Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jak działają irygatory do zębów?

8 grudnia 2020; 17:37

-

Irygator do zębów Irygator do zębów

Oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych bywa bardzo kłopotliwe. Nie jest niestety w stanie dotrzeć do nich żadna szczoteczka do zębów, a nie wszyscy użytkownicy potrafią właściwie korzystać z nitki dentystycznej. Na szczęście powstało takie urządzenie jak irygator do zębów. Czym on właściwie jest i jak pracuje?

News will be here

Co to jest irygator do zębów?Ludzkość zdała sobie sprawę jak ważne jest oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych w zasadzie dopiero pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy bowiem wiedzę na temat tego, jak istotne jest mycie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej zacząć propagować amerykański stomatolog Gerald Moyer. Dentysta ten zauważył, że jego pacjenci nad wyraz często na skutek niedoczyszczania obszarów stycznych zębów mają problemy dziąsłowe i postanowił coś z tym zrobić.

Moyer podjął współpracę z inżynierem Johnem Mattinglym i w ten sposób powstał irygator do zębów. Urządzenie po raz pierwszy zaprezentowano światu w 1962 roku na corocznej konwencji dentystycznej w Dallas. Produkt od początku wzbudził w środowisku stomatologicznym spore zainteresowanie i niemal natychmiast trafił do profesjonalnych gabinetów lekarskich. Na szeroką skalę zaczęto go dystrybuować w roku 1966.

Irygator dentystyczny posiada formę myjki ciśnieniowej i obmywa jamę ustną z bakterii przy pomocy „wypluwanego” ze swojej dyszy czyszczącej pod dużym ciśnieniem strumienia wody. Urządzenie składa się z takich elementów jak podstawa ze zbiornikiem na wodę, rękojeść z gniazdem na dysze czyszczące, oraz wężyk doprowadzający wodę do rękojeści.

Jak działa irygator do zębów?Zapewne większości kierowców zdarzało się myć samochód na samoobsługowych myjniach. Kojarzycie te myjki ciśnieniowe, którymi obmywa się na nich auto? W podobny sposób do nich pracuje irygator dentystyczny, tyle że ten zamiast samochodu, pomaga nam czyścić zęby.

Irygator posiada wbudowany w swoją podstawę silnik elektryczny. To on napędza miniaturową pompę, której wlot połączony jest ze zbiornikiem na wodę, a wylot – za sprawą wężyka – z dyszą strumieniową. W pompie urządzenia, pomiędzy wlotem a wylotem, znajdziemy specjalny cylinder, a w nim tłok, który poruszając się ruchem posuwisto-zwrotnym generuje pulsacyjny strumień wody. Siła tego strumienia może być różna w zależności od takich czynników jak rodzaj irygatora oraz wybrany tryb pracy sprzętu.

Irygator pobiera wodę ze zbiornika przez wlot pompy, po czym pod zwiększonym ciśnieniem kieruje ją przez wężyk do dyszy strumieniowej. Z dyszy ciecz trafia już w wybrane przez nas miejsca w jamie ustnej.

Według ekspertów, irygator gwarantuje znacznie efektywniejsze usuwanie naleciałości z miejsc trudno dostępnych niż nić dentystyczna czy szczoteczka międzyzębowa.

Jakie korzyści płyną z użytkowania irygatora do zębów?Niektórzy narzekają na ceny irygatorów do zębów i nie ma co ukrywać – urządzenia te nie należą do najtańszych. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości irygator, oferujący wiele opcji czyszczenia i kilka końcówek w zestawie, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu nawet kilkuset złotych. Jeśli jednak spojrzymy na korzyści, jakie wiążą się z codziennym, regularnym korzystaniem z irygatora, cena ta wcale już nie wydaje się być aż tak wysoka. Polecane urządzenia znajdziemy przegladając ranking najlepszych irygatorów do zębów.

Dzięki irygatorowi do zębów masz szansę:

- zapewnić sobie maksymalną czystość w przestrzeniach międzyzębowych, i co za tym idzie znacznie zmniejszyć ryzyko próchnicy i chorób dziąseł,

- poprawić ukrwienie oraz ogólną kondycję dziąseł,

- skutecznie usunąć codzienne naleciałości z miejsc znajdujących się wokół aparatów ortodontycznych, mostów czy implantów,

- oczyścić kieszenie dziąsłowe,

- rozjaśnić kolor szkliwa,

- odświeżyć oddech.

Czy każdy może myć zęby irygatorem?To pytanie pojawia się nad wyraz często. Szczególnie w przypadku pacjentów, którzy zmagają się z rozmaitymi chorobami jamy ustnej, typu stanów zapalnych dziąseł, paradontozy, itp. Wszystkie osoby, które mają podobne wątpliwości, pragniemy uspokoić – irygatory dentystyczne to urządzenia w pełni bezpieczne, co potwierdziły setki przeprowadzonych badań. Użytkownicy zmagający się z różnymi chorobami jamy ustnej, a także wszyscy noszący aparaty ortodontyczne, mosty czy protezy nie tylko mogą, ale powinni z nich korzystać – irygator zapewni bowiem znacznie skuteczniejszą pielęgnację jamy ustnej w trudno dostępnych obszarach niż nić dentystyczna, szczoteczka międzyzębowa, etc. Może on tym samym znacząco wpłynąć na poprawę kondycji naszej jamy ustnej, a nawet pomóc nam całkowicie wyeliminować z niej niektóre stany chorobowe.

Każdy, kto jednak zamierza zaopatrzyć się w irygator, musi pamiętać, że jest to sprzęt jedynie uzupełniający codzienną pielęgnację jamy ustnej. Irygator służy do usuwania naleciałości z miejsc trudno dostępnych i może nam zastąpić w trakcie codziennej pielęgnacji nić dentystyczną, nigdy natomiast nie wyręczy mycia zębów pastą i szczoteczką.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.