Jak przygotować się do pierwszego wyjazdu na narty?

20 grudnia 2018; 09:58

Materiał promocyjny

Wyjazd na narty staje się coraz bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu w zimie. Pierwszy wyjazd może być jednak kłopotliwy, a w głowie może pojawić się wiele wątpliwości. Należy jednak wiedzieć, że odpowiednie przygotowanie jest kluczowe i zapewni spędzenie tego czasu bez zbędnych trosk. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed pierwszym wyjazdem na stok.

- Nauka narty na jazdach nie należy do najbardziej skomplikowanych czynności, jednak w celu przyśpieszenia procesu nauki, można wynająć instruktora.

- Nie musisz inwestować w drogi sprzęt na pierwszy wyjazd. Przy stokach działają wypożyczalnie, które oferują możliwość wynajęcia sprzętu w przyzwoitej cenie.

- Przed wyjazdem należy kupić polisę ubezpieczeniową. Nie może być to jednak zwykła polisa turystyczna, a specjalna polisa narciarska.

Nauka jazdy na nartach – z instruktorem czy bez?

Jazda na nartach nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. Zdecydowanie można nauczyć jej się samemu. Jednak należy pamiętać, że zajmie to znacznie dłuższy czas niż nauka jazdy z instruktorem. To instruktor przekaże podstawy techniki jazdy i wprowadzi stopniowo na proste trasy. Wynajęcie instruktora jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Można wziąć udział w szkółce i uczyć się w grupie innych początkujących lub wynająć prywatne lekcje z nauczycielem. Wybór nauki z instruktorem sprawi, że unikniesz popełniania i utrwalania błędów, które będą mogły później blokować doskonalenie techniki jazdy. Poszukiwania instruktora można zacząć w miejscowości, w której znajdują się wyciągi, lub skorzystać z oferty, która jest dostępna przy większości stoków.

Sprzęt do jazdy – kupować czy pożyczać?

Sprzęt do jazdy na nartach nie należy do najtańszych. Na szczęście nie ma obowiązku kupowania własnego sprzętu. Komplet nart wraz z butami można wypożyczyć w licznych wypożyczalniach. Zazwyczaj są one dostępne na każdym stoku. Kupno własnego sprzętu ma jednak liczne zalety i zdecydowanie poprawia komfort użytkowania. Warto zainwestować we własny sprzęt w momencie, w którym będziesz pewien, że regularnie będziesz oddawać się białemu szaleństwu.

Ubezpieczenie narciarskie.

Przed wyjazdem na narty warto wybrać polisę, która jest przeznaczona specjalnie na wyjazdy na narty. Jest ona zbliżona do polisy turystycznej, jednak masz wtedy pewność, że potencjalne wypadki na stoku będą ujęte w ubezpieczeniu. Ubezpieczenie narciarskie w www.ubezpieczenianarciarskie.pl jest doskonałym rozwiązaniem, które zwiększa komfort pobytu. Przykładowe ubezpieczenia narciarskie na narty w Czechach w www.ubezpieczenianarciarskie.pl są doskonałą reprezentacją szerokiej oferty polis.

 


Najnowsze artykuły

Mazowsze finiszuje na piątkę, ale cudu nie było Mazowsze Grójec w bardzo dobrym stylu, wysokim zwycięstwem...
Szkolenia z kompetencji cyfrowych w Gminie Grójec Gmina Grójec zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach...
E-sportowe emocje w Polsce. Bukmacher STS sponsorem transmisji Największy polski bukmacher – STS - sponsorem...
Troje poszukiwanych przestępców może przebywać w Grójcu Renata Dorsz, Sebastian Podsiadło oraz Maciej Czemarnik &#...
Nowa trasa do Warszawy może opóźnić się nawet o rok Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opieka Niemcy,zlecenie z PREMIĄ WAKACYJNĄ... Dołącz do MEDIPE i wyjedź do pracy w Niemczech jako Opiekun lub Opiekunka...
Mechanik / Elektromechanik samochodowy... Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy
Pokój z jacuzzi Obiekt położony jest na zachodnim zboczu Kopy Biskupiej ( 889 m n.p.m.)...
Super Finansowanie Bez BIK (także... Super Finansowanie Bez BIK (także z Komornikiem ) Pod Zastaw Lub na...
POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI...
FINANSOWANIE POZABANKOWE BEZ BIK POD ZASTAW LUB NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI...

Firmy z Grójca i okolic

HOTEL AMBER - hotel blisko lotniska Potrzebujesz znaleźć nocleg w pobliżu Lotniska Chopina? Sprawdź hotel...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
AbcAugustów Szukasz serwisu z tematyką lifestyle, a także zamierzasz dowiedzieć...
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...
Kapitan Kamera - filmowanie uroczystości... Szukasz kamerzysty z Krakowa, który zajmie się sfilmowaniem Twojej uroczystości?...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.