Grójeckie prawybory – oto komitety z najwyższym poparciem

14 listopada 2014; 18:35

Grojec24.net

0 komentarzy

Wyniki prawyborów (infografika: Mateusz Adamski)

W piątek o godzinie 17.30, czyli kilka godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej zakończyliśmy drugą część akcji Grójeckie Prawybory 2014. Zwyciężył KWW RODZINY DLA GMINY I MIASTA GRÓJEC (32%) przed KWW ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ (25%) oraz KWW AKTYWNI DLA GMINY (19%).Polecamy

Od ubiegłej soboty 8 listopada w naszej sondzie pytaliśmy Was o to, na kandydata, którego komitetu zagłosujecie w wyborach do rady gminy? Wygrał Komitet Wyborczy Wyborców RODZINY DLA GMINY I MIASTA GRÓJEC uzyskując poparcie 32% (168 głosów). Na drugim miejscu uplasował się komitet ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ z poparciem 25% (130 głosów), a na trzeciej pozycji komitet AKTYWNI DLA GMINY z poparciem 19% (102 głosy).

Poza podium znalazły się kolejno komitety: PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7% (40 głosów), POROZUMIENIE DLA GMINY7% (36 głosów), SLD LEWICA RAZEM4% (22 głosy), GRÓJEC NASZE MIASTO3% (18 głosów) oraz PRAWY GRÓJEC 3% (17 głosów).

Łącznie w całej sondzie oddano 541 głosów.

Trzeba pamiętać, iż od niedzielnych wyborów do rady gminy o liczbie uzyskanych mandatów nie będzie decydował procent zdobytych przez komitety głosów, gdyż wybierać będziemy w 21 jednomandatowych okręgach. Oznacza to, iż mandat radnego uzyskają kandydaci, którzy otrzymają największą ilość głosów w swoich okręgach.

W niedzielnych wyborach o 21 mandatów w radzie gminy ubiegać będzie się łącznie 99 kandydatów, reprezentujących 8 komitetów. Najwięcej, bo 7 kandydatów walczyć będzie o mandat w okręgu nr 1 obejmującychulice Józefa Piłsudskiego (nieparzyste od nr 19 do 97, parzyste od nr 42 do 132a) i Laskową. Najmniej - po trzech kandydatów - jest w trzech okręgach, tj. obejmujących:  1. Aleję Niepodległości (bez bloków 7, 7A, 7B, 10, 12, 12A, 11, 13, 13A, 15, 17,19) i Lewiczyńska; 2. Częstoniew, Częstoniew – Kolonię, Falęcin, Kociszew, Mięsy, Wolę Krobowską; 3. Bikówek, Dębie, Uleniec, Worów, Zalesie, Załącze.

O fotel burmistrza ubiega się czterech kandydatów: Artur Banasiewicz (KWW AKTYWNI DLA GMINY), Teresa Bednarska (KW Prawo i Sprawiedliwość), Zdzisław Raczyński (KWW PRAWY GRÓJEC) oraz Jacek Stolarski (KWW ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ). W wyborach na burmistrza zwycięży kandydat, który uzyska więcej niż 50% głosów. Jeśli ta sztuka nie uda się żadnemu z kandydatów, to 30 listopada odbędzie się druga tura, w której spotkają się dwaj kandydaci, którzy w pierwszej turze uzyskają największą ilość głosów.

W niedzielę wybierzemy też radnych Powiatu Grójeckiego. Okręgowi nr 1 obejmującemu teren miasta i gminy Grójec przysługuje 5 mandatów. Walczyć będzie o nie 57 kandydatów, reprezentujących sześć komitetów: KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW SLD Lewica Razem, KW NASZE CZASY, KWW POWIAT SPRAWNY I PRZYJAZNY, KWW AKTYWNI DLA POWIATU oraz KWW RAZEM DLA POWIATU GRÓJECKIEGO.

Niedzielna elekcja obejmuje także wybór radnych wojewódzkich. W okręgu, w skład którego wchodzi powiat z naszego terenu o miejsce w sejmiku ubiega się sześcioro kandydatów.

Głosowanie potrwa w niedzielę od 7.00 do 21.00. Do tej godziny trzeba też zachować ciszę wyborczą, która rozpocznie się w piątek, 14 listopada, o godz. 24.

W Grójcu uprawnionych do głosowania jest 19 994 obywateli. Na łamach naszego portalu informowaliśmy już jak reagować na oszustwa wyborcze.

W niedzielę zapraszamy na pierwszy w historii naszego miasta Wieczór Wyborczy. Na łamach naszego portalu na bieżąco będziemy podawać dane o frekwencji w Grójcu, a po godz. 21 opublikujemy wyniki głosowania, kiedy tylko będą one znane. 

Mateusz Adamski - koordynator projektu Grojec24.net

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Olbrzymi pożar! Płoną budynki grupy producenckiej Polskie Sady W piątek w godzinach wieczornych w obiekcie grupy producent...
Zderzenie na skrzyżowaniu ul. Medalowej i Zdrojowej W piątek około godziny 12.15 doszło do zderzenia dwóch aut...
Funkcjonariusz AŚ Grójec zatrzymał pijanego sprawcę wypadku Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Grójcu, w drodze do...
Grójecka Policja: Nie ma pobłażania dla pijanych kierowców Przed sądem odpowie 340 kierowców, którzy w 2020 roku...
Koronawirus w powiecie grójeckim: nie żyją trzy osoby Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) na terenie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

FOTOWOLTAIKA – DARMOWY PRĄD... FOTOWOLTAIKA – DARMOWY PRĄD ZE SŁOŃCA
Stań się właścicielem...
Afiliacja Projekt bez Inwestycji Cześć tutaj Tomek właśnie skończyłem pracę nad moim programem afiliacyjnym.
Inwestycja w Elektrownie wiatrowe Mamy propozycję notarialnego nabycia udziałów w spółce celowej  EEW13...
platformy wiertnicze - aplikowanie... Poszukiwani kandydaci do składania Cv dla baz kadr , na światowe złoza...
Domek nad jeziorem w Radawie Oferujemy zimowy wypoczynek w Radawie dzięki komfortowo wyposażonemu...

Firmy z Grójca i okolic

Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.