Jak obstawiać mecze na urządzeniach mobilnych?

8 sierpnia 2019; 11:30

-

Obstawiać mecze można przez stronę internetową bukmachera, ale także korzystając ze specjalnej aplikacji mobilnej. Którzy bukmacherzy takie aplikacje oferują i jak je zainstalować na swoim smartfonie?

Kiedyś obstawianie meczów było możliwe tylko w punktach stacjonarnych. Odwiedziny w punkcie bukmachera i otrzymanie fizycznego kuponu dla wielu ludzi miało swój „smak”. Później pojawił się internet i właściwie zrewolucjonizował rynek, pozwalając na obstawianie meczów przez stronę danego bukmachera. Aż nadeszła era mobile, która umożliwia korzystanie z oferty bukmachera właściwie w każdym miejscu i w każdym czasie.

Na początek przypomnijmy, że dla polskiego rynku zakładów ważnym momentem było wejście w życie nowelizacji ustawy o grach hazardowych z 2016 roku. Wówczas nastąpiło uregulowanie tej branży. Bukmacherzy, którzy chcą w legalny sposób oferować zawieranie zakładów wzajemnych w Polsce, muszą wystąpić o specjalną licencję do Ministerstwa Finansów. Urzędnicy tej instytucji mają na rozpatrzenie wniosku 6 miesięcy. Samo zezwolenie to jednak nie wszystko. Legalni bukmacherzy muszą również uiścić szereg opłat na rzecz Skarbu Państwa, gdyż otrzymanie zezwolenia nie jest darmowe. Kwota jaką będzie musiał zapłacić bukmacher za wydanie zezwolenia zależna jest od rodzaju działalności, jaką zamierza prowadzić. Bukmacherzy posiadający również punkty stacjonarne muszą zapłacić za możliwość oferowania swoich usług więcej niż ci, którzy funkcjonują tylko w sieci. Dlatego nie może dziwić, że wiele firm decyduje się tylko na drugie rozwiązanie i działają oni jedynie przez internet. Strona internetowa bukmachera musi spełniać wszystkie standardy, bowiem to właśnie na niej użytkownicy mogą obstawiać mecze. Jednak sam poprawnie działający serwis już nie wystarczy. W związku z coraz większą konkurencją na tym rynku (listę legalnych bukmacherów znajdziesz na jak-obstawiac-mecze.pl) użytkownicy mają też coraz większe wymagania.

Ważna z pewnością jest kwestia dostosowania serwisu bukmachera do urządzeń mobilnych. Oznacza to że strona musi działać poprawnie na smartfonach i tabletach. Jednak wielu bukmacherów zdecydowało się na kolejny krok i udostępniło klientom nie tylko mobilną wersję swojej strony, ale również specjalną aplikację mobilną. To rozwiązanie, które z pewnością podnosi komfort obstawiane meczów. W Polsce aplikację mobilną oferuje większość legalnych bukmacherów, np. STS, Fortuna, Etoto czy LV Bet, a także niedawny debiutant Betclic.

Aplikacje bukmacherów dostępne są najczęściej na dwa najpopularniejsze systemy: iOS występujący w produktach firmy Apple oraz Android, który instalowany jest w smartfonach wielu producentów. Pobranie aplikacji na pierwszą z platform jest bardzo proste, ponieważ aplikacja dostępna jest z poziomu sklepu AppStore.

W przypadku systemu Android proces pobierania i instalacji aplikacji legalnych bukmacherów jest nieco bardziej skomplikowany. Wynika to z faktu pewnych zabezpieczeń przygotowanych przez producenta platformy. Przede wszystkim użytkownik smartfona z tym systemem musi zezwolić na instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Sklep Play. Domyślne ustawienia systemu nie pozwalają bowiem na instalowanie takich aplikacji, a oficjalny sklep Androida nie umieszcza w swoim katalogu aplikacji związanych z usługami bukmacherskimi. Po zaznaczaniu tej opcji (umożliwienie instalacji aplikacji z innych źródeł niż Sklep Play) należy udać się na standardową lub mobilną stronę internetową bukmachera i poszukać zakładki z aplikacjami. Tam powinien znajdować się plik instalacyjny, który należy pobrać bezpośrednio z serwisu na smartfon. Kiedy to się uda, pozostaje już tylko zainstalować aplikację i można obstawiać mecze w komfortowy sposób. Część osób zadaje sobie pewnie pytanie, jak wygląda następnie kwestia aktualizacji takiej aplikacji. W momencie, gdy pojawia się nowa wersja aplikacji bukmachera, po włączeniu bieżącej użytkownik otrzymuje komunikat i możliwość pobrania jej najnowszej wersji.

Większość legalnych bukmacherów działających w Polsce nie udostępnia swoich aplikacji na inne systemy niż iOS i Android. Użytkownikom pozostałych systemów pozostaje korzystanie z mobilnej wersji strony danego bukmachera. Na szczęście funkcjonalność takich stron jest zbliżona do aplikacji. Co prawda aplikacja jest lepiej dopasowana do urządzenia z którego korzysta użytkownik, ale obstawianie meczów na mobilnej wersji strony również nie sprawia zazwyczaj żadnych problemów.

Nadmierne obstawianie zakładów bukmacherskich może stać się przyczyną uzależnienia. Zakłady bukmacherskie obstawiać mogą tylko osoby które ukończyły 18 lat. Gra w firmach nie dysponujących zezwoleniem Ministra Finansów zagrożona jest wysoką karą finansową.

 Najnowsze artykuły

Fatalne sędziowanie. Zamłynie Radom zdewastowało szatnię Drugi mecz z rzędu piłkarze Mazowsza musieli kończyć w...
Policjanci udowodnili fikcyjną kradzież samochodu Policjanci z Warki udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać...
Śmiertelny wypadek na DK50. Zginął 20-latek jadący bmw 20-latek kierujący BMW zginął w czołowym zderzeniu z drugim...
Dzień Pułaskiego 2019 11 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce...
Nowa S7 Grójec - Warszawa: ośmiu chętnych na budowę ostatniego odcinka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej -OWOCE... LiderJob (certyfikat 16198) aktualnie prowadzi rekrutację na stanowisko...
Inter-Logistic Polska Sp. z o.o.... Firma Inter-Logistic Polska Sp. z o. o. jest cenionym specjalistą od...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Agencja Zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...
Drukarz-praca w Niemczech Niemiecka firma MALA Verschluss – Systeme GmbH poszukuje pracowników...
Profesjonalną opieka nad Seniorami... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...

Firmy z Grójca i okolic

CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.