Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

IV Historyczny Turniej „Jeden z dziesięciu” w PSP im. 11 Listopada w Gołoszach

30 maja 2016; 09:06

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

Już po raz czwarty 23 maja 2016r. w PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach odbył się gminny turniej historyczny „Jeden z dziesięciu” pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Wójta Gminy Błędów pt. „Polska – moja Ojczyzna”. Dziesięcioro uczestników Szkół Podstawowych z Wilkowa, Błędowa, Lipia i Gołosz popisywało się wiedzą o Polsce.

News will be here

Swoją obecnością zaszczycił nas Gość Honorowy – sekretarz Gminy Błędów – Jacek Adamski, który czynił usilne starania, aby wzrosła ranga tegoż konkursu. Skutecznie zabiegał, aby IPN ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Wspaniale wydane dzieła stały się nie tylko cennym upominkiem, ale zarazem doskonałym źródłem informacji o naszej Ojczyźnie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Jackowi Adamskiemu za współpracę, zaangażowanie, czynny udział i pomoc w organizacji turnieju oraz za krzewienie patriotyzmu zgodnie z ideą Patrona naszej szkoły.Jury stanowili opiekunowie uczniów: Magdalena Pardej, Janusz Major i Genowefa Czarnecka, która była prowadzącą konkursu a zarazem jego organizatorką. Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły – Małgorzata Krasuska. Stroną techniczną – zapisywaniem wyników - zajęła się uczennica kl. VI Aleksandra Podsiadła.

Konkurs przypominał znany turniej telewizyjny „Jeden z dziesięciu”, a jego ideą było szerzenie wśród uczniów wiedzy o Polsce – zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym. Wszyscy uczestnicy świetnie odpowiadali na pytania, niemniej jednak gospodarze byli górą. Tytuł Laureata zdobył uczeń kl. VI PSP w Gołoszach – Rafał Nowocień, na drugim i  trzecim  miejscu uplasowały się uczennice: Katarzyna Staszewska i Zofia Górska- z tej samej szkoły. Zwycięzców przygotowywała Genowefa Czarnecka.Według opinii członków Komisji uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy, zatem każdy z nich mógł czuć się zwycięzcą. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Honorowego Patrona – Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, które z przyjemnością wręczyli Honorowy Gość – Jacek Adamski wraz z dyrektor szkoły – Małgorzatą Krasuską i Szanowną Komisją.

Konkurs przebiegał w sympatycznej i „słodkiej” atmosferze (nie zabrakło łakoci przygotowanych przez rodziców ucz. kl. VI), choć na twarzach odpowiadających malowała się powaga i lekki stres. IV edycja konkursu powoli staje się tradycją naszej szkoły, a zarazem stanowi wspaniałą intelektualną i patriotyczną „zabawę”.

Dyrektor szkoły oraz organizator składają Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie oraz władzom gminnym serdeczne podziękowania za pozytywne ustosunkowanie się do wcielenia w życie powyższego przedsięwzięcia.

Organizator:
Genowefa Czarnecka

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.