Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Grójecki dzielnicowy zorganizował zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy

12 kwietnia 2022; 10:52

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Dzielnicowy przeprowadził zbiórkę dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie gminy Pniewy i potrzebujących pilnego wsparcia. Zakupiona żywność oraz artykuły dla dzieci zostały dostarczone do hotelu, gdzie przebywa 23 uchodźców.

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Grójcu od pierwszych dni wspierają obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie na terenie Polski. Wiele osób włączyło się w zbiórki rzeczowe i finansowe. Oprócz tych indywidualnych form powstała również wspólna inicjatywa zorganizowania zbiórki najbardziej potrzebnych w takim czasie produktów.

W ciągu jednego dnia policjanci i pracownicy cywilni zebrali pieniądze na zakup żywności oraz artykułów higienicznych. W działania aktywnie włączyli się dzielnicowi. Zakupione rzeczy zostały już przekazane do hotelu znajdującego się na terenie gminy Pniewy, w którym obecnie przebywa 23 uchodźców z Ukrainy. Podczas spotkania prowadzono również działania profilaktyczne o przypadkach zagubień dzieci, oszustwach i nadużyciach przez osoby oferujące usługi transportowe.

Policyjna pomoc w każdym zakresie trwa nadal. Podobną zbiórkę zorganizowano w lutym, artykuły zostały przekazane dla osób potrzebujących przekraczających granicę. Funkcjonariusze są zaangażowani w przekazywanie obywatelom Ukrainy informacji prawnych i wspieranie ich w różnych życiowych sytuacjach, które są dla nich nowe i często bardzo trudne.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

10 lat Grojec24.net! Zapraszamy na Amatorski Turniej Piłkarski Grójec Cup 7 października na boisku przy Hali Sportowej Spartakus w Gr...
Rząd rozdał pieniądze na zabytki. 15 mln zł trafi do powiatu grójeckiego Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek wyniki drugiej...
Od(b)jazdowe warsztaty W ramach projektu "Od(b)jazdowe warsztaty" Fundacji Stacja...
Dobre materace piankowe – wyśpij się na zdrowie! Sen to nieodłączny element każdego człowieka. Problemy w...
Młodzi chcą rządzić Młodzi, ambitni, pełni energii i pomysłów. Radni Młodzież...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.