III Grójecki Piknik Służb Mundurowych

24 maja 2019; 09:01

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu

Konkursy, pokazy tresury psów służbowych i obezwładniania niebezpiecznych osób - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali grójeccy policjanci na Piknik Służb Mundurowych „Dzień z mundurem 2019”. Impreza odbyła się 22 maja br. na stadionie Mazowsze w Grójcu. Oprócz policjantów, na miejscu byli przedstawiciele ośmiu służb mundurowych. Piknik z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowano dzięki pomocy Grójeckiego Ośrodka Sportu.

Pomimo niesprzyjającej pogody tego dnia, na brak chętnych nie można było narzekać. Wśród wielu odwiedzających, liczną grupę stanowiły dzieci, które z wielkim zainteresowaniem i ciekawością odwiedzały liczne stoiska i punkty, na których prezentowały się służby mundurowe i państwowe. Imprezę zorganizowano już po raz trzeci.

Z tej okazji, grójeccy policjanci przygotowali liczne atrakcje. Funkcjonariusze przedstawili metody i sposoby związane z obezwładnianiem i zatrzymaniem agresywnych osób. Policjanci z Zakładu Kynologii w Sułkowicach wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali pokaz tresury psów służbowych.

Wszyscy goście naszej części pikniku mogli zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem używanym zarówno przez policjantów prewencji, jak i ruchu drogowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze pojazdy służbowe, a w szczególności motocykl. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się również z przebiegiem procesu rekrutacji do Policji i warunkami jakie muszą spełnić przyszli adepci. Przygotowano również rowerowy tor przeszkód.

Oprócz policjantów, w pikniku wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych działających na terenie powiatu grójeckiego, w tym Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu, Straży Granicznej w Lesznowoli, 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, 61 Batalionu Piechoty Lekkiej, Aresztu Śledczego w Grójcu, Nadleśnictwa w Grójcu oraz Straży Miejskiej w Grójcu. Swoje stoisko zaprezentowała także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu.

Na samym początku pikniku przyszedł czas na podziękowania i gratulacje. Chłopcy, którzy w ubiegłym tygodniu wykazali się dużą odpowiedzialnością przekazując znaleziony drogi sprzęt fotograficzny właścicielowi, z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu nadkom. Roberta Faryny odebrali listy gratulacyjne oraz upominki. Komendant gratulując postawy podkreślił przede wszystkim, jak ważne jest podejmowanie właściwych decyzji, uczciwość oraz dojrzałość młodego człowieka. Postawa i zachowanie jakie podjęli jest godne podziwu i pochwały oraz daje nadzieję na to, że we współczesnym świecie jest jeszcze miejsce na bezinteresowną ludzką pomoc.

Ważnym elementem programu był finał konkursów. W związku z 100. rocznicą powołania Policji Państwowej, Komenda Powiatowa Policji w Grójcu zorganizowała konkurs wiedzy o Policji skierowany do uczniów szkół z miasta i gminy Grójec, który patronatem objął Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Burmistrz Grójca. W trakcie pikniku odbył się trzeci etap turnieju. Pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grójcu, trzecie miejsce przypadło młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grójcu. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat historii Policji, jej zadań oraz sprawnością fizyczną. Rozwiązano również konkurs na „Najbardziej odblaskową klasę” podczas, którego uczniowie prezentowali odblaskowe elementy i promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym razem pierwsze miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu, drugie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Warce, a trzecie Publicznej Szkole Podstawowej w Mogielnicy. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali puchary, dyplomy, nagrody i upominki. Było to możliwe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz urzędów miast i gmin naszego powiatu. Dzięki pomocy piekarni Smoleń z Nowego Miasta nad Pilicą oraz Cukierni Szczepańscy z Mogielnicy uczestnicy festynu korzystali ze słodkiego poczęstunku. Ponadto Nadleśnictwo zadbało o posiłek i napoje dla wszystkich dzieci.

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Fatalne sędziowanie. Zamłynie Radom zdewastowało szatnię Drugi mecz z rzędu piłkarze Mazowsza musieli kończyć w...
Policjanci udowodnili fikcyjną kradzież samochodu Policjanci z Warki udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać...
Śmiertelny wypadek na DK50. Zginął 20-latek jadący bmw 20-latek kierujący BMW zginął w czołowym zderzeniu z drugim...
Dzień Pułaskiego 2019 11 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce...
Nowa S7 Grójec - Warszawa: ośmiu chętnych na budowę ostatniego odcinka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Inter-Logistic Polska Sp. z o.o.... Firma Inter-Logistic Polska Sp. z o. o. jest cenionym specjalistą od...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Agencja Zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...
Drukarz-praca w Niemczech Niemiecka firma MALA Verschluss – Systeme GmbH poszukuje pracowników...
Profesjonalną opieka nad Seniorami... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...
Mechatronik – technik ds. utrzymania...
Obecnie dla Naszego Klienta poszukujemy osoby na stanowisko...

Firmy z Grójca i okolic

glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.