Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją

25 września 2023; 08:29

Informacja prasowa

1 komentarz

Mł. asp. Agata Sławińska (fot. KPP w Grójcu) Mł. asp. Agata Sławińska (fot. KPP w Grójcu)

Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska pokazuje, że tak. Funkcjonariuszka pełni służbę w drogówce i jej marzeniem było jeździć policyjnym motocyklem. Realizację planów łączy z niesieniem pomocy innym oraz dbaniem o bezpieczeństwo.

News will be here

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu mają do dyspozycji dwa motocykle. Funkcjonariusze pracujący na takiej maszynie muszą mieć jednak doświadczenie i umiejętności znacznie wykraczające poza te, których wymaga się od cywilnych kierowców jednośladów. Na jednym z nich służbę pełni mł. asp. Agata Sławińska, która od zawsze marzyła, aby pracować w drogówce, jeżdżąc na motocyklu. Jest to ciężka praca, która wymaga od policjantów zwinności i koncentracji, ponieważ często jeżdżą w różnych warunkach oraz z dużą prędkością. Podzielność uwagi jest tutaj bardzo istotna w szczególności, gdy policjanci przemieszczają się na miejsce wypadku drogowego, gdy panuje duży ruch na drodze.

Agata pełni służbę w Policji od 2014 r., przez cały ten czas jest związana z Wydziałem Ruchu Drogowego. Podczas służby jeździ ciężkim motocyklem BMW R1250 RT, którego moc daje przyjemność z jazdy, ale jednocześnie zobowiązuje do dużej odpowiedzialności za siebie i innych. Należy również zauważyć, że kobieta na policyjnym motocyklu to rzadki widok.

Policjantka po służbie przesiada się na swój motocykl, zanim rozpoczęła pracę w mundurze już posiadała prawo jazdy uprawniające do kierowania jednośladami. Służba w Policji jest wymagająca również dlatego, że cały czas trzeba podnosić swoje kwalifikacje oraz zmagać się z różnymi wyzwaniami dnia codziennego. Każda służba jest inna, jednak Agata twierdzi, że gdyby miała jeszcze raz podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi Policji, zrobiłaby to ponownie.

Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż odpowiednie dokumenty.

Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu przy ul. Brzozowej 108 w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 70 26 242.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej grójeckiej Policji w zakładce PRACA.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 25 września 2023, 20:11

"Jesteś zainteresowany? To złóż odpowiednie dokumenty." - niestety to nie tak do końca kolorowo...
Może w ogóle warto wspomnieć jak to by mogło w PL wyglądać. Rekrutację powinni prowadzić Polacy, nie obywatele Polscy - to takie słowo-wytrych, duże pole manewru. I nie chodzi tu o dyskryminację etc. Wyobraźmy sobie swego rodzaju wojnę podjazdową, czyli próbę zawładnięcia nami przez polskojęzycznych np. - podobnie jak w polityce. Ale 'Polacy nie gęsi, swoje miecze mają'. Dlatego celowo użyłem tu słowa ' próbę'. Polska Policja Państwowa, to (wbrew podobno zarejestrowania jej w USA jako firma) nie kosmopolityczna organizacja - co nie stoi w sprzeczności z respektowaniem praw innych.
Rekrutacja też pozostawia wiele do życzenia. Np. test z pytaniami w formie manipulacyjnej - zamknięte. A i ile razy można startować... Kto ma tam być, to nawet palcem nie kiwnie. Reszta - to wygląda jakby próbowano teczki zbudować osobowe, wdrażać w życie tematy itp.
A może i komuś zależy na rozwałce służb, bo wtedy białe zwłaszcza kołnierzyki mają łatwiej żerować. A czy nie trudno komuś 'poszlakować opinię', gdy wiedzą, że jest predestynowany, a mają za uszami.
Czasem z tą pasją trzeba pozostać jak z hobby - po godzinach...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.