III Grójecki Piknik Służb Mundurowych

24 maja 2019; 09:01

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu

Konkursy, pokazy tresury psów służbowych i obezwładniania niebezpiecznych osób - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali grójeccy policjanci na Piknik Służb Mundurowych „Dzień z mundurem 2019”. Impreza odbyła się 22 maja br. na stadionie Mazowsze w Grójcu. Oprócz policjantów, na miejscu byli przedstawiciele ośmiu służb mundurowych. Piknik z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowano dzięki pomocy Grójeckiego Ośrodka Sportu.

Pomimo niesprzyjającej pogody tego dnia, na brak chętnych nie można było narzekać. Wśród wielu odwiedzających, liczną grupę stanowiły dzieci, które z wielkim zainteresowaniem i ciekawością odwiedzały liczne stoiska i punkty, na których prezentowały się służby mundurowe i państwowe. Imprezę zorganizowano już po raz trzeci.

Z tej okazji, grójeccy policjanci przygotowali liczne atrakcje. Funkcjonariusze przedstawili metody i sposoby związane z obezwładnianiem i zatrzymaniem agresywnych osób. Policjanci z Zakładu Kynologii w Sułkowicach wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali pokaz tresury psów służbowych.

Wszyscy goście naszej części pikniku mogli zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem używanym zarówno przez policjantów prewencji, jak i ruchu drogowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze pojazdy służbowe, a w szczególności motocykl. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się również z przebiegiem procesu rekrutacji do Policji i warunkami jakie muszą spełnić przyszli adepci. Przygotowano również rowerowy tor przeszkód.

Oprócz policjantów, w pikniku wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych działających na terenie powiatu grójeckiego, w tym Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu, Straży Granicznej w Lesznowoli, 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, 61 Batalionu Piechoty Lekkiej, Aresztu Śledczego w Grójcu, Nadleśnictwa w Grójcu oraz Straży Miejskiej w Grójcu. Swoje stoisko zaprezentowała także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu.

Na samym początku pikniku przyszedł czas na podziękowania i gratulacje. Chłopcy, którzy w ubiegłym tygodniu wykazali się dużą odpowiedzialnością przekazując znaleziony drogi sprzęt fotograficzny właścicielowi, z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu nadkom. Roberta Faryny odebrali listy gratulacyjne oraz upominki. Komendant gratulując postawy podkreślił przede wszystkim, jak ważne jest podejmowanie właściwych decyzji, uczciwość oraz dojrzałość młodego człowieka. Postawa i zachowanie jakie podjęli jest godne podziwu i pochwały oraz daje nadzieję na to, że we współczesnym świecie jest jeszcze miejsce na bezinteresowną ludzką pomoc.

Ważnym elementem programu był finał konkursów. W związku z 100. rocznicą powołania Policji Państwowej, Komenda Powiatowa Policji w Grójcu zorganizowała konkurs wiedzy o Policji skierowany do uczniów szkół z miasta i gminy Grójec, który patronatem objął Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Burmistrz Grójca. W trakcie pikniku odbył się trzeci etap turnieju. Pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grójcu, trzecie miejsce przypadło młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grójcu. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat historii Policji, jej zadań oraz sprawnością fizyczną. Rozwiązano również konkurs na „Najbardziej odblaskową klasę” podczas, którego uczniowie prezentowali odblaskowe elementy i promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym razem pierwsze miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu, drugie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Warce, a trzecie Publicznej Szkole Podstawowej w Mogielnicy. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali puchary, dyplomy, nagrody i upominki. Było to możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz urzędów miast i gmin naszego powiatu. Dzięki pomocy piekarni Smoleń z Nowego Miasta nad Pilicą oraz Cukierni Szczepańscy z Mogielnicy uczestnicy festynu korzystali ze słodkiego poczęstunku. Ponadto Nadleśnictwo zadbało o posiłek i napoje dla wszystkich dzieci.

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Troje poszukiwanych przestępców może przebywać w Grójcu Renata Dorsz, Sebastian Podsiadło oraz Maciej Czemarnik &#...
Nowa trasa do Warszawy może opóźnić się nawet o rok Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje...
W niedzielę Piknik Koszykarski W niedzielę 16 czerwca o 11:00 w Hali Sportowej Spartakus...
Oznakuj swój rower! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zapraszaj...
Urząd Gminy i Miasta w poniedziałki będzie czynny do 18.00 Wychodzimy naprzeciw potrzebom Mieszkańców i z przyjemności...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Pokój z jacuzzi Obiekt położony jest na zachodnim zboczu Kopy Biskupiej ( 889 m n.p.m.)...
Super Finansowanie Bez BIK (także... Super Finansowanie Bez BIK (także z Komornikiem ) Pod Zastaw Lub na...
POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI...
FINANSOWANIE POZABANKOWE BEZ BIK POD ZASTAW LUB NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI...
... Niemiecka firma poszukuje pracowników na stanowiska Monter instalacji...
... Niemieckie przedsiębiorstwo poszukuje do pracy 5 osób na stanowisko...

Firmy z Grójca i okolic

CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
WM Nieruchomości Witold Marzec Biuro nasze świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami...
ModlinBus - dojazd do Modlina ModlinBus to linia busów na lotnisko Modlin. Oferta ModlinBusa jest...
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.