Jakie kolorowanki wybrać dla dzieci?

23 lutego 2021; 10:54

-

Kolorowanie to bardzo popularny sposób na zabawę i spędzanie czasu przez dzieci. Tak naprawdę praktycznie każde dziecko zajmuje się kolorowaniem. Wiele dzieci rozpoczyna swoją przygodę z kolorowankami już po pierwszym roku swojego życia. Dzieci zazwyczaj czerpią niezłą radość z kolorowania, poza tym wykonywanie rysunków lub malunków ma duże znaczenie dla rozwoju umiejętności manualnych. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniej kolorowanki tak aby ta odpowiadała umiejętnościom dziecka oraz jego zainteresowaniom. W tym aspekcie bardzo ważna jest rola rodziców i wychowawców tak aby dobrać odpowiednie kolorowanki do dziecka. Zatem pojawia się tytułowe pytanie – jakie kolorowanki wybrać dla dzieci?

Rysowanie kredkami czy malowanie farbkami?Najpopularniejsze są kolorowanki, które wykonuje się kredkami. Grube kredki wspierają rozwój prawidłowego chwytu pisarskiego co jest wstępem do nauki pisania. Z kolei malowanie kredkami świecowymi jest dobrym wstępem do nauki mieszania kolorów co z kolei warto potrenować przed rozpoczęciem przygody z malowaniem. Poza wyżej wspomnianymi kredkami, warto jeszcze wspomnieć o kredkach ołówkowych, które pozwalają  większą precyzją kolorować nawet najbardziej szczegółowe elementy.

W opozycji do kolorowanek wykonywanych kredkami, dziecko może również spróbować malowania farbkami. Z reguły jest to nieco trudniejsze w związku z czym malowanie farbkami jest raczej polecane dla starszych dzieci. Z reguły dzieci malują za pomocą farb akwarelowych.
 
Malowanie dla wielu dzieci jest dosyć trudnym zadaniem przez co dziecięce malunki wyglądają bardzo amatorsko. Żeby trochę pomóc dzieciom w namalowaniu czegoś ładnego warto spróbować zaproponować tak zwane malowanie po numerach dla dzieci.

Malowanie po numerach to określenie oznaczające kolorowankę na płótnie oznaczoną odpowiednimi numerami. Każdy numer odpowiada farbie, którą należy użyć. W efekcie nawet kompletny laik nie znający się na technikach malowania jest w stanie utworzyć dobrze wyglądający obraz. Jest to znakomity pomysł na prezent dla dzieci. Malowanie po numerach daje mnóstwo satysfakcji z osiągniętego zdumiewająco dobrego rezultatu.

Jakie kolorowanki wybrać?Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje wybór kolorowanki. Dobrze gdy dziecko maluje coś jest zgodne z dziecka zainteresowaniami. Malowanki dla dzieci z reguły nawiązują do postaci z bajek. Na topie są również dinozaury, zwierzęta, księżniczki oraz samochodu. Ważne jest by tematyka kolorowanki była dobrana do indywidualnych zainteresowań dziecka, gdyż tylko wtedy uda się czerpać odpowiednią radość z malowania.Oczywiście trudność malowanki powinna być dopasowana do wieku dziecka. Proste kolorowanki, które można wykonać kredkami są dedykowane dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym. Dla starszaków lepiej sprawdzą się malowanki wykonywane farbkami. W tym przypadku godnym rozważenia rozwiązaniem jest postawienie na tak zwane kolorowanie po numerach.

Źródło zdjęcia:
Wymalujtosam.pl

 

Najnowsze artykuły

Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – Sparta Jazgarzew 1:0 W sobotnim meczu towarzyskim podopieczni Jerzego Engela jr...
Rolnik protestuje przed sądem w Grójcu W piątek przed Sądem Rejonowym protestuje Włodzimierz...
Czy można zrezygnować z ubezpieczenia AC w czasie trwania umowy? Zdecydowałeś się na dodatkową ochronę samochodu. Jednak po...
Czterech nowych mundurowych w grójeckiej komendzie Wczoraj, w siedzibie grójeckiej Policji, rotę ślubowania zł...
Grupa SPEED: jeden tydzień działań i aż 68 mandatów Grupa Speed została powołana, by zatrzymywać kierowców, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Termo KOMPOSTOWNIK 450l ECO 100%... W ofercie posiadamy 13 termo kompostowników różnej wielkości do malutkich...
Meble ogrodowe, drewniane, barowe,... Jestem producentem mebli ogrodowych z Litego Drewna
Moje wyroby...
Pomieszczenia biurowe Wynajmę pomieszczenia biurowe w Grójcu na ul. Mogielnickiej 33, I piętro...
... GINEKOLOG.
Kompleksowo.
Szybki termin.
Telefon...
Kupię ursusa lub t-25 Kupię Ursusa lub t-25 tez moze byc do remontu,bez papierów na małe...

Firmy z Grójca i okolic

... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.