Jak zabrać się do zmiany pracy?

30 listopada 2015; 12:21

Grojec24.net

0 komentarzy

Creativecommoners / Foter.com / CC BY

Kiedyś praca w jednej firmie aż do emerytury była bardzo częstym wyborem. Dziś to rzadkość, choć wciąż spotkać możemy wiele osób, które pracują dla jednego pracodawcy kilkanaście lat.

Według badań portalu Pracuj.pl mimo, że 80%  Polaków stawia w zawodowym życiu na rozwój, stosunkowo niewiele osób rozwija się w pracy, awansuje czy… myśli o zmianie pracy. Chociaż dla 70% z nas zawodowa rutyna jest czymś negatywnym, tylko 8% Polaków na bieżąco przegląda oferty pracy.

Jeśli już zdecydujemy się na zmianę pracodawcy oto 5 wskazówek przygotowanych przez Pracuj.pl, które pomogą zmierzyć się z poszukiwaniem pracy po kilkunastu latach przerwy:

1. Bądź świadomy wyzwania

Szukanie pracy po kilkunastu, a niekiedy nawet kilkudziesięciu latach pracy w spędzonych w jednej firmie to naprawdę duże wyzwanie. Podejmując decyzję o zmianie, musisz być tego świadomy i zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest to proces szybki. Szykując się do zmiany pracy, powinieneś również przygotować się na pytania rekruterów o przyczyny tak długiego pozostania w jednej firmie i nauczyć się pokazywać zalety takiej sytuacji, które będą budowały w oczach Twoich rozmówców obraz osoby lojalnej i zaangażowanej w rozwój organizacji, a jednocześnie dbającej o swój zawodowy rozwój.

2. Poznaj sobie mocne i słabe strony

Przed właściwym poszukiwaniem pracy – przeglądaniem ofert, wysyłaniem CV i udziałem w rozmowach kwalifikacyjnych, warto wykonać kilka ćwiczeń. Usiąść z kartką papieru i wypisać na niej swoje wszystkie mocne i słabe strony. Zastanowić się również, czym chcesz się zajmować i w czym masz doświadczenie. Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zawód, który aktualnie wykonywałeś na pewno jest tym, co chcesz dalej robić. A może warto rozważyć przebranżowienie lub zmianę specjalizacji?

3. Wykonaj reaserch i trzymaj rękę na pulsie

Przez wiele lat, które spędziłeś w jednej firmie na rynku pracy bardzo dużo się zmieniło. Sprawdź więc na jakie stanowiska aktualnie trwa rekrutacja w Twojej branży. Zobacz, jak zmieniły się narzędzia do poszukiwania pracy. Pamiętaj, że w serwisach takich jak Pracuj.pl znajdziesz nie tylko oferty pracy, ale również profile pracodawców, poradniki czy porównywarkę zarobków. Zobacz, jakie trendy towarzyszą dzisiaj rekrutacji.

Wykorzystuj nowoczesne narzędzia wspierające poszukiwania. Ustaw powiadomienia mailowe z interesującymi Cię ofertami pracy. Uzupełnij dokładnie profil zawodowy na Pracuj.pl i włącz jego polecanie – będzie on automatycznie rekomendował rekruterom Twoją kandydaturę w odpowiedzi na odpowiednie oferty pracy.

4. Stwórz wspaniałe CV

Znając swoje mocne i słabe strony, wiedząc co chcesz robić oraz znając oczekiwania rynkowe możesz zabrać się za przygotowywanie CV. Sprawdź, jak powinno dziś wyglądać profesjonalne CV. Tworząc je, skorzystaj z nowoczesnych narzędzi, takich jak Kreator CV, który pozwala szybko stworzyć życiorys w formie, która przypadnie do gustu rekruterom.
Więcej o tworzeniu CV

Pamiętaj, aby tworząc CV, pokazać jak rozwijałeś się w swojej dotychczasowej pracy. Nawet jeśli formalnie nie awansowałeś, podkreśl w jakich szkoleniach i warsztatach brałeś udział, jak zwiększały lub zmieniały się Twoje obowiązki, czy wprowadzałeś do firmy nowych pracowników. Dobrze, jeśli będziesz mógł oprzeć się na konkretnych liczbach – jako przedstawiciel klienta mogłeś odpowiadać za jeden powiat, a z czasem za całe województwo, menedżer kategorii najpierw zarządza jedną niewielką kategorią produktów, a później dba o rozwój całej grupy produktów. Jeśli zarządzałeś zespołem możesz pokazać jak przez lata rósł poziom zaangażowania i satysfakcji swojego zespołu.

5. Podejmuj działanie każdego dnia

Pamiętaj, aby poszukiwanie pracy wpisać w Twój codzienny harmonogram. Nie mów sobie – zajmę się tym jutro, ale zacznij działać już dziś. Czekając, wydłużasz tylko okres swojego braku aktywności, a z każdym kolejnym dniem zaangażowanie będzie tylko trudniejsze.

Dla mieszkańców Grójca oferty pracy można stale śledzić tutaj: http://www.pracuj.pl/praca/Gr%C3%B3jec;wp

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Komunikat w sprawie szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Mazowieckiego...
Suntago - największy zadaszony park wodny w Europie - będzie ponownie otwarty Park wodny Suntago we Wręczy koło Mszczonowa zostanie...
Jerzy Engel jr: liga to maraton, a nie sprint Z trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec, Jerzym Engelem...
NOC MUZEÓW w Warce 15 maja, po przerwie spowodowanej pandemią, skromniej niż...
Warsztaty upcyklingu dla mieszkańców w każdym wieku Tak jak recykling skupia się na ponownym wykorzystaniu tych...

Najnowsze ogłoszenia

Hala namiotowa 10x20x3 Oferujemy wykonanie porządnej i stabilnej hali według życzenia klienta....
... Wydzierżawimy grunty pod farmy fotovoltaiczne.
Pracownik Produkcji LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa...
Worek na gruz piasek i żwir - Gruz... Wymiary: 625x650 mm
Tkanina: PP
Uchwyty: dwa na dole i...
Worek na liście, trawę i inne odpady... Wymiary: 500x750 mm
Tkanina: PP
Uchwyty: dwa na dole i...

Firmy z Grójca i okolic

... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.