Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka Policja: Uwaga na nielegalne odpady!

23 stycznia 2022; 12:49

Informacja prasowa

1 komentarz

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu (fot. Mateusz Adamski) Komenda Powiatowa Policji w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

W ostatnich latach przybiera na sile zjawisko porzucania odpadów i nielegalnego ich magazynowania. Ten problem dotyczy całego kraju. Dzikie wysypiska powstają również na terenie powiatu grójeckiego. Najczęściej to wynik działalności przestępczej. Przestrzegamy mieszkańców przed zagrożeniem, jakie niosą za sobą takie praktyki. Nie chodzi tylko o negatywne skutki dla środowiska naturalnego.

News will be here

Odpady są najczęściej podrzucane do opuszczonych, niezamieszkałych budynków, a także na tereny nieogrodzone. Dlatego policjanci z Grójca apelują do właścicieli takich nieruchomości o ich regularne kontrolowanie pod kątem bezprawnego podrzucenia odpadów. W przypadku wynajmu obiektu lub terenu prosimy także, aby dokładnie sprawdzać z kim podpisujemy umowę. Dlaczego to takie ważne? Zgodnie z przepisami w przypadku porzucenia odpadów, gdy sprawca nie zostanie zidentyfikowany, bądź jest niewypłacalny, to właściciel działki lub budynku ma obowiązek je zutylizować i za to zapłacić. Wiąże się to z dużymi kosztami, które często przekraczają możliwości finansowe przeciętnego mieszkańca.

Dlatego kolejny raz apelujemy do mieszkańców, by w przypadku zauważenia podejrzanego transportu, wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych w rejonie, czy wyładowywania dziwnych towarów w sąsiedztwie, zgłaszali to od razu na policję.

Takie działania prewencyjne poprawią skuteczność walki z przestępczością związaną z nieprawidłowym gospodarowaniem odpadami, ale również zadbają o środkowisko.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

Roman; 23 stycznia 2022, 13:23

może by ktoś sprawdził "firmę transportową" na Wężowcu, dziwnym trafem wykupili teren zamkniętego wysypiska śmieci i zaczął roznosić się smród na całą okolicę, doktorze od wróbli może byś przybliżył okoliczności transakcji

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.