Jak bezpiecznie i szybko pożyczyć pieniądze?

18 października 2018; 12:12

Materiał partnera

1 komentarz

Gdzie szybko pożyczyć pieniądze? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy potrzebują zastrzyku gotówki. Atrakcyjne oferty pożyczek i kredytów potrafią przyćmić zdrowy rozsądek i wpędzić w poważne kłopoty finansowe. Zaufana firma pożyczkowa i odpowiednie dobranie oferty do swoich potrzeb oraz znajomość dokładnego kosztu pożyczki, pomogą postawić na nogi domowy budżet.Rozsądne pożyczanie - kiedy warto wziąć pożyczkę?


Zadłużanie się z błahych powodów, jest częstym problemem pożyczkobiorców. Lekkomyślne zaciąganie zobowiązań finansowych, może stać się powodem poważnych kłopotów w przyszłości. Najrozsądniejsze pożyczki to te, z których korzyści będziemy czerpać przez długi czas.


Pożyczka na działalność gospodarczą ma szansę zwrócić się w przyszłości wielokrotnie. Większy kapitał na start da pole manewru w kwestii wykorzystania niepowtarzalnych ofert promocji i rabatów, zwiększenia skali działalności firmy oraz szansę na podpisanie intratnego kontraktu. Pułapką jest zadłużanie się na kwoty, których początkująca firma nie będzie w stanie spłacić, co może doprowadzić do upadłości finansowej.


Inwestycja w rozwój osobisty może przynieść wyłącznie korzyści. Podnoszenie swoich kwalifikacji dzięki kursom i szkoleniom zwiększa nasze szanse na krajowym i zagranicznym rynku pracy oraz podnosi naszą wiarygodność jako partnera biznesowego. Kursy umiejętności miękkich, np. zarządzania czasem, potrafią pozytywnie wpływać na wizerunek i ułatwiać radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami.


Spłata pilnych długów wymaga pożyczki jeśli nie mamy żadnej alternatywnej opcji pozyskania gotówki. Pomimo ponownego zadłużenia, daje ona trochę czasu na zgromadzenie pieniędzy bez strachu przed komornikiem. Banki często odrzucają wnioski dłużników. W takiej sytuacji wsparcia finansowego szukać możemy w pozabankowych instytucjach pożyczkowych.

 

Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?


Szybka pożyczka na święta, wakacje czy sprzęt AGD jest często zaciągana pod wpływem impulsu, który sprawi nam jedynie chwilową radość. Oddać będziemy musieli więcej niż pożyczyliśmy, a zakupione rzeczy nie będą generowały żadnych zysków.


Niestabilność finansowa jest stanem, w którym często doświadczamy problemów finansowych. Może wynikać ona z braku stałego zatrudnienia, niewypłacalności pracodawcy lub nieumiejętnego zarządzania własnym budżetem. Jest to sytuacja, w której wiele osób decyduje się na pożyczkę nie mając przy tym pewności co do swoich możliwości spłaty.


Pożyczka przy zadłużeniu może nas wepchnąć w spiralę długów, czyli sytuację, w której zadłużenie znacznie przekracza możliwości spłaty. Łatwo dostępne pożyczki traktujemy jako rozwiązanie kłopotów finansowych. Dlatego też zdesperowani klienci tak często padają ofiarą nieuczciwych pożyczkodawców.

 

Na co zwracać uwagę biorąc pożyczkę?


Pożyczkę pozabankową możemy dostać nawet w 15 minut wypełniając wniosek online. Mniej formalności nie oznacza jednak, że podejmowanie takiego zobowiązania powinniśmy traktować lekko.


Każda pożyczka powinna być dokładnie przemyślanym krokiem. Główna zasada brzmi: bierz ofertę na jaką cię stać a nie jaką ci proponują. Istnieje kilka żelaznych zasad, które pomogą dokonać rozsądnej decyzji.

 

Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy?

 

Sprawdzanie firmy pożyczkowej jest procesem, który warto zacząć od dokładnego przeczytania umowy. Wysokie pożyczki na niski procent to czasem jedynie kuszące hasło reklamowe, niosące za sobą haczyki i ukryte koszty. W dokładnym zrozumieniu oferty pomocny może się okazać doradca finansowy. Nigdy nie podpisuj dokumentu, którego nie rozumiesz w pełni.


Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim pożyczkodawcy muszą przedstawić całkowite koszty jakie będziemy musieli ponieść z tytułu umowy. Szansą dla tych nieuczciwych są klienci nieświadomi swoich praw i konieczności czytania całej (!) umowy.


