Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Inauguracja rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesznowoli

14 maja 2023; 17:41

Materiał promocyjny

Fot. UMiG w Grójcu Fot. UMiG w Grójcu

W piątek w nowych murach Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesznowoli umieszczono akt inauguracyjny w kapsule czasu, która stanowi symboliczny pomost pomiędzy teraźniejszością a przyszłością.

News will be here

Uczniom, nauczycielom oraz lokalnej społeczności towarzyszyli znamienici goście: Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Senator RP Stanisław Karczewski oraz Poseł Marek Suski.

Konsekwentne i planowe działania mogą przynieść wymierne korzyści dla samorządu i lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że realizacja tego projektu spełni marzenia dzieci, młodzieży i dorosłych z Państwa miejscowości.

Każdy obiekt edukacyjny jest inwestycją w przyszłość, dlatego tak bardzo raduje mnie, że przebudowa i rozbudowa infrastruktury edukacyjnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bajkopisarzy Świata w Lesznowoli stała się faktem – jest ona jednym z priorytetów gminy Grójec ze względu na rosnącą liczbę uczniów i ich potrzeby. Bo to właśnie tutaj, w Lesznowoli, oraz miejscowościach ościennych, buduje się coraz więcej domów, a rodziny wybierają tę okolicę jako przyjazną do życia – stąd gwarantujemy dalszy rozwój tej placówki.

Na pewno przydaje się tu wsparcie rządu, które w ostatnich latach jest intensywniejsze, choć wymaga to również zaangażowania samorządu i wzajemnej współpracy. Pragnę podkreślić, że to właśnie rządowy program „Polski Ład” stał się dla nas niepowtarzalną okazją do realizacji tak ważnego i długo wyczekiwanego dla naszej społeczności zadania. Wsparcie w ramach tego programu wynosi aż 5 000 000 zł. Serdecznie za nie dziękuję i jestem naprawdę wdzięczny. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 7 853 550 zł. W ramach tych środków dobudujemy nowe sale dydaktyczne i powstanie długo oczekiwana sala gimnastyczna.

Liczę również na to, że przebudowa placówki poprawi komfort pracy grona pedagogicznego. Życzę nam wszystkim, aby prace przebiegały sukcesywnie i zgodnie z planem.

Dariusz Gwiazda - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Nadchodzi druga edycja Festiwalu Sztuki Grójeckiej! Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu...
Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.