Jak wypromować profil na Instagramie?

28 czerwca 2022; 15:45

Materiał promocyjny

Jeżeli posiadamy profil na Instagramie, to chcemy być widoczni i aby ktoś nas dostrzegł.

Bycie osobą aktywną, która przyciąga zainteresowanie w sieci z pewnością łechce ego, natomiast nie ma co ukrywać, że jest to pewne zobowiązanie względem osób nas obserwujących na Instagramie.

Instagram to medium, które wyjątkowo kładzie nacisk na to, aby pokazywać się z jak najlepszej strony. Jest parę możliwości na wypromowanie swojego profilu i postanowiliśmy o nich powiedzieć trochę więcej. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Miej interesującą nazwę

Jeżeli jesteś znaną osobą, która jest rozpoznawalna i ma znane nazwisko, to ta wskazówka będzie niepraktyczna, jednak w zdecydowanej większości przypadków należy zwracać uwagę na nazwę, szczególnie gdy jest się na początku swojej działalności internetowej. Dobra nazwa musi być zachęcająca, wzbudzająca zainteresowanie, ale zarazem zabawna. Jeżeli ma na imię Maciek, to nie możesz ustawić nicku na "Maciej", bo będzie to zbyt powszechne, nudne i raczej nie przyciągnie do kliknięcia obserwacji.

Zamieszczaj emotikony

W dzisiejszych czasach żyjemy emotkami. Zapewne sporo z was miało okazję korzystać z komunikatorów typu Gadu-Gadu, gdzie emotikony rozwijały się pełną parą. Ogromne bloki tekstu, które nie są uzupełnione emotkami nie mają większego sensu. Obecnie emotki są na topie, więc ich brak zdecydowanie obniża atrakcyjność i sprawia, że jesteśmy postrzegani jako osoby sztywne, które nie mają dystansu oraz luzu. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że trzeba mieć w nich umiar i nie wrzucać ich na potęgę, ale czasem bywa tak, że emotikon może być bardziej wymowny niż potok słów.

Odpowiednie posty to podstawa

Zawartość Instagrama jest bardzo ważna. To od niego zależy, jak będziemy postrzegani. Na całokształt postu składa się nie tylko tekst, który powinien być spójny, ciekawy i bez błędów ortograficznych, ale również dobre zdjęcie, które powinno być dobrze wykadrowane, w odpowiedniej rozdzielczości. Jeżeli chcemy coś reklamować, to na pewno nie możemy sobie pozwalać na to, żeby dany produkt był niewyraźny, niewidoczny czy źle oświetlony. Cała treść, czyli content musi być dobrze stworzona.

Bądź sobą

Najgorsze co może być, to tworzenie alternatywnej rzeczywistości, która nie przystaje do realiów. Instagram musi być prawdziwy, bo choć media społecznościowe zawsze w pewnym sensie wykoślawiają rzeczywistość, to jednak nie można pokazywać życia, które nie jest nasze. Jeżeli nie mamy wiele pieniędzy, to nie róbmy sobie zdjęć przy wypasionym, sportowym samochodzie z dopiskiem, że należy do nas, bo się narazimy na śmiech. Najlepszym rozwiązaniem jest dokumentowanie naszych podróży, przyjemnych chwil z życia i opisywanie ich w taki sposób, aby było to atrakcyjne dla innych.

Pisanie prywatnych wiadomości

Istotną zaletą wynikającą z prowadzenia Instagrama są prywatne wiadomości. Nie można zapomnieć o tym, że swoją działalność można również przełożyć na konkretne zyski, które wynikają z reklamowania danych marek. Warto więc pisać do nich Direct Messages (DM), które być może poskutkują współpracą, która będzie mieć swój wymiar. W ten sposób zdecydowanie łatwiej budować swoją społeczność, która gromadzi się wokół danego profilu oraz produktu. Taki rodzaj kooperacji jest na rękę wszystkim.

Publikuj z głową!

Ważnym czynnikiem wpływającym na popularność danego konta na Instagramie jest publikowanie z głową. Co mamy na myśli? Przede wszystkim pewną regularność, ale też ostrożność w zamieszczanych treściami. Na myśli mamy to, aby nie zasypywać swoich odbiorców masą zdjęć i wpisów, bo nie jest to atrakcyjne. Raczej wyjdziemy na desperatów, którzy chcą na siłę zaistnieć w polityce. Przyjęło się, że granica dziennych postów to od 2 do 5. Pozwala na dokładnie przyłożenie się do zamieszczanych wpisów.

Stosuj hasztagi

Instagram nie przepada za długimi formami. Jeżeli można wyrazić dane zdjęcie kilkoma hasztagami, to dlaczego by tego nie zrobić? To świetny sposób, by pokazać, że idziemy z duchem czasu i mamy pomysł na to, by przedstawić rzeczywistość za pomocą kilku krótkich hasztagów. Nie polecamy tworzenia własnych, ale raczej poruszanie się w obrębie tych, które są popularne i pomogą zwiększyć nam zasięgi.

 

Najnowsze artykuły

Grójecka Policja prowadzi sprawę 81-latki i narkotyków wartych 2,4 mln zł Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła...
Zmarł wieloletni nauczyciel grójeckiego liceum W wieku 73 lat zmarł Waldemar Sitarski - wieloletni...
Ruszyła rejestracja na konferencję Mama wraca do pracy! Ale jak? Na zarejestrowanych będą czekały gotowe materiały drukowane...
Wiemy, kiedy kierowcy pojadą nowym wiaduktem nad torami w Warce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Warce nad linią...
Katarzyna Dowbor spotka się z mieszkańcami Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...

Najnowsze ogłoszenia

Przyjmę do pracy przy eksploatacji... Przyjmę do pracy przy eksploatacji kontenerów biurowych, socjalnych.
Praca w fermie drobiu Zatrudnię do pomocy przy szczepieniu drobiu w m. Góra Kalwaria, w dniach...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... "PRM Partner Sp. z o.o., jedna z wiodących firm opiekuńczych w...
Doradca klienta- Grójec Nowa Oferta Pracy dla Doradcy Klienta
Umiejętność postępowania...
Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów... Suszarka do Owoców Warzyw Ziół Grzybów 6 półek Do Suszenia Przemysłowa

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.