Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Idź na wybory! Zrób krok ku lepszej przyszłości

29 marca 2024; 12:01

Materiał promocyjny

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin, powiatów i miast. Damy także mandat zaufania radnym województwa oraz wójtom, burmistrzom i prezydentom. To od oddanych głosów zależy, w jakim kierunku będą się rozwijać nasze małe ojczyzny. Każdy głos ma znaczenie, a dzień głosowania to święto samorządności.

News will be here

Mazowieckie zaangażowanie


Według danych PKW na Mazowszu w wyborach samorządowych może wziąć udział ponad

4 mln wyborców, a głosowanie odbędzie się w blisko 3,5 tys. obwodów. Niestety, jak pokazują badania – wybory samorządowe cieszą się zwykle nieco niższą frekwencją, niż wybory parlamentarne. Mniejszy udział w wyborach zauważalny jest zwłaszcza w grupie młodych wyborców. A to właśnie przecież samorządowcy są najbliżej obywateli, ich codziennych spraw i mają wpływ na funkcjonowanie lokalnych społeczności.

Jak oddać ważny głos?


1. Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców i znajdź swój lokal do głosowania.
2. Idąc do lokalu wyborczego pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
3. Na każdej karcie do głosowania postaw jeden znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska jednego wybranego kandydata.

Czy Mazowsze znów będzie liderem?


Podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2018 r. jedynym regionem w Polsce, w którym frekwencja wyniosła ponad 60 proc. było Mazowsze! Najliczniej głosowali Warszawiacy – blisko 67 proc., a tuż za nimi uplasowali się mieszkańcy powiatu przysuskiego – 65 proc., sokołowskiego, szydłowieckiego i warszawskiego zachodniego. Wszędzie tam blisko 62 proc. wyborców wzięło udział w głosowaniu.

Jak podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego – to właśnie w wyborach samorządowych nasz głos wybrzmiewa najsilniej. – Samorząd terytorialny przez ostatnie 30 lat, stał się jednym z fundamentów funkcjonowania lokalnych społeczności. To właśnie poprzez samorząd realizujemy sprawy, które są najbliżej człowieka. Warto mieć wpływ na to, kto zorganizuje publiczny transport, zadba o stan dróg czy stworzy optymalny dostęp do edukacji – wskazuje marszałek.

Sejmik Województwa Mazowieckiego to kluczowy organ w tworzeniu programów wsparcia, które odpowiadają na potrzeby mieszkanek i mieszkańców. – Ostatnie 20 lat to niezwykły czas dla polskiej samorządności, a to za sprawą obecności Polski w Unii Europejskiej. Mamy niespotykaną dotychczas szansę na skok cywilizacyjny. Już udało się zrobić dużo, czego dowodem są inwestycje w oświatę, transport czy rolnictwo. Dzięki UE młodzi ludzie korzystają np. z programu Erasmus +. Świat stoi przed nami otworem i ma to teraz podwójne znaczenie – przyznaje marszałek.

Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego dodaje: – Samorząd to wspaniała praca dająca spełnienie w 100%. Mogę być blisko tego, co w polityce najważniejsze – człowieka i spraw, które go zajmują. Poprzez kampanię wyborczą możemy nie tylko poznać programy poszczególnych kandydatów, ale także ich samych, ich wizję rozwoju Mazowsza, naszych miast i wsi. Jednym z najlepszych sposobów, który łączy nas wszystkich – jest udział w życiu kulturalnym. Wszyscy znamy powiedzenie: „Kultura łagodzi obyczaje”. Moim zdaniem łączy przede wszystkim ludzi i właśnie o to chodzi nam samorządowcom. O budowanie mostów, tych dosłownych i tych w przenośni – puentuje wicemarszałek.

– Każdy z nas może mieć inne marzenia. Marzymy o szczęśliwej rodzinie, spełnieniu zawodowym, albo podróży dookoła świata. Nam marzy się, by każda mieszkanka i każdy mieszkaniec, niezależnie od tego skąd pochodzi i jaki ma plan na swoje życie mógł z dumą powiedzieć – „Razem na zawsze” – podkreślają marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Pamiętajmy, że nasz głos ma znaczenie, dlatego ważne jest, abyśmy dokonali świadomego i odpowiedzialnego wyboru – dla nas i dla Mazowsza.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.