Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Już jutro pierwsze spotkanie JOW w Grójcu !

11 lipca 2015; 10:14

Grojec24.net

10 komentarzy

Ruch JOW-powiat grójecki

Ruch JOW- powiat grójecki zorganizuje dwa spotkania w lipcu. Pierwsze odbędzie się już jutro (24 lipiec) w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 2 przy ulicy polna 17a o godzinie 18.00. Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę 25 lipca w OSP Błędów ul. Długa 7 o godzinie 18.00

News will be here

Spotkania w głównej mierze będą poświęcone zbliżającemu się Ogólnopolskiemu Referendum 6 września. Organizatorzy omówią i postarają się wyjaśnić idee jednomandatowych okręgów wyborczych oraz pozytwynych aspektów wyboru tajże ordynacji wyborczej.

Gościem specjalnym , który poprowadzi spotkania będzie dr Wojciech Błasiak - Były poseł w latach 1993-1997, Prezes Stowarzyszenia Polskiej Myśli Strategicznej w Katowicach.

 

  
-Polska ordynacja wyborcza - najgorsza i najgłupsza na świecie (...) - Zbigniew Brzeziński , były doradca prezydenta USA Jimmiego Cartera o obecnej ordynacji wyborczej.

-Łączy nas troska o nasze rodziny, nie chcemy, abyśmy dalej się zadłużali i zadłużali nasze dzieci.One nam tego nie zapomną, gdy przyjdzie im spłacać nasze długi. Ukryty dług publiczny wynosi obecnie ponad 714 mld euro (3 biliony zł), czyli ponad 83 000 zł na osobę. Ile osób będzie w stanie spłacić ten dług gdy to runie? Oczywiście ludzie zaczęliby wtedy walczyć o swoje, przy czym Komorowski między innymi dlatego podpisał tzw. ustawę 1066, która pozwala na wkroczenie obcych wojsk na terytorium Polski jako wsparcie dla naszych służb, gdyby nie dawały sobie rady(...) Chcemy, aby posłowie byli odpowiedzialni przed nami wyborcami, a nie partyjnymi wodzami, bo wiemy, że tylko wtedy nastąpią w naszym kraju pozytywne zmiany i innej drogi po prostu nie ma, bo bez tego od ponad 20 lat możemy sobie tylko wybierać między różnymi opcjami, a tak naprawdę prawie nic z tego nie wynika, bo partie, które wygrywają wybory i tak nie spełniają swoich obietnic.- Fragmenty ulotki Mobilizacja narodowa . Apel do Polaków

Więcej informacji na temat spotkań oraz działalności Ruchu JOW - powiat grójecki , znajdą Państwo poniżej :

Oficjalny profil Facebook Ruch JOW- powiat grójecki (KLIKNIJ I ZOBACZ)

Spotkanie 24 lipiec PSP nr 2 Grójec (KLIKNIJ I ZOBACZ)

Spotkanie 25 lipiec OSP Błędów (KLIKNIJ I ZOBACZ)

Ruch Kukiza

Więcej info nt JOW (KLIKNIJ I ZOBACZ)

Info :

Ruch JOW - powiat grójecki , Paweł Maciak

Szymon Wójcik

TAGI:

Komentarze (10):

ktoś; 13 lipca 2015, 09:41

No i mamy rodzimych głupców. Co nam proponujecie ? Wydaje się , że podobnie jak wasz szef nie macie żadnej koncepcji, podrostu chcecie dorwać się do koryta, ale pytam co my wyborcy z tego będziemy mieli?. Jeśli dzisiaj czytaliście wypowiedź waszego guru, to powinniście zwrócić uwagę na nieuctwo i jego ignorancję. Chce kontynuować dzieło kaczora w polityce wschodniej, ale zapomniał, że pomysł jest autorstwa Piłsudskiego a nie kaczora.

nikt; 13 lipca 2015, 11:59

Napisałeś,podnieciłeś się- efekt osiągnięty.

Do ktoś; 13 lipca 2015, 12:14

Obrzydliwa jest polityka. Na innych portalach wyraźnie jest napisane, Kukiz nie idzie razem z ruchem Jow-ów, czyli nie jest szefem. Tu wyraźnie widać, że chodzi o miejscach na listach wyborczych czyli walka będzie trwała do końca. Głosujmy na ludzi uczciwych a nie na populistów, którzy nie będą wykorzystywać swoich funkcji do własnych celów. Wiemy kto co miał przed wejściem do parlamentu a co ma po odbytej kadencji.To samo dotyczy samorządowców. Musimy mieć kontrolę.

