Jakie są najpopularniejsze usługi dronowe

27 kwietnia 2021; 12:52

-

Wyjątkowo popularnymi dronowymi usługami są reklamy, a konkretniej ich kręcenie za pomocą drona z kamerą 4K lub 6K. Mowa tu dokładnie o tym, że specjaliści od reklam mają wyjątkowo wartościową lustrzankę cyfrową i dron wart tyle, co dobry samochód kompaktowy i właśnie dlatego mogą kręcić te wyjątkowo ciekawe reklamy, które następnie trafiają do sieci.

Reputacja ludzi świadczących usługi dronowe

Chyba każdy z nas doskonale wie o tym, że te dronowe usługi reklamowe, to nie tylko człowiek, który lata dronem i kręci filmy. Rzecz jasna ten etap nakręcenia reklamy z perspektywy ptaka jest opcją bardzo ważną, ale nakręcenie sekwencji krótkich filmów to dopiero początek, bo większość pracy to obróbka tego materiału filmowego na laptopie, który ma procesor Core i9 o ośmiu rdzeniach i masę grubo ponad trzech kilogramów.

Na tym konkretnym sprzęcie specjalista od reklam obrabia materiał do postaci gotowej reklamy, czyli skleja ze sobą kawałki filmów, niektóre z nich wyrzuca i co najistotniejsze łączy obraz z jakąś ciekawą ścieżką dźwiękową, którą kupuje w internecie lub tworzy na własną rękę.

Jednym słowem ta usługa dronowa to dość skomplikowana sprawa, bo w tym konkretnym przypadku trzeba pamiętać o dość wielu zagadnieniach i na dokładkę trzeba też mieć wyczucie smaku.

Usługi dronowe powiązane z dronami podwodnymi

Wielu z nas wie też i o tym, że usługi dronowe powiązane są też z dronami podwodnymi. Drony bardziej nadają się do inspekcji instalacji znajdujących się pod wodą i do inspekcji części kadłuba statku znajdującej się pod linią wody.

Takie inspekcje bywają niebezpiecznymi dla ludzi i co najistotniejsze trwają godzinami. Typowy dron jest w tym przypadku lepszą opcją, bo się nie męczy i cały czas rejestruje obraz. Kluczowe znaczenie ma też i to, że operatorzy takiego drona mogą się zmieniać co kilka godzin, czyli inspekcja instalacji podwodnej może trwać niemal bez przerwy, bo dron jest zasilany po kablu z brzegu.

Ten brak konieczności wymiany baterii to kolejny plus i co równie istotne dron nie musi być własnością konkretnego portu, a tego typu inspekcje może wykonywać firma zewnętrzna na zlecenie konkretnego portu, czyli nawet w formie usługi cyklicznej.

Usługi dronowe powiązane z kręceniem filmów przyrodniczych

Nie od dziś pewne jest to, że te najciekawsze filmy przyrodnicze kręcą te najbardziej znane telewizje, a one mają własnych fachowców z dronami i fachowców od obróbki cyfrowej materiału filmowego nakręconego w jakości 6K. Natomiast te mniej znane stacje telewizyjne często korzystają z usług podwykonawców, bo za pomocą dronów kręcą tylko część z tych najciekawszych ujęć w parku krajobrazowym, czy też w parku narodowym.

Wiele znaczy też i to, że ten materiał filmowy nie staje się częścią filmu dokumentalnego w tej surowej formie, bo te filmy trzeba najpierw przebrać, czyli zachować te najciekawsze fragmenty, a te gorsze wykasować.

Trzeba je też połączyć w całość, czyli filmy z drona połączyć z tymi wykonanymi za pomocą lustrzanki cyfrowej i na samym końcu dodać rzeczowy i ciekawie wypowiedziany komentarz lektora. Ta cała obróbka trwa znacznie dłużej od kręcenia kilkunastu krótkich filmów, które potem się wkleja do filmu dokumentalnego.

Więcej informacji znajdziesz na https://ironsky.pl/oferta/

 

Najnowsze artykuły

Komunikat w sprawie szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Mazowieckiego...
Suntago - największy zadaszony park wodny w Europie - będzie ponownie otwarty Park wodny Suntago we Wręczy koło Mszczonowa zostanie...
Jerzy Engel jr: liga to maraton, a nie sprint Z trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec, Jerzym Engelem...
NOC MUZEÓW w Warce 15 maja, po przerwie spowodowanej pandemią, skromniej niż...
Warsztaty upcyklingu dla mieszkańców w każdym wieku Tak jak recykling skupia się na ponownym wykorzystaniu tych...

Najnowsze ogłoszenia

Hala namiotowa 10x20x3 Oferujemy wykonanie porządnej i stabilnej hali według życzenia klienta....
... Wydzierżawimy grunty pod farmy fotovoltaiczne.
Pracownik Produkcji LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa...
Worek na gruz piasek i żwir - Gruz... Wymiary: 625x650 mm
Tkanina: PP
Uchwyty: dwa na dole i...
Worek na liście, trawę i inne odpady... Wymiary: 500x750 mm
Tkanina: PP
Uchwyty: dwa na dole i...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.