Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Grójeckie chóry w międzynarodowym konkursie

24 stycznia 2022; 08:24

Informacja prasowa

0 komentarzy

Czyżyki i Dream of singing — to dwa chóry, które powstały z inicjatywy dyrygentki Magdaleny Skruczaj oraz dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury Moniki Woźniak. Dzieci i młodzież startują w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.

Na co dzień chórzyści ćwiczą pod okiem swojej dyrygentki w Grójeckim Ośrodku Kultur. Mali artyści działają od niedawna (maj 2021 roku), ale mają już na swoim koncie występy dla publiczności.

Koncertowali podczas Dnia Dziecka, tworzyli też autorski koncert „Andrzejki dla seniorów”, brali udział w nagraniach do Orszaku Trzech Króli, śpiewali podczas charytatywnej zbiórki pieniędzy na leczenie dla Karola Kuźmy oraz Angeliki Kocik, a także podczas koncertu kolęd dla całego miasta.

Członkowie chóru młodzieżowego mają od 10 do 13 lat, a ci najmłodsi — ruchliwi i towarzyscy jak ptaki Czyżki — to dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Wszyscy członkowie chórów pochodzą z terenu powiatu grójeckiego.

W ramach dofinansowania dla chórów, z programu Staszka Jonczyka chór uczestniczył w warsztatach wokalnych z Aleksandrą Pietrzyk oraz Olivią Kaczyńską, co szczególnie zainspirowało młodzież do śpiewania muzyki a’capella, a także do grania na instrumentach perkusyjnych.

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie był w 2014 roku. Poniżej nagrania do dziewiątej edycji tego prestiżowego konkursu. Trzymamy kciuki za wszystkich młodych artystów.

Czyżyki z utworami: "Lulajże Jezuniu" oraz  "Gore Gwiazda Jezusowi" we wspólnym opracowaniu z Mateuszem Wojakowskim (pianino)

Dream of singing w wykonaniu: "Dziś z radością" - Paweł Orkisz oraz "Hola hola, Pasterze z pola" Witolda Lutosławskiego. Pod dyrekcją Magdalena Skruczaj, przy pianinie Mateusz Wojakowski.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...
Sanepid wydał komunikat ws. jakości wody w Grójcu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grójcu...
Wirtualne biura w Warszawie - czy warto z nich korzystać? Warszawa, jako stolica Polski, jest nie tylko centrum...
40-lecie nadania imienia Tomasza Nocznickiego szkołom w Nowej Wsi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.