Jak znaleźć prywatnych uczniów? Praktyczne wskazówki dla korepetytorów

4 stycznia 2019; 09:40

Materiał promocyjny

Kiedyś istniało przeświadczenie, że jeśli ktoś potrzebuje korepetycji, to na pewno jest nieukiem. Dziś prywatne lekcje to luksus, a dostać się do dobrego korepetytora jest równie ciężko, jak na prestiżową uczelnię z Ivy League.

Korepetytorzy nie narzekają na brak pracy. Wręcz przeciwnie, często zarabiają znacznie więcej niż nauczyciele na etacie. Jak oni to robią? Kluczem jest oczywiście jakość nauczania, ale także odpowiednia reklama i pomysł na jej realizację.

Dobrze się sprzedaj

Chodzi oczywiście o jak najlepsze zareklamowanie swoich usług. Nudne ogłoszenie w stylu “Matematyka tanio, 123 456 789” nie wygląda zbyt atrakcyjnie i na pewno nie zachęca do skorzystania z takich lekcji. Nie trzeba od razu pisać eseju na trzy strony, tylko w interesujący sposób podsumować oferowane usługi.

Eksperci z warszawskiej agencji SEO MiroMind dodają, że ogłoszenie powinno być również przyjazne wyszukiwarkom, co zwiększy ilość wyszukiwań. Dokonaj analizy słów kluczowych i wykorzystaj je w tekście, a na pewno zostanie ono zauważone przez więcej osób.

Ogłoszenie można zamieścić też w lokalnej prasie lub, idąc z duchem czasu, zareklamować się w mediach społecznościowych, np. facebooku. Tu korepetytor ma ogromne pole do popisu. Może na przykład codziennie dodawać post z ciekawostką na temat swojego przedmiotu, korzystać z opcji “stories”, lub stworzyć kampanię i szybciej zdobyć miejscowych uczniów.

Bądź w kontakcie z klientami

Wielu uczniów zapisuje się na lekcje na cały rok szkolny do przodu i uczęszcza regularnie, zwykle raz lub dwa razy w tygodniu. Pamiętaj o tym, aby być z nimi w stałym kontakcie, bo to owocuje dłuższą współpracą. Ważne jest również informowanie rodziców ucznia o jego postępach, przedyskutowanie celów nauki i indywidualne dostosowanie lekcji.

Jeśli nie jesteś początkującym korepetytorem, skontaktuj się z uczniami z zeszłego roku i zapytaj, czy chcieliby kontynuować naukę. Jeśli byli wcześniej zadowoleni z jakości zajęć, to zapewne w tym roku również wyrażą chęć skorzystania z Twoich usług.

Profesjonalizm

Na jakość usług korepetytorskich wpływa wiele czynników, takich jak solidne przygotowanie do zajęć, atrakcyjność i zróżnicowanie lekcji, ale także uśmiech i pozytywna atmosfera. Bądź dla swoich uczniów autorytetem i przyjacielem w jednym. Niech wiedzą, że nie muszą się stresować i mają prawo popełniać błędy. Spróbuj im uświadomić, że jesteś tu dla nich i bądź miły/a.

Profesjonalny korepetytor przestrzega jeszcze kilku złotych zasad:

- nie odwołuje lekcji na ostatnią chwilę
- jest zawsze przygotowany
- przychodzi punktualnie
- nie kończy zajęć przed czasem
- nie korzysta z telefonu podczas lekcji.

Poczta pantoflowa

Mało kto docenia siłę poczty pantoflowej, a ta potrafi zdziałać cuda w postaci napływu nowych klientów. Każdy dobry korepetytor przyzna, że chociaż raz w swojej karierze został polecony przez byłego ucznia, dzięki czemu zyskał nowego słuchacza. Tak, to w dalszym ciągu działa.

Przecież w podobny sposób robimy zakupy online - przeglądając internet w poszukiwaniu opinii innych osób o produkcie. Ty również jesteś “produktem”, a uczniowie mają o Tobie swoje zdanie. Zadbaj o to, by było jak najbardziej pozytywne, a na własnej skórze doświadczysz mocy polecenia.

L jak lektor

Bycie korepetytorem to świetna sprawa, a zarobki są naprawdę dobre. Jest to jednak praca niestabilna, raz jest uczeń, a raz go nie ma. Zdarza się też, że słuchacze nagle rezygnują z lekcji lub całkowicie z zajęć, dlatego warto się odrobinę zabezpieczyć.

Zatrudnij się jako lektor w szkole prywatnej, będziesz mieć już jakąś umowę, ubezpieczenie i gwarancję stałych wpływów na czas jej trwania. Poznasz w ten sposób wiele osób, z którymi być może w przyszłości nawiążesz współpracę (o ile pozwala na to twoja umowa). Musisz się jednak liczyć z tym, że Twoja stawka godzinowa znacznie się zmniejszy. Powszechną praktyką wśród korepetytorów jest praca w szkole w godzinach porannych, a lekcje prywatne po południu.

Nauczyciel prywatny nie jest żadnym nowym zjawiskiem, choć w ciągu ostatnich kilku lat jego definicja uległa diametralnej zmianie. Dziś to synonim skarbca wiedzy, freelancera i optymizmu. Wprawdzie sezon korepetycji rozpoczyna się we wrześniu, ale dobry nauczyciel zawsze znajdzie sposób na zwabienie ucznia w sidła wiedzy.

 


Najnowsze artykuły

Zmiany na plebaniach w Grójcu, Lewiczynie i Nowej Wsi Po pięciu latach posługi z parafią św. Mikołaja żegna się...
Zatrzymani za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów Policjanci z Wydziału Kryminalnego grójeckiej komendy...
Koszykówka Dumą Grójca W niedzielę w Hali Sportowej Spartakus w Grójcu odbył się...
Dzień zawodowca w ZSP w Grójcu Informacje o lokalnym rynku pracy oraz o oczekiwaniach...
Mazowsze finiszuje na piątkę, ale cudu nie było Mazowsze Grójec w bardzo dobrym stylu, wysokim zwycięstwem...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset...
Kupię Toyotę Avensis 1.6 1.8 TD D4D... Firma kupi samochody marki TOYOTA AVENSIS T22 z silnikami benzynowymi...
... Agencja pracy LiderJob (cert. 16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
Kalkulator lichwy - sprawdź cenę... ...
... Niemiecka firma mtw Solutions gmbH zatrudni dwóch pracowników do oklejania...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
Kapitan Kamera - filmowanie uroczystości... Szukasz kamerzysty z Krakowa, który zajmie się sfilmowaniem Twojej uroczystości?...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
... Znudził Ci się wygląd mieszkania i chciałbyś odnowić i wyremontować...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.