Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jakie kremy do twarzy są dla Ciebie niezbędne?

28 kwietnia 2021; 14:23

-

Krem do twarzy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to produkt, który w kompleksowy sposób zaspokaja skomplikowane potrzeby skóry twarzy. Trzeba jednak mieć świadomość tego, w jaki sposób wybrać krem, aby dobrze nam służył. Okazuje się bowiem, że pochopny wybór kosmetyków może się zemścić na kondycji naszego naskórka.

News will be here

Masz cerę suchą? Przede wszystkim nawilżaj

Cera sucha jest jednym z najczęściej spotykanych rodzajów skóry. Niestety, jest on dość trudny w codziennej pielęgnacji. Ten rodzaj cery potrzebuje przede wszystkim dogłębnego nawilżenia i regeneracji. Poszukując kremu do tego rodzaju cery, trzeba więc zwracać uwagę na jego konsystencję. Powinna być ona dość treściwa.

Jeżeli chodzi zaś o skład kremu, dobrze jest postawić na taki, który zawiera oleje roślinne. W pielęgnacji cery suchej i odwodnionej doskonale sprawdzi się olej z pestek malin, a także olej ze słodkich migdałów.

Nie da się również nie zauważyć, że cera sucha ma szansę dość dobrze zareagować na woski, w tym wosk z borówki amerykańskiej. W przypadku skóry suchej dobrze jest zainwestować zarówno w krem na noc, jak i w krem na dzień.

Twoja cera jest tłusta? Zadbaj o redukcję zanieczyszczeń

Cera tłusta nie jest łatwa w pielęgnacji. Wymaga odpowiedniego podejścia, aby mogła prezentować się korzystnie. Posiadacze cery tłustej nierzadko narzekają na nadmiar sebum i niedoskonałości. Problemem bywają również uciążliwe przebarwienia. Kremy do twarzy przeznaczone do pielęgnacji tego rodzaju cery powinny być więc wielozadaniowe. Najlepiej, jeżeli będą posiadały lekką konsystencję, która nie obciąży nadmiernie naskórka.

Krem na dzień jest niezbędny, ale z kremu na noc można śmiało zrezygnować. Ważne jest to, aby w kremie do cery tłustej znajdowały się lekkie oleje, takie jak chociażby olej z konopi.

W kremie do cery przetłuszczającej się powinny znajdować się również ekstrakty roślinne. Dość dobrym rozwiązaniem będzie zakup kremu z ekstraktem z nagietka, a także z olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego. Krem do cery tłustej powinien nadawać się pod podkład, bo większość osób używa kosmetyków kolorowych w celu przykrycia niedoskonałości.

Jaki krem do cery wrażliwej?

Cera wrażliwa także jest dość rozpowszechniona. Niestety, również ona łatwa w pielęgnacji nie jest. Nierzadko ulega podrażnieniom oraz przesuszeniu. Ponadto, skóra wrażliwa nierzadko jest zaczerwieniona oraz nadreaktywna. Źle reaguje na wszelkie nagłe zmiany pielęgnacyjne. Dlatego też krem na dzień powinien być wybierany starannie. W przeciwnym razie skóra może zareagować alergicznie.

Warto sięgnąć po kosmetyk dedykowany skórze skłonnej do podrażnień. Dobrze byłoby, gdyby w kremie znajdowały się ekstrakty z ruszczyka kolczastego oraz skrzypu polnego. Składniki te mają szansę na wzmocnienie kruchych naczyń krwionośnych. Dzięki temu istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że zmniejszy się widoczność uciążliwego rumienia. W przypadku cery wrażliwej polecane są raczej kremy o lekkich konsystencjach.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.