Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

#GrójecRazem - Grają razem i... wygrywają!

20 listopada 2023; 18:51

Informacja prasowa

4 komentarze

W rozegranym w niedzielę turnieju I rundy U15 chłopców grójecka drużyna spisała się bardzo dobrze W rozegranym w niedzielę turnieju I rundy U15 chłopców grójecka drużyna spisała się bardzo dobrze

Udany start projektu #GrójecRazem czyli wystawienia wspólnej drużyny przez GKS Mazowsze i FC Mundialito w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

W rozegranym w niedzielę turnieju I rundy U15 chłopców grójecka drużyna spisała się bardzo dobrze i awansowała do kolejnego etapu MMP! Warto podkreślić, że Grójec był gospodarzem tych rozgrywek, które dzięki współpracy klubów z Grójeckim Ośrodkiem Sportu odbyły się w hali „Spartakus”. Kciuki za zespół z naszego miasta mocno trzymał kibicujący młodym piłkarzom z trybun Burmistrz Dariusz Gwiazda.
 
Mimo niewielkiego futsalowego doświadczenia oraz konieczności szybkiego scalenia zespołu z zawodników grających na co dzień w innych drużynach, młodzi piłkarze występujący w eliminacjach MMP pod szyldem #GrójecRazem szybko złapali wspólny „futsalowy język” i pokazali w niedzielę na parkiecie „Spartakusa” fajną i skuteczną grę. Dwa zwycięstwa pozwoliły im na zajęcie 3. miejsca w turnieju i awans do kolejnej fazy, która odbędzie się na początku grudnia. Oby zaszli jak najdalej!
 
- Współpracę FC Mundialito i Mazowsza zaczynamy od futsalu, ale mamy już wizję długofalowych wspólnych działań, które chcielibyśmy prowadzić pod hasłem #WGR czyli rozwijając ten charakterystyczny dla Grójca skrót - #WyGramyRazem przyszłości dzieci. Bo rozwój sportowy najmłodszych to jest nasz główny cel - zapowiada Michał Kocięba, Prezes FC Mundialito oraz od niedawna członek Zarządu GKS Mazowsze.
 
W tym sezonie w rozgrywkach futsalowych zobaczymy także inne grójeckie zespoły - już za tydzień - w niedzielę, 26 listopada zespół Mazowsza Grójec 2007 zagra w Belsku Dużym w turnieju el. MMP U17, a zmierzy się m.in. z drużyną warszawskiej Legii! W drugi weekend grudnia na parkiecie pokażą się zawodniczki z żeńskiej drużyny FC Mundialito, która będzie starała się powtórzyć wielki sukces z poprzedniego sezonu, gdy w kategorii U15 awansowała do finałów ogólnopolskich.
 
- W tym sezonie postanowiliśmy wspólnie z FC Mundialito mocniej wejść w futsal, który jest doskonałym urozmaiceniem szkolenia młodych piłkarzy i piłkarek, a także okazją do gry z najlepszymi zespołami w okresie jesienno-zimowym, gdy nie ma rozgrywek na trawie. Projekt #WGR zaczynamy w ramach dwóch klubów, ale liczymy, że włączą się do niego także inne drużyny z regionu i wspólnie stworzymy świetne warunki do rozwoju utalentowanej młodzieży z całego powiatu. Jesteśmy otwarci na współpracę - deklaruje prezes GKS Mazowsze Paweł Suchecki.
 
#WGR #WyGramyRazem #PrzyszłośćDzieciZabawę wspiera dobrzesiebaw.pl

TAGI:

Komentarze (4):

Rodzic; 21 listopada 2023, 08:31

Fajny projekt tylko kilka pytań
Co dzieje sie z innymi zawodnikami, bo po połaczeniu jest tylko 11, których obsługuje 2 trenerów ( opłacanych przez dwa kluby)
Jak to pan michał jest w zarzadzie Mazowsza?
Mazowsze dostaje dotacje na szkolenie, pan Michał prowadzi komercyjną szkółkę
( konkurencyjną), gdzie tez sie płaci Czegoś tu nie rozumiem. Nie mogą wszyscy trenowac w Mazowszu. czy rocznik 2011 i 2012 też połączą sie z Mazowszem. Dlaczego nikt nie zrobił spotkań z rodzicami dotyczacych połączeń?

Widz; 21 listopada 2023, 17:18

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

rodzic 2009; 21 listopada 2023, 22:50

Panowie prezesi o jakiej Wy współpracy mówicie , w roczniku 2009 nie było żadnego spotkania na temat połączenia drużyn , dowiedziałam się w dniu meczu , przypadkiem! że mój syn ma grać w połączonej drużynie . Wszystko pięknie wygląda na papierze , a rzeczywistość jest już inna

Rodzic; 22 listopada 2023, 15:53

Nie dzieci a składka się liczy. Pan burmistrz nie ma odwagi zrobić porządku. Każdy sobie. Skoro Mazowsze połączyło się z Mundialito to Mundialito powinno dostać więcej na szkolenie dzieci. Mazowsze nie ma już najmłodszych roczników, ma mało dzieci - wszyscy wiedzą tylko nie gmina. Proponuję zabrać Mazowszu 100000 tyś z dotacji a dać Mundialito na szkolenie. Czekam jako rodzic na odważną decyzję. Pokazywanie na zdjęciach nie pomoże. Ważne są czyny. A w Mazowszu dzieci i rodziców coraz mniej. A głosów potrzeba.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.