Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Interwencyjny skup jabłek - komunikat spółki Eskimos

7 października 2018; 20:21

4 komentarze

Skup jabłek w ramach pomocy sadownikom będzie prowadziła spółka "Eskimos". Ma być skupione pół miliona ton jabłek, w cenie 25 groszy za kilogram.

News will be here

Polecamy

Taką informację kilka dni temu przekazał minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W sobotę na stronie internetowej firmy Eskimos pojawił się komunikat zarządu spółki dotyczący "Programu stabilizacji cen na rynku jabłek". Poniżej przedstawiamy jego treść:


Szanowni Państwo!

Informujemy że prace nad uruchomieniem skupu jabłka przemysłowego po cenach interwencyjnych zmierzają ku końcowi.

Ustaliliśmy już listę kilkudziesięciu przyszłych partnerów lokalnych którzy będą obsługiwali producentów w terenie. Dzięki temu każdy kto zechce sprzedać swoje jabłka w ramach naszej akcji, będzie mógł w niedalekiej odległości od swojej siedziby podpisać umowę, uzgodnić termin dostawy, a w końcu taką dostawę zrealizować.

Nawiązywanie kontaktów z przyszłymi punktami obsługi będziemy kontynuować w najbliższych dniach, aby mapa naszych punków odpowiadała potrzebom rolników.

Będziemy zachęcać wszystkich sadowników do opóźniania dostaw jabłek, proponując premie za dostawy w listopadzie i później. Akceptacja takiego rozwiązania pomoże nam zmniejszyć aktualną podaż surowca i powinna wywołać trend zwyżkowy w jego cenie. Bardzo prosimy o pozytywny, rozsądny odbiór tej inicjatywy.

Do poniedziałku postaramy się uruchomić bardziej przejrzysty serwis na naszej stronie, w tym udostępnić mapę punktów obsługi. Prosimy o zrozumienie; skala akcji jest tak duża, że angażuje nas prawie w pełni, nie wszystko zdążamy wykonać w czasie zamierzonym.

Dziękujemy wszystkim którzy w dotychczasowych kontaktach niezmiernie nam pomogli w organizacji sieci placówek terenowych i w wielu innych problemach.

W naszym wspólnym interesie, prosimy o włączanie się w uzgadniany harmonogram działań, mimo uciążliwości które niejednokrotnie z tego wynikają. W taki sposób osiągniemy sukces.

Zarząd Eskimos S.A.

TAGI:

Komentarze (4):

Miastowy ; 8 października 2018, 09:45

Głupota sadowników niema granic !!!
Dlaczego zgadzają się sprzedawać jabłka po cenie interwencyjnej lub do marketów po 28 groszy za kilogram ? !!! dlaczego się nie organizują i nie prowadzą sprzedaży w miastach po 1,5 złoty ? Markety kupią od nich po 28 groszy za kilogram a sprzedadzą u siebie po 3 złote i drożej . Miastowy za 1,5 złoty za kilogram kupiłby jeszcze raz tyle jak za 3 złote . Podobnie jest z innymi płodami rolnymi które wiejscy producenci za psie pieniądze oddawają pośrednikom a pośrednicy miastowym sprzedawają po 300 % drożej

Gf; 8 października 2018, 11:03

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

wykaz; 8 października 2018, 14:06

a wykazu jak nie było tak nie ma, znowy oszusci kręcą

Mieczysław Sanojski; 8 października 2018, 14:20

Po prostu okazało się ze można na tym zarobić, stąd szybka rejestracja / zakładanie skupów, nie wszystkie nie udało się załatwić w poniedziałek - więc czekają do jutra. Ot cała tajemnica

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...
Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.