Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Integracja uczniów CKZiU w Nowej Wsi w magicznym Toruniu

24 października 2016; 14:40

Grojec24.net

0 komentarzy

W dniach 18-19 października 2016 r. uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi z klasy I w zawodach technik ekonomista i technik spedytor oraz klasy II w zawodach technik architektury krajobrazu i technik ekonomista wraz z opiekunami panią Anną Dacką, panią Aliną Majewską i panią Marleną Górecką uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Torunia.

News will be here

Oto ich relacja:

„Zwiedzanie rozpoczęliśmy z licencjonowanym toruńskim przewodnikiem , który oprowadził nas po najważniejszych miejscach Torunia i zdradził kilka ciekawych legend oraz anegdot i faktów z historii miasta. Na trasie naszej wędrówki zobaczyliśmy: Krzywą Wieżę , Mury Obronne, Bramę Żeglarską, Ulicę Ciasną, Dom w którym urodził się Mikołaj Kopernik oraz jego pomnik będący symbolem miasta, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, SPICHLERZ NA ULICY RABIAŃSKIEJ, Twierdzę Obronną Toruń – Fort IV.

Zwierdzanie Torunia okazało się przyjemne jeszcze z innego powodu, otóż liczne uliczki Starego Miasta wypełniał korzenny zapach pierników wydobywający się z licznych sklepików i cukierni specjalizujących się w ich wypieku.

Jedną z najciekawszych atrakcji naszej wycieczki było Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Tworząca sztuczne niebo kopuła planetarium ma 15 metrów średnicy, co czyni je jednym z trzech największych w Polsce. W sali projekcyjnej znajduje się aż 196 miejsc. Siedzieliśmy wygodnie w fotelach przyglądając się pojawiającym się nad głowami gwiazdom oraz kosmicznym animacjom. Niesamowitą atmosferę dopełniał głos narratora oraz niezwykła muzyka w tle.

Toruń to miasto magiczne, prawdziwa perła pełna niezwykłych atrakcji - czerwona gotycka cegła, zabytki, dwa rynki, Wisła, Mikołaj Kopernik, Zakon Krzyżacki, piękne toruńskie legendy. Przemieszczając się po uroczych uliczkach Starego Miasta, przenieśliśmy się w przeszłość. Mieliśmy wrażenie, że słyszymy chrzęst krzyżackiej zbroi i tupot koni oraz młyn zamkowy mielący zboże na mąkę. W kuźni słychać kowala wykuwającego podkowy dla koni. Wszędzie unosi się zapach wypiekanego piernika, a piękna mieszczka toruńska z bukietem kolorowych kwiatów podąża w blasku słońca do swojego domu. Przymykając oczy widzieliśmy małego Mikołaja Kopernika bawiącego się przy ratuszu na Rynku Staromiejskim, a gwiazdy z nieba są na wyciągnięcie ręki.

Mamy nadzieję, że Toruniem zachwycimy się jeszcze nieraz. Będziemy wspominać nie tylko poznane zabytki ale również kolegów i koleżanki z którymi poznaliśmy się bliżej podczas wspólnego wyjazdu.”

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.