Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeckie zbieranie ogórków

22 sierpnia 2014; 13:14

Grojec24.net

6 komentarzy

Na trzy miesiące przed wyborami samorządowymi mamy prawdziwy sezon ogórkowy. Określenie to powstało dla zobrazowania posuchy w życiu kulturalnym miast, spowodowanej letnimi wyjazdami artystów do wód, m.in. Lądka Zdroju, co ma miejsce właśnie w porze zbioru ogórków. Sezon ogórkowy kojarzy się także ze spowolnieniem biegu życia politycznego. Tym razem jest jednak inaczej, a to dlatego że premier Donald Tusk ogłosił termin wyborów samorządowych: 16 listopada.

News will be here

Polecamy

Oprócz radnych Polacy będą wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Już wcześniej lokalne media podały, że walce o fotel burmistrza Grójca zmierzą się Jacek Stolarski i Artur Banasiewicz. Jak na razie na politycznym horyzoncie nie widać innych kandydatów. Wszystko wskazuje na to, że wyborcza batalia rozegra się właśnie między tymi dwoma panami.

W niektórych kręgach niemal powszechne jest przekonanie, że nikt nie ma szansy wygrać wyborów z Jackiem Stolarskim. Koronnym argumentem ma być fakt „rzekomo” wielu dokonań obecnego burmistrza w poprzednich kadencjach. W ostatnim numerze Jabłonki burmistrz Jacek Stolarski sam określa swoje osiągnięcia: „Wykonaliśmy ogromną pracę, która zmieniła Grójec – nowe przedszkole, biblioteka, ronda, nowe drogi, skrzyżowania, kanalizacja, poprawiła się estetyka i czystość miasta.”

Dalej Burmistrz pisze: „Szkoły są doinwestowane, powstały przy każdej z nich place zabaw, również przy szkołach wiejskich. Mamy nowoczesne boisko, lodowisko, a większość oświetlenia miasta zmieniona została na energooszczędne (aż 3 tysiące opraw i żarówek), co pozwoliło na spore oszczędności w budżecie, mimo że lamp na ulicach jest więcej. Zaoszczędziliśmy na tej wymianie już 200 tys. zł. Remontujemy kolejne budynki komunalne, a budownictwo wielorodzinne pozwala na stałe powiększanie ilości mieszkańców oraz tworzy nowe miejsca pracy. Wiele inwestujemy w okolicznych wsiach wokół Grójca, budując drogi, kanalizację, obiekty szkolne i sportowe.”

Tyle burmistrz o swoich dokonaniach. Teraz moja refleksja. Proszę mi wskazać na mapie Polski miasta gdzie nie remontuje się dróg, nie inwestuje w szkoły. Przecież na to są środki właśnie z pieniędzy podatników, przekazywane z odpowiednich resortów jako dotacje celowe na rzecz lokalnych samorządów. Subwencji oświatowej po prostu nie można inaczej wydać niż na szkolnictwo.

Czytając artykuł burmistrza jakoś nie mogę się oprzeć skojarzeniu z tzw. propagandą sukcesu. Wykonaliśmy zatem 100% normy. Nic dodać, nic ująć towarzysze, o przepraszam - mieszkańcy.

A całkiem na poważnie, to szczególnych osiągnięć samorządu w ostatniej kadencji nie było. Owszem wybudowano dwa ronda, boisko treningowe i odnowiono budynek, w którym swoją siedzibę znalazła biblioteka. Jednak nie można tych działań nazwać skokiem cywilizacyjnym. Poruszamy się ciągle w obrębie remontów, napraw i wypełniania zadań, które na samorządowców nakładają konkretne akty prawne.

Z braku szczególnych sukcesów, którymi mogliby się pochwalić włodarze miasta środowiska im przychylne zajęły się znowu straszeniem Arturem Banasiewiczem. Trochę to przypomina świnie z „Folwarku Zwierzęcego” Orwella, które straszyły powrotem Jonesa. Sęk w tym, że nikt nie pamiętał jak wyglądały rządy człowieka w orwellowskim folwarku.

Wiem za to jak wygląda Grójec pod rządami obecnych włodarzy. Jak będzie wyglądał po ewentualnym zwycięstwie Artura Banasiewicza? To się okaże… Wszystko zależy od tego, czy mieszkańcom odpowiada dość zachowawczy styl administrowania czy gotowi będą zaryzykować w nadziei, że może następna kadencja będzie czasem rozwoju. To okaże się już 16 listopada.

Marcin Grzędowski

Za treść nadesłanych materiałów odpowiadają ich autorzy. Redakcja portalu Grojec24.net nie utożsamia się z treściami wszystich opublikowanych materiałów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za nadesłane materiały.

TAGI:

Komentarze (6):

ask; 22 sierpnia 2014, 22:13

Niestety, Arturowi nie ufam bardziej niż ludziom, którymi się otacza. Brak tam fachowców. U Jacka jest podobnie, również uważam, że Grójec nie rozwija się tak, jakby mógł. Jednak nie zaryzykuję zmiany dopóki nie pojawi się ktoś inny.

bks; 23 sierpnia 2014, 09:09

Ja nie ufam żadnemu z polityków. Wiem jedno trzeba coś zmienić i być może zrobi to Artur (jemu też nie ufam) bo po Stolarskim niczego już nie możemy się spodziewać

tero; 23 sierpnia 2014, 09:51

Banasiewicz na burmistrza Grójca???????????

śmiech na sali i chamstwo w państwie.

Off; 23 sierpnia 2014, 14:20

Obaj kandydaci są do bani, jeden gorszy od drugiego.

Adam; 23 sierpnia 2014, 21:31

Dajcie jakiegoś trzeciego kandydata, a najlepiej kandydatkę...

wp.pl; 29 sierpnia 2014, 20:15

Panie Grzędowski, jaką posadę Pan dostanie jeśli wygra Artur? Powiem szczerze, nie zagłosuję na niego za żadne skarby pomimo faktu, że Jacek jest beznadziejny wcswych poczynaniach. Nie zagłosuję rownież na Różyckiego, który powinien już udać się na emeryturę.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.