Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka Policja: Skutery i Quady to nie zabawki

11 sierpnia 2022; 08:45

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i zwracali uwagę na to jakimi pojazdami poruszają się ich pociechy. Przypominamy, że aby kierować takim pojazdem, jak motorower, czy quad wymagana jest karta AM, na którą zdaje się egzamin. Tego rodzaju pojazdami możemy kierować dopiero po ukończeniu 14 roku życia! Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami.

News will be here

Quad, czy też motorower to coraz bardziej popularny pojazd. Jest chętnie fundowany w formie prezentów dla dzieci na wszelkiego rodzaju okazje. Kupno tego kosztownego podarunku wymaga jednak przemyślenia. Rodzice nie zdają sobie sprawy jak  duże zagrożenie mogą nieść ze sobą takie pojazdy i kupują je dzieciom nie zwracając uwagi na brak uprawnień, czy też kasku ochronnego. Takie zachowanie nie można nazwać inaczej jak skrajna nieodpowiedzialnością. Pamiętajmy, że aby doszło do tragedii na takim pojeździe, jak skuter czy quad, wcale nie trzeba jechać szybko.

Pamiętajmy, że osoba nie posiadająca uprawnień, a więc nie znająca przepisów ruchu drogowego, nie powinna kierować pojazdami. Osoba dorosła widząc, że dziecko wsiada za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego, powinna zdecydowanie zareagować, aby uniknąć tym samym przykrych, a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

Pamiętajmy, że musimy zachować szczególny nadzór nad swoimi pociechami i odpowiednio zabezpieczać tego rodzaju pojazdy, aby dziecko nie mogło nich korzystać bez naszej wiedzy.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Mieszkaniec ; 13 sierpnia 2022, 19:21

Ja to jestem ciekawy kiedy policja weźmie się za rowerzystów w Grójcu.Malolaty glupieją wieczorami bez świateł i reakcji zero.Dopiero jak coś się stanie to kierowca musi się tłumaczyć.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.