Dowodem na to, że nie mamy do czynienia z fikcyjną firmą pożyczkową jest jej figurowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dane na temat przedsiębiorców zbierane przez KRS są jawne. Znaleźć tam możemy informacje o zadłużeniu i okresach działalności firmy, z której usług zamierzamy skorzystać.


Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi rejestr podmiotów podejrzanych o prowadzenie nielegalnej działalności lub nieposiadających odpowiednich zezwoleń. Bazę wiarygodnych pożyczkodawców oferuje natomiast Rejestr Firm Pożyczkowych. Baza nie jest uzupełniana codziennie, dlatego możemy nie znaleźć w niej nowo powstałych firm.


Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej to elektroniczny rejestr przedsiębiorców działających w Polsce, do którego wpisu dokonać musi każda osoba rejestrująca działalność gospodarczą lub spółkę cywilną. W CEIDG sprawdzimy dokładne informacje na temat właściciela oraz okresu działalności firmy.

 

Najlepsza oferta pożyczki - wybieraj mądrze


Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania najkorzystniejszej pożyczki. RRSO informuje o wszystkich kosztach podstawowych umowy, m.in. odsetkach, prowizjach i możliwych składkach ubezpieczeniowych, uwzględniając przy tym czas, w którym następować będzie spłata.


Obliczenie wszystkich kosztów związanych z pożyczką może okazać się dużym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi kalkulator odsetek pożyczki online, który możemy znaleźć na różnych stronach związanych z branżą finansową. Wystarczy wpisać parametry rozważanej pożyczki, a kalkulator obliczy jaką kwotę będziemy musieli finalnie oddać.


Internetowe porównywarki chwilówek znacznie ułatwiają poruszanie się po rynku pożyczkowym. Są one rodzajem kompendium wiedzy na temat istniejących firm i proponowanych przez nie ofert. Znajdziemy tam także informacje na temat pożyczki na konkretny cel i warunków jakie musi spełniać potencjalny klient.

 

Pożyczaj tyle ile możesz spłacić


Całkowity koszt pożyczki, czyli rzeczywista suma jaką będziemy musieli zwrócić, potrafi odbiegać od naszych początkowych wyobrażeń. Składają się na nią nie tylko koszty odsetek ale też prowizja pożyczkodawcy oraz dodatkowych opłat. To rekompensata finansowa za wyjątkowo korzystne warunki umowy.


Koszty dodatkowe pożyczek mogą znacznie podnieść kwotę spłaty. Do często spotykanych należą opłaty przygotowawcze, stosowane przy pożyczkach ratalnych, wiążą się z kosztami przygotowania umowy i sprawdzenia zdolności kredytowej klienta. Zwykle opłata rośnie wprost proporcjonalnie do wysokości pożyczanej kwoty.


W przypadku nieterminowej spłaty pożyczki możemy zostać obciążeni kosztami związanymi z wysłaniem monitu. Jest to wysyłane do dłużnika, oficjalne przypomnienie o konieczności spłaty. Może mieć ono formę papierową, elektroniczną lub telefoniczną. Zlekceważenie monitu wiązać się może z kosztami ewentualnej wizyty windykatora czy postępowania sądowego.

Komentarze (1):

Michelle holt; 30 marca 2021, 02:23

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Dzięki pomocy policjantów pies wrócił do właścicieli W minioną niedzielę w Grójcu zaginął labrador. Na szczęście...
Tak ma wyglądać grójecki park po rewitalizacji Podczas sobotniego pikniku ekologicznego na Placu Wolności...
Grupa SPEED w Powiecie Grójeckim: 117 mandatów w tydzień Podczas tygodniowych działań policjanci z grójeckiej drogó...
Pniewy: dzikie wysypisko zlikwidowane, sprawca ukarany Mieszkańcy Karolewa poinformowali Urząd Gminy w Pniewach o...
Repertuar kina GOK na 24-26 września 2021 Elfinki, Zupa Nic oraz Mistrz - to filmowe propozycje gró...

Najnowsze ogłoszenia

Wizualizacje Elewacji Domów Elewacje... www.elewacyjnie.pl

Planujesz ocieplenie domu, zmianę...
Zatrudnimy Kierownika Apteki ZIKO APTEKA
Zatrudnimy Kierownika Apteki do Apteki w Grójcu (woj.mazowieckie).
Sortownia owoców i warzyw! Holandia!... Podejmij współpracę z Morego (cer. 16198) – Twoim liderem...
Sprzątanie grobów Grójec Nasz zespół zajmuje się kompleksową opieką nad grobami na terenie całego...
eko gry i zabawki na PREZENT DLA... Wybierz super prezent dla dziecka.
Zmontuj własną eko paczkę...

Firmy z Grójca i okolic

Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.