero.Dopiero jak coś się stanie to kierowca musi się tłumaczyć.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

10 lat Grojec24.net! Zapraszamy na Amatorski Turniej Piłkarski Grójec Cup 7 października na boisku przy Hali Sportowej Spartakus w Gr...
Rząd rozdał pieniądze na zabytki. 15 mln zł trafi do powiatu grójeckiego Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek wyniki drugiej...
Od(b)jazdowe warsztaty W ramach projektu "Od(b)jazdowe warsztaty" Fundacji Stacja...
Dobre materace piankowe – wyśpij się na zdrowie! Sen to nieodłączny element każdego człowieka. Problemy w...
Młodzi chcą rządzić Młodzi, ambitni, pełni energii i pomysłów. Radni Młodzież...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.