Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Jak poprawić zdrowie włosów oraz skóry głowy?

29 listopada 2022; 18:07

Materiał promocyjny

Utrzymanie zdrowych włosów i skóry głowy nigdy nie było łatwe, ale z odpowiednim podejściem twoje włosy mogą wyglądać pięknie, poczujesz się zdrowszy i bardziej pewny siebie.

Pozwól swoim włosom oddychać


Włosy też muszą oddychać! Często nosimy kapelusze, koki i wiążemy włosy gumkami. To wszystko może powodować wypadanie włosów lub ich suchość i łamliwość.

Staraj się w miarę możliwości unikać związywania włosów w kucyk lub kok, nawet jeśli jest to tylko na kilka godzin. Jeśli musisz związać włosy do tyłu, spróbuj użyć jedwabnych lub satynowych opasek zamiast gumek (które mają tendencję do ciągnięcia włosów). Zainwestuj również w opaski na głowę, które nie są zbyt ciasne i pozwalają skórze głowy oddychać!

Zastanów się nad swoimi nawykami żywieniowymi


Twoje włosy, paznokcie i skóra składają się z białka, tłuszczów, witamin i minerałów. Jeśli jesz dużo niezdrowego jedzenia (jedzenie o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru lub soli), najprawdopodobniej nie zapewniasz wystarczającej ilości tych składników odżywczych dla swojego organizmu.

Jak zatem utrzymać poziom witamin i minerałów na odpowiednim poziomie? W takim przypadku mogą niezbędne okazać się suplementy diety, które dostarczą niezbędnych substancji odżywczych, a także wesprą nasze włosy od wewnątrz. Przykładem takiego suplementu może być: Locerin. Warto również zapoznać się z ogólnymi zasadami dbania o włosy, które szczegółowo opisane są na: https://new-eclub.com/

Wpływ snu na włosy


Sen wpływa na nasze włosy na wiele sposobów. Większość ludzi wie, że wygląda lepiej po dobrze przespanej nocy, a ich włosy są bardziej podatne na układanie. Ale czy wiesz, że sposób w jaki śpisz może mieć również wpływ na Twoje włosy?

Jakość Twojego snu może wpływać na Twoje włosy na kilka sposobów:

Łamanie się włosów: Niedobór snu może powodować suchość i łamliwość, zwłaszcza jeśli masz już przerzedzone lub zniszczone włosy. Znacznie utrudnia to porost i powrót do optymalnej kondycji.

Wypadanie włosów: Jeśli nie zapewniasz sobie odpowiedniej ilości snu, może to wywołać wzrost poziomu hormonów stresu, co może prowadzić do przedwczesnego siwienia, a nawet łysienia!

Sucha skóra: Brak snu powoduje brak równowagi hormonalnej, co prowadzi do suchości skóry. Skutkuje to odwodnioną skórą ze zwiększoną produkcją łoju, co prowadzi do tłustych korzeni włosa i matowego koloru.

Łupież: Słaba jakość snu zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, co powoduje przerost drożdży prowadzących do powstawania łupieżu.

Masuj skórę głowy, aby poprawić krążenie


Masowanie skóry głowy może pomóc zwiększyć przepływ krwi do tego obszaru, co z kolei poprawi krążenie. Dzięki temu włosy wyglądają zdrowiej i bardziej błyszcząco. Masowanie skóry głowy stymuluje również mózg, co może pomóc złagodzić stres i niepokój.

Jak wykonać taki masaż?

Masuj skórę głowy, wykonując okrężne ruchy opuszkami palców. Rozpocznij od czubka głowy i schodź w dół, aż do podstawy szyi, stosując mocny nacisk. Jeśli masz długie włosy, podziel je grzebieniem na "sekcje", aby móc dokładnie wymasować każdy obszar.

Nie przesadzaj ze stylizacją


Rozdwojone końcówki powstają w wyniku uszkodzenia łodygi włosa przez nadmierne używanie narzędzi do stylizacji, takich jak suszarki czy prostownice. Końcówki włosów stają się postrzępione i rozdzielają się na dwa lub więcej pasm. To sprawia, że włosy mają trudności z utrzymaniem swojego kształtu, przez co wyglądają na matowe i pozbawione życia.

Aby temu zapobiec, stosuj produkty chroniące przed wysoką temperaturą przed stylizacją włosów za pomocą narzędzi termicznych. Produkty te pokrywają powierzchnię łodygi włosa warstwą ochronną, która chroni ją przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem wysokiej temperatury. Zawierają również składniki, które pomagają naprawić uszkodzone obszary łuski włosa, dzięki czemu są one mniej podatne na rozdwajanie się w przyszłości.

Poddaj się zabiegom z użyciem gorących olejków


Wszystkie rodzaje włosów mogą skorzystać z zabiegów z użyciem gorących olejków, ale są one szczególnie dobre dla włosów suchych i zniszczonych. Zabiegi z użyciem gorących olejków polegają na głębokim odżywianiu włosów i skóry głowy bogatą mieszanką naturalnych olejków i innych składników, które przywrócą im nawilżenie i blask, a jednocześnie poprawią ogólny stan włosów.

Najlepszą częścią zabiegów z użyciem gorącego olejku jest to, że są one łatwe do wykonania w domu. Nie potrzebujesz drogich produktów. Wszystko czego potrzebujesz to kilka minut wolnego czasu, ręcznik i trochę cierpliwości!

Im częściej będziesz stosować zabiegi z użyciem gorącego olejku, tym lepsze będą Twoje efekty. Jeśli to możliwe, postaraj się zafundować sobie przynajmniej jeden zabieg w tygodniu.

Jeżeli interesują Cię kwestie związane ze zdrowiem włosów lub ogólne zagadnienia z zakresu zdrowia i urody to zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat innego suplementu i nazwie: Profolan

 

Najnowsze artykuły

Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...
Sanepid wydał komunikat ws. jakości wody w Grójcu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grójcu...
Wirtualne biura w Warszawie - czy warto z nich korzystać? Warszawa, jako stolica Polski, jest nie tylko centrum...
40-lecie nadania imienia Tomasza Nocznickiego szkołom w Nowej Wsi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.