Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

IX Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości

31 marca 2017; 08:38

Informacja prasowa

0 komentarzy

Coroczna Olimpiada Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości organizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu stała się tradycyjnym wydarzeniem na stałe wpisanym w kalendarz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu grójeckiego.

News will be here

Poprzednie edycje Olimpiady pokazały, że wiedza o ekonomii i  przedsiębiorczości stanowi tematykę cieszącą się wśród młodzieży powiatu grójeckiego niesłabnącą popularnością. Zarówno liczba uczestników, jak i powiatowy zasięg przedsięwzięcia świadczą o tym, że uczniowie chcą pogłębiać zasób swoich umiejętności w tej dziedzinie, także w zakresie wykraczającym poza podstawę programową realizowaną w ramach zajęć lekcyjnych.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości. Chcemy, aby pomogła ona młodym ludziom w wyborze życiowych dróg i przygotowała ich do przyszłości, w której będą budować naszą gospodarkę narodową. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Pani Renata Zwolińska nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu.

IX edycja Olimpiady zgromadzała kolejnych uczniów uzdolnionych ekonomicznie.

W Olimpiadzie brali udział:
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec w Grójcu: Michał Gowin, Adrian Kwiatkowski, Paulina Młodzianka, Cezary Skorupski, Piotr Organiściak wraz z opiekunem Panią Joanną Giedyk
- Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu: Hubert Korczak, Piotr Olak, Daniel Karpiński, Weronika Krakowiak, Angelika Sztyber wraz z opiekunem Panią Urszulą Celejewską
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1 Pułku lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce: Kamil Kuciak, Karolina Mróz, Łukasz Woźniak, Hubert Kwiatkowski, Damian Kudła wraz z opiekunem Panią Hanną Rejchard
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: Paulina Kępka, Bożena Czarnecka, Marta Szymańska wraz z opiekunem Panią Hanną Rejchard
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu : Łukasz Drążkiewicz, Maciej Kostaniak, Damian Piwowarski , Monika Jędruch, Bartłomiej Kołdra wraz z koordynatorkami Olimpiady Panią Renatą Zwolińską i Anną Górecką.

Olimpiada Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości daje młodym ludziom możliwość rywalizacji, motywuje do pracy oraz inspiruje do kreatywnego myślenia. Stwarza możliwość spotkania uczniów oraz nauczycieli z Powiatu Grójeckiego zainteresowanych przedsiębiorczością  oraz twórczej konfrontacji posiadanej wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Spośród uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych do wąskiego grona reprezentantów poszczególnych szkół, miejsca w finale mogło otrzymać tylko pięciu z nich. Rywalizacja była jak zwykle zacięta a pytania trudne, opracowane pod nadzorem merytorycznym pracowników naukowych Wydziału Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podczas zmagań konkursowych uczniowie musieli uporać się z 40 pytaniami. Dwóch uczniów brało udział w dogrywce o II i III miejsce  rozwiązując dodatkowo test składający się z 20 pytań.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród uświetnił swoją  obecnością Pan Marek Ścisłowski Starosta Powiatu Grójeckiego.

Pani Dorota Nowak- Michałowska Dyrektor ZSP w Jasieńcu przywitała przybyłych na uroczystość rozdania nagród gości: Pana Marka Ścisłowskiego Starostę Powiatu Grójeckiego, Panią Annę Chojnacką Dyrektora PekaO S.A. o/Grójec, Panią mgr. Joannę Stefańczyk z Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw oraz Panią Elżbietę Matusiewicz przedstawiciela Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Podziękowała opiekunom za zaangażowanie i trud związany z przygotowanie uczniów do tej Olimpiady.

Laureatami IX-tej edycji Olimpiady Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości zostali:

I miejsce – Łukasz Drążkiewicz ZSP Jasieniec
II miejsce – Bartłomiej Kołdra ZSP Jasieniec
III miejsce – Daniel Karpiński LO Grójec
IV miejsce – Piotr Olak LO Grójec
V miejsce – Maciej Kostaniak ZSP Jasieniec

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz dużo słodyczy. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Posła na Sejm RP Pana Mirosława Maliszewskiego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Finaliści otrzymali również jak co roku cenne nagrody rzeczowe: tablet, kamerę samochodową oraz głośniki.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie finansowe, którego udzieliły nam następujące instytucje: Bank PeKaO S.A., Bank Spółdzielczy w Jasieńcu oraz Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Dzięki naszym darczyńcom jesteśmy w stanie zorganizować Olimpiadę na tak wysokim poziomie. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za przybycie, a sponsorom i honorowym patronom za wsparcie merytoryczne i finansowe. Serdecznie gratulujemy laureatom, zaś wszystkich zapraszamy za rok, już na jubileuszową X-tą edycję Olimpiady Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości znowu do naszej szkoły.

Anna Górecka

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.