Jakie samochody kupują Polacy?

21 maja 2020; 09:05

Materiał promocyjny

Polacy, jak każdy inny naród, mają swoje specyficzne przyzwyczajenia zakupowe. Dotyczy to produktów każdego rodzaju, ale szczególnie dobrze widać to na przykładzie samochodów. Z tego tekstu dowiesz się, jakie auta najczęściej kupujemy i czy to, z jakiej części Polski jest kierowca, ma znaczenie w kontekście zmiany pojazdu.

Jak zbierane są dane?

Najlepszym sposobem jest mierzenie rejestracji danego modelu samochodu w skali całego kraju. Pomocne są również statystyki z zawieranych umów ubezpieczeniowych, ponieważ OC jest u nas obowiązkowe, więc każdy, kto kupił nowy pojazd, powinien zgłosić się do ubezpieczyciela. Jeśli właśnie potrzebujesz nowej polisy, wejdź na stronę: http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Co kupujemy w zależności od regionu?

Zebrane dane jasno i klarownie pokazują, że w zachodniej części kraju największą popularnością cieszy się niezmiennie VW Golf. Dolny Śląsk, Pomorze, Wielkopolska oraz województwo lubuskie to regiony, w których ten model najczęściej pojawia się na ulicach.

Centralna Polska to z kolei, królestwo Opla Astry. Województwa mazowieckie, łódzkie, kujawsko- pomorskie, śląskie i małopolskie oszalały na punkcie tego miejskiego auta.

Lubelszczyzna, Podlasie, Podkarpacie oraz województwo świętokrzyskie opanowało Audi A4, czemu nie można się dziwić, bo to całkiem udany model tego niemieckiego koncernu.

Opolszczyzna oraz Warmia i Mazury to krainy, w których niepodzielnie rządzi VW Passat. Ten trend jest widoczny już od wielu lat i nic nie zapowiada, by miał się zmienić.

Skąd różnice?

Przede wszystkim ze względu na zróżnicowaną wysokość składki OC w zależności od regionu. O wiele taniej jest ubezpieczyć Audi A4 w Rzeszowie niż w Warszawie. Kierowcy uważnie przyglądają się wydatkom, jakie ponoszą na swoje samochody i już przed zakupem kalkulują, który model wybrać, by nie stracić majątku na ubezpieczeniu.

A co z benzyną?

To też jest bardzo ciekawy temat. Poniżej znajdziesz link do artykułu, w którym dowiesz się, jakiego rodzaju paliwo najczęściej tankują Polacy. Podobnie, jak w przypadku kupna i sprowadzania aut region kraju ma w tej kwestii znaczenie. Sprawdź więcej i wejdź na: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-benzyna-diesel-gaz-co-tankujemy-najczesciej-i-czy-to-sie-opl,nId,3113844

Epidemia spowolniła rynek, ale nie na zawsze

Dealerzy samochodowi notują teraz drastyczne spadki zainteresowania swoimi usługami, co jest spowodowane silnie rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Z tego powodu statystyki zakupowe przeprowadzane pod koniec roku 2020 mogą wyglądać nieco mniej kolorowo. Nie zmienia to jednak faktu, że prędzej, czy później rynek powróci do etapu, w którym się zatrzymał i Polacy znowu będą kupować używane oraz nowe samochody. W końcu ciężko już dzisiaj wyobrazić sobie życie bez auta. Sprawdź, jak wygląda odmrażanie gospodarki w powiecie grójeckim.

Podsumowanie

Jak widzisz, region Polski, w którym mieszkają kierowcy, ma bardzo duże znaczenie w kontekście tego, jakie samochody kupują. Na całość składa się bliskość do granicy, zasobność portfela indywidualnego kierowcy oraz wysokość składek OC w regionie. Widać jednak jak na dłoni, że jeździmy już coraz lepszymi autami, co jest odzwierciedleniem, mimo wszystko, poprawiającej się sytuacji gospodarczej.

 

Najnowsze artykuły

30.ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim Nie żyje 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem -...
Suntago Wodny Świat na razie pozostanie zamknięty Pomimo decyzji o możliwości otwarcia basenów i saun, Park...
Dobry dentysta i dobry pacjent – zgrana para w walce o piękny uśmiech Nawet najlepszy dentysta nie uratuje nam uzębienia, jeśli...
Dachowanie w Tarczynie. Droga