Jak wysłać pieniądze do Anglii? Najkorzystniejsze sposoby

20 września 2019; 20:28

-

Zwykle Polacy przesyłają środki z UK do rodzimego kraju. Zdarzają się jednak sytuacje, w których z różnych powodów bywa odwrotnie. Osoby z Polski przekazują rodzinie na emigracji pieniądze na start, płacą zagranicznym kontrahentom – to tylko część z możliwych przypadków. Jak wobec tego szybko i tanio wysłać środki do Anglii? Poznaj dostępne rozwiązania.

Kantor internetowy

Przelewy międzynarodowe w kantorach internetowych zazwyczaj nie są ograniczane limitem kwot. Można przesłać dowolną sumę do brytyjskiego odbiorcy. Co ważne, kantory internetowe oferują atrakcyjne kursy wymiany walut. Im większą kwotę się wysyła, tym większe oszczędności uda się zachować. Trzeba jednak wiedzieć, że kantory internetowe naliczają prowizję od transakcji. Tego typu opłata może znacznie zwiększyć wydatki ponoszone w związku z przelewem z Polski do Anglii.

Skorzystanie z oferty firm przesyłających pieniądze

Innym sposobem na wysłanie środków do Wielkiej Brytanii jest zlecenie obsługi przekazu zagranicznego niezależnemu operatorowi. Pozabankowe instytucje proponują opłacalne przeliczniki walut i należycie zabezpieczają transakcje, dlatego powierzone środki bez komplikacji trafiają na wskazane konto. Koszt wysyłki pieniędzy poprzez firmę pośredniczącą nie jest wysoki. Niektórzy z operatorów zupełnie zrezygnowali z naliczania opłat za przelewy z Polski do UK.  Darmowy przekaz można zlecić na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-do-uk. Firma gwarantuje brak opłat za każdy przelew i szybką realizację transakcji. Odbiorca może otrzymać pieniądze już następnego dnia roboczego.

Przelew bankowy

Sytuacja Wielkiej Brytanii w kwestii zagranicznych przelewów bankowych jest dość specyficzna. Wynika to z przynależności kraju do Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA). Prawdopodobnie nawet po brexicie UK nadal będzie do niego należeć. Pozwoli to brytyjskim bankom na przyjmowanie szybkich przekazów w euro, za które płaci się od 4 do 20 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy odbiorca w Anglii zaakceptuje płatność we wspomnianej walucie. Nie jest ona oficjalną jednostką rozliczeniową w Wielkiej Brytanii.

Ponadto przelewy do UK w systemie SEPA muszą spełniać określone warunki. Oprócz tego, że realizuje się je wyłącznie w euro, nie dotyczą ich dodatkowo płatne opcje przyspieszonej wysyłki. Dostępny jest tylko wariant współdzielenia kosztów operacji, a banki nadawcy i odbiorcy muszą uczestniczyć w systemie SEPA. Jeżeli chociaż jeden z warunków nie zostanie spełniony, zamiast tańszego przekazu bank wyśle znacznie droższy przelew SWIFT (także w euro).

Lepszym rozwiązaniem będzie zatem nadanie operacji w systemie SWIFT w walucie Wielkiej Brytanii. Przy wysyłce mniejszych kwot klienci banków zapłacą za takie transakcje od 20 do 40 złotych. Natomiast zlecając przelew do UK na większą kwotę, koszty drastycznie wzrosną – nawet do 250 złotych. Ponadto bank naliczy swoją marżę do kursu waluty, a opłaty za obsługę transakcji zostaną powiększone o koszt przewalutowania.

Planujesz przesłać funty do Anglii? Możesz zrobić to przekazem bankowym, ale niemile zaskoczą Cię opłaty za wysyłkę i przewalutowanie środków. Lepszym wyborem będzie skorzystanie z usług kantorów internetowych, choć również w ich przypadku trzeba liczyć się z marżą zwiększającą poniesione koszty. Najkorzystniejszym sposobem na przesłanie przelewu do UK okaże się zlecenie operacji firmie pośredniczącej. Część operatorów oferuje darmowe przelewy, dzięki czemu uniknie się zbędnych opłat, a pieniądze szybko zasilą wskazane konto w Anglii.

 


Najnowsze artykuły

Dariusz Gwiazda: Nowe rozwiązania napotykają opór Pierwszy rok swojej pracy w roli burmistrza Grójca w...
Zmarł Mirosław Gończ W wieku 47 lat zmarł Mirosław Gończ – przez wiele lat...
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w...
Zespół Szkół Specjalnych świętował Odzyskanie Niepodległości W piątek 8 listopada, w ZSS w Grójcu został zorganizowany...
Grójecka Scena Bardów w GOK Dariusz Rączka (głos, gitara akustyczna, ukulele,...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opieka z zamieszkaniem min 1600 GBP... OPIEKA Z ZAMIESZKANIEM U OSOBY STARSZEJ - MIN 1600 GBP NETTO/MIESIĄC
Kierowca samochodu ciężarowego -... Niemiecka firma Umzuege Mayr GmbH poszukuje pracowników na stanowisko...
Praca Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset...
Pomoc rolnika-praca w Niemczech Niemiecki hotel Hollerhöfe Landhaus zum Hirschen zatrudni pracownika...
Personel hotelowy-praca w Niemczech Niemiecki hotel Hollerhöfe Landhaus zum Hirschen poszukuje pracowników...

Firmy z Grójca i okolic

Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.