Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeckie liceum uczestniczy w ostatniej wizycie Comeniusa na Węgrzech

22 czerwca 2015; 13:11

Grojec24.net

1 komentarz

Szkoła w miejscowości Gyula, położonej około 200 km od Budapesztu, była gospodarzem ostatniej, czerwcowej, wizyty partnerskiej w ramach koordynowanego przez L.O. im. P. Skargi w Grójcu projektu pt. "Through Small Steps To Giant Leaps - my contribution to a United Europe", w ramach programu Comenius 2013-2015. Projekt realizowany przez jedenaście szkół z różnych krajów europejskich ma na celu kształtowanie postawy aktywnego obywatela.

News will be here

Wizyta na Węgrzech była ostatnią zaplanowaną wizytą w ramach projektu i jej głównym celem było podsumowanie dwuletniej współpracy. Punktem kulminacyjnym była przygotowana przez uczniów, podczas kilkudniowych warsztatów, przemowa na temat: "Why are we proud to be European?" (Dlaczego jesteśmy dumni z bycia Europejczykami?) oraz tzw. "Flash mob", spontaniczny występ na głównym rynku miasta, propagujący idee projektu.

Podczas wizyty, oprócz wspólnych warsztatów i prób do występu, uczestnicy mogli poznać miejscowość Gyula uczestnicząc w grze miejskiej, polegającej na rozwiązaniu quizu na temat historii miasta i interesujących zabytków oraz zwiedzając ponad 600-letni. Gyula, jako miejscowość uzdrowiskowa słynie ze swych wód termalnych, więc jest to miejsce chętnie odwiedzane przez kuracjuszy.

Ciepłe powitanie uczestników wizyty przez lokalne władze, nauczycieli, rodziców uczniów goszczących oraz lokalną społeczność z pewnością zapewni miłe wspomnienia. Integracja, przełamanie stereotypów oraz barier językowych, poszerzenie wiedzy kulturoznawczej, aktywne uczestniczenie w zadaniach do realizacji, to tylko niektóre z celów osiągniętych dzięki projektowi.

Współpraca między nauczycielami przygotowującymi uczniów do tej, i wcześniejszych, wizyt z pewnością będzie kontynuowana, tym bardziej, że dwuletnia kooperacja umożliwiła nawiązanie długotrwałych przyjaźni.

Mimo, że spotkanie na Węgrzech było ostatnim w ramach dotychczasowego projektu, praca nadal jest kontynuowana, ponieważ formalna data zakończenia projektu to koniec lipca 2015r. Informacje na temat zrealizowanych dotychczas zadań oraz produktów projektu można znaleźć na stronie: comenius.logrojec.pl lub www.logrojec.pl (w zakładce "Comenius", logo projektu).

Paweł Pośnik
koordynator projektu

TAGI:

Komentarze (1):

forza langosz; 23 czerwca 2015, 15:45

lengyel magyar két jó barát együtt harcol s issza borát !
polak węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki :)

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.