Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jak szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość?

13 marca 2023; 15:10

Materiał promocyjny

Myślisz o sprzedaży mieszkania? Wiedz, że może Cię czekać długa podróż, zanim będziesz mógł z radością podpisać umowę sprzedaży. I chociaż cały proces - od przygotowania oferty do sfinalizowania transakcji - jest dość skomplikowany, możemy podjąć kilka kroków, aby potencjalny nabywca szybko zakochał się w naszym mieszkaniu. Dowiedz się, co (i kto!) pomoże szybko sprzedać nieruchomość.

News will be here

Spójrz na mieszkanie oczami nabywcy


Przygotowując mieszkanie do sprzedaży warto spojrzeć na nie z lekkim dystansem - nawet, jeśli przeżyliśmy w nim wiele niezapomnianych chwil. Zastanówmy się, co w nim zobaczy potencjalny nabywca. Gdzie dostrzeże zalety i co może okazać się dla niego problemem. Pamiętajmy, że osoby poszukujące nieruchomości podejmują jedną z najważniejszych (i najbardziej kosztownych!) decyzji w swoim życiu - z pewnością zwrócą więc uwagę na szczegóły, które na co dzień nam umykają.

Przygotuj ofertę, która zaintryguje


Kluczem do tego, by szybko sprzedać mieszkanie jest dobre ogłoszenie. To właśnie ono przesądzi o tym, czy zainteresowanie naszym lokalem przerośnie wszelkie oczekiwania, czy wręcz przeciwnie. Dlatego poświęćmy mu kilka dłuższych chwil. Na co zwracają uwagę osoby poszukujące mieszkania?
 
Przede wszystkim na cenę! Nietrudno zgadnąć, że to właśnie zawyżone ceny są głównym powodem, dla którego niektóre oferty długimi miesiącami wiszą na serwisach ogłoszeniowych. Do wyceny mieszkania warto więc podejść realistycznie - na przykład porównując sprzedawaną nieruchomość z innymi, zbliżonymi do naszej (pod względem metrażu, lokalizacji czy standardu budownictwa i wykończenia). Pamiętajmy także o tym, by zostawić pewien margines do negocjacji; nieco wyższa cena nie musi być dla potencjalnych nabywców problemem, jeśli będziemy otwarci na jej obniżenie.
 
Trudno o atrakcyjne ogłoszenie bez profesjonalnych multimediów - takich, które pokazują nasze mieszkanie w jak najlepszym świetle. I to dosłownie, ponieważ dobre, naturalne oświetlenie może zmienić pierwsze wrażenie z “w porządku” na “świetne”! Zdjęcia powinny być ostre i wyraźne oraz pokazywać wnętrza w szerokiej perspektywie; detale zostawmy do odkrycia samym zainteresowanym. Z kolei film, złożony z płynnych, stabilnych ujęć powinien dawać widzowi poczucie, że przebywa we wnętrzu nieruchomości. Jeśli chcemy wynieść te wrażenia na jeszcze wyższy poziom, rozważmy stworzenie wirtualnego spaceru po nieruchomości, który pozwoli zwiedzać ją sprzed ekranu monitora niczym w grze komputerowej.
 
A co z opisem? Przygotowując go powinniśmy myśleć przede wszystkim o tym, kto może być zainteresowany naszym mieszkaniem. Kawalerka w centrum przyciągnie do siebie zupełnie inne osoby, niż jednorodzinny dom pod miastem z pięknym, przestronnym ogrodem. Dostosujmy treść naszego ogłoszenia do tych osób, do których może ono rzeczywiście trafić - skupiajmy się na tym, co dla nich najważniejsze i najbardziej interesujące. Bliskość szkół i przedszkoli? Świetna siatka połączeń komunikacji miejskiej? Duży balkon z panoramą miasta lub widokiem na pobliski park? To mogą być nasze atuty - pochwalmy się nimi!

Zadbaj o swoją nieruchomość


A więc udało się zainteresować naszym mieszkaniem potencjalnych nabywców - świetnie! Teraz warto byłoby je im zaprezentować na żywo. Jak się do tego przygotować?
 
Przede wszystkim zadbajmy o to, by wnętrze naszej nieruchomości wywarło na zainteresowanych doskonałe pierwsze wrażenie. Nie musimy przeprowadzać w nim rewolucji - być może wystarczy jedynie dokładnie posprzątać i naprawić drobne usterki, a następnie zadbać o detale, które które spowodują, że odbiór wnętrza przez oglądających będzie korzystniejszy? Ładny zapach, świeże kwiaty, starannie poukładane poduszki na sofie - naprawdę nie trzeba wiele, aby w danym wnętrzu potencjalny nabywca poczuł się jak u siebie.
 
Porządków mogą wymagać także sprawy formalne związane z nieruchomością. Na co dzień nie myślimy raczej o kwestiach własności czy księdze wieczystej; a ewentualny nabywca z pewnością o nie zapyta! Upewnijmy się, że w dokumentach wszystko jest na swoim miejscu.

Skorzystaj z pomocy specjalistów


Może nas kusić, by wszystkimi obowiązkami przy sprzedaży nieruchomości zająć się samemu. Jednak jeśli rzeczywiście zależy nam na czasie i tym, by całkiem dobrze na naszym mieszkaniu zarobić, być może warto skorzystać z usług agencji nieruchomości?

Doświadczony pośrednik wesprze nas na każdym etapie procesu sprzedaży i zadba o to, by zdjąć z naszej głowy wszystkie zmartwienia. Z pewnością zaoszczędzimy dzięki niemu mnóstwo czasu; na jego barkach spoczywa bowiem to, co pochłania najwięcej energii przy sprzedaży nieruchomości - kontakt z zainteresowanymi klientami i agentami innych biur nieruchomości oraz prezentacje nieruchomości kolejnym potencjalnym nabywcom. Agent nieruchomości jest również cennym wsparciem na dalszych etapach procesu sprzedaży - między innymi przy kompletowaniu dokumentacji prawnej i podpisywaniu niezbędnych umów. Bo to, co nas może przerastać, dla niego jest codziennością! Nie bójmy się więc pytać o pomoc i odwiedźmy jedno z biur nieruchomości w Warszawie - na przykład uznaną przez portal Otodom za najlepszą w Polsce agencję homfi, którą bliżej możesz poznać tutaj: https://www.homfi.com/nieruchomosci/wyszukiwarka/warszawa.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.