Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Idź na wybory! Zrób krok ku lepszej przyszłości

29 marca 2024; 12:01

Materiał promocyjny

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin, powiatów i miast. Damy także mandat zaufania radnym województwa oraz wójtom, burmistrzom i prezydentom. To od oddanych głosów zależy, w jakim kierunku będą się rozwijać nasze małe ojczyzny. Każdy głos ma znaczenie, a dzień głosowania to święto samorządności.

News will be here

Mazowieckie zaangażowanie


Według danych PKW na Mazowszu w wyborach samorządowych może wziąć udział ponad

4 mln wyborców, a głosowanie odbędzie się w blisko 3,5 tys. obwodów. Niestety, jak pokazują badania – wybory samorządowe cieszą się zwykle nieco niższą frekwencją, niż wybory parlamentarne. Mniejszy udział w wyborach zauważalny jest zwłaszcza w grupie młodych wyborców. A to właśnie przecież samorządowcy są najbliżej obywateli, ich codziennych spraw i mają wpływ na funkcjonowanie lokalnych społeczności.

Jak oddać ważny głos?


1. Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców i znajdź swój lokal do głosowania.
2. Idąc do lokalu wyborczego pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
3. Na każdej karcie do głosowania postaw jeden znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska jednego wybranego kandydata.

Czy Mazowsze znów będzie liderem?


Podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2018 r. jedynym regionem w Polsce, w którym frekwencja wyniosła ponad 60 proc. było Mazowsze! Najliczniej głosowali Warszawiacy – blisko 67 proc., a tuż za nimi uplasowali się mieszkańcy powiatu przysuskiego – 65 proc., sokołowskiego, szydłowieckiego i warszawskiego zachodniego. Wszędzie tam blisko 62 proc. wyborców wzięło udział w głosowaniu.

Jak podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego – to właśnie w wyborach samorządowych nasz głos wybrzmiewa najsilniej. – Samorząd terytorialny przez ostatnie 30 lat, stał się jednym z fundamentów funkcjonowania lokalnych społeczności. To właśnie poprzez samorząd realizujemy sprawy, które są najbliżej człowieka. Warto mieć wpływ na to, kto zorganizuje publiczny transport, zadba o stan dróg czy stworzy optymalny dostęp do edukacji – wskazuje marszałek.

Sejmik Województwa Mazowieckiego to kluczowy organ w tworzeniu programów wsparcia, które odpowiadają na potrzeby mieszkanek i mieszkańców. – Ostatnie 20 lat to niezwykły czas dla polskiej samorządności, a to za sprawą obecności Polski w Unii Europejskiej. Mamy niespotykaną dotychczas szansę na skok cywilizacyjny. Już udało się zrobić dużo, czego dowodem są inwestycje w oświatę, transport czy rolnictwo. Dzięki UE młodzi ludzie korzystają np. z programu Erasmus +. Świat stoi przed nami otworem i ma to teraz podwójne znaczenie – przyznaje marszałek.

Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego dodaje: – Samorząd to wspaniała praca dająca spełnienie w 100%. Mogę być blisko tego, co w polityce najważniejsze – człowieka i spraw, które go zajmują. Poprzez kampanię wyborczą możemy nie tylko poznać programy poszczególnych kandydatów, ale także ich samych, ich wizję rozwoju Mazowsza, naszych miast i wsi. Jednym z najlepszych sposobów, który łączy nas wszystkich – jest udział w życiu kulturalnym. Wszyscy znamy powiedzenie: „Kultura łagodzi obyczaje”. Moim zdaniem łączy przede wszystkim ludzi i właśnie o to chodzi nam samorządowcom. O budowanie mostów, tych dosłownych i tych w przenośni – puentuje wicemarszałek.

– Każdy z nas może mieć inne marzenia. Marzymy o szczęśliwej rodzinie, spełnieniu zawodowym, albo podróży dookoła świata. Nam marzy się, by każda mieszkanka i każdy mieszkaniec, niezależnie od tego skąd pochodzi i jaki ma plan na swoje życie mógł z dumą powiedzieć – „Razem na zawsze” – podkreślają marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Pamiętajmy, że nasz głos ma znaczenie, dlatego ważne jest, abyśmy dokonali świadomego i odpowiedzialnego wyboru – dla nas i dla Mazowsza.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.