Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Jakie są sposoby na plączące się włosy?

1 czerwca 2023; 13:41

Materiał promocyjny

Problem z rozczesywaniem swoich poplątanych włosów ma wiele osób. Dotyczy on zazwyczaj posiadaczek długich kosmyków, jednak nawet panowie mogą zmagać się z kołtunami, zwłaszcza zlokalizowanymi w okolicach karku. Bardzo często problem plątania się pukli dotyczy pasm, które są zniszczone, szorstkie, matowe i suche. Ich nierówna powierzchnia sprawia, że zahaczają o siebie i plączą się. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, technice rozczesywania, a także doborze właściwej szczotki, można jednak walczyć z kołtunami. Jakie są sposoby na plączące się włosy? Podpowiadamy.

Jaką szczotkę wybrać, jeżeli mamy problem z plączącymi się włosami?


Osoby, które chciałyby pozbyć się problemu związanego z wiecznie plączącymi się włosami, powinny zwrócić uwagę na to, jakiej szczotki na co dzień używają. Niestety większość tańszych modeli wykonana jest w taki sposób, że nie tylko nie ułatwia rozczesywania pukli, ale czasami wręcz przyczynia się do powstawania nowych kołtunów. Z tego powodu, warto wymienić swoją szczotkę na model, który ułatwia rozczesywanie włosów.

Wśród chętnie stosowanych przez wielu użytkowników tego typu produktów można wymienić szczotki olivia garden, na przykład z włosiem dzika. Pozwalają one na bardzo skuteczne, a jednocześnie delikatne rozczesywanie zarówno suchych, jak i mokrych włosów. Sprawdzają się zarówno w przypadku posiadaczek cienkich, jak i gęstych kosmyków. Dzięki antystatycznej technologii, włosy nie elektryzują się podczas czesania, a więc są chronione przed szarpaniem i ciągnięciem.

Jak rozczesywać włosy z tendencją do plątania się?


Dobór odpowiedniej szczotki to dopiero pierwszy krok, który pozwoli nam pozbyć się problemu plączących się włosów. Ważna jest również technika czesania pukli. Nie powinniśmy zaczynać takiego działania od skalpu, a od końcówek. Należy więc od samego dołu, pasmo po paśmie, idąc ku górze rozczesywać włosy. Dzięki temu łatwiej nam będzie usunąć mniejsze kołtuny, niż w sytuacji, kiedy przeczesując całe pasmo od góry, scalimy ze sobą poplątane włosy. Co więcej, takie działanie zapobiega rozdwajaniu się końcówek.

Jak pielęgnować włosy z tendencją do plątania się?


Jeżeli nasze włosy mają tendencję do plątania się, powinniśmy zwrócić uwagę na ich pielęgnację. Bardzo często problem ten dotyczy osób, które nie stosują odżywki do włosów, a więc jedynie myją swoje pukle szamponem, a następnie je rozczesują. Jest to duży błąd, ponieważ odżywka nie tylko regeneruje, nawilża i dostarcza niezbędnych składników naszym puklom, ale również wygładza je i zmiękcza. Dzięki temu podczas rozczesywania nie są one takie szorstkie i matowe, nie zahaczają o siebie i nie plączą się.

Warto więc wprowadzić do swojej pielęgnacji nie tylko odpowiednią odżywkę, ale i maskę do włosów. Dobrze jest również od czasu do czasu wykonać zabieg olejowania kosmyków, który również sprawi, że będą one mniej szorstkie. Dodatkowo przed czesaniem możemy spryskać nasze pukle specjalną odżywką ułatwiającą rozczesywania włosów.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.