Do ktoś; 16 lipca 2015, 10:27

Do ktoś. Proponujemy Ci przywrócenie obywatelom podmiotowości, czyli zmianę ordynacji wyborczej z partiokratycznej na demokratyczną - jednomandatowe okręgi wyborcze. Jak jesteś zainteresowany to możesz więcej o tym poczytać choćby na stronie www.jow.pl. Pozdrawiam.

nick; 16 lipca 2015, 13:22

System JOW funkcjonuje od wielu lat w Anglii i USA i skutek jest taki że 2 największe partie zdobywaja 90-95% miejsc w parlamencie, czy o to wam chodzi?

@ nick (16 lipca 2015, 13:22) ; 17 lipca 2015, 07:42

skutek funkcjonowania JOW-ów w USA i Wielkiej Brytanii jest również taki, że kupili by nas wszystkich za drobne w portfelu.

do nick; 17 lipca 2015, 13:42

Nie o to chodzi, chodzi o przywrócenie władzy obywateli nad posłami, bo bez tego mamy w Polsce tak jak mamy. W JOWach chodzi o posłów odpowiedzialnych przed wyborcami. A jeśli chodzi o to, że w USA czy WB jest system dwupartyjny to co w tym złego? Ważne jest bardziej jacy to ludzie tworzą ten dwupartyjny system, a w zasadzie to dwublokowy bo partii amerykańskich ani brytyjskich w żaden sposób nie można porównywać do polskich klik partyjnych, tam partie poza tym są tworzone oddolnie i maja całkowicie inny charakter - obywatelski charakter. Tak w ogóle to można powiedzieć, że u nas od 10 lat jest system dwupartyjny PO i PiS. Nie mniej mija się z prawdą lub umyślnie kłamie ten kto mówi, że po wprowadzeniu 460 JOWów w Sejmie zasiedliby tylko członkowie PiSu i PO. To jest wierutna manipulacja. We Włoszech w 1994 r., gdy pod naciskiem opinii publicznej wprowadzono JOW (wprawdzie tylko w 75 proc.), wystarczyło to do usunięcia w wyborach 80 proc. establishmentu politycznego. Znawcy przedmiotu, zawodowi gracze polityczni dobrze o tym pamiętają. I jakby się umówili i proponują dla siebie szalupę ratunkową, czyli ordynację mieszaną. Myślę, że warto przyjść na te spotkania. Wtedy zrozumie się o co chodzi w JOWach.

nick; 17 lipca 2015, 21:30

Pic na wodę - fotomontaż skoro w systemie JOW wybrani zostają przedstawiciele tylko 2 partii to wiadomo że kogo te partie wystawią to w rezultacie zostaje posłem. Prowadzi do zupełnej petryfikacji sceny politycznej kto tego nie mówi głośno jest po prostu oszustem, Jak samo jak ten kto twierdzi że obniży podatki i podniesie świadczenia dla ludzi. To się nazywa populizm naobiecywać wszystkim wszystko , a będzie co będzie

do nick; 20 lipca 2015, 12:49

We Włoszech w 1994 r., gdy pod naciskiem opinii publicznej wprowadzono JOW (wprawdzie tylko w 75 proc.), wystarczyło to do usunięcia w wyborach 80 proc. establishmentu politycznego. Tak samo będzie w Polsce, z czasem ustabilizują sie dwa główne bloki polityczne, przy czym to będą demokratyczne bloki polityczne a nie tak jak obecnie - autorytarne, więc te bloki będą zależne od nas obywateli i będą rządzić Polską tak jak tego sobie życzą POLACY. POZDRAWIAM. Proszę otworzyć oczy i 6 września razem ze wszystkimi pójść do referendum po lepsza dla NAS POLSKĘ!

Marek; 8 sierpnia 2015, 17:28

>> -Polska ordynacja wyborcza - najgorsza i najgłupsza na świecie (...) - Zbigniew Brzeziński , były doradca prezydenta USA Jimmiego Cartera o obecnej ordynacji wyborczej.

Czy macie JAKIKOLWIEK dowód na to, że Zbigniew Brzeziński kiedykolwiek wypowiedział się (ustnie lub pisemnie) w takich słowach o polskiej ordynacji?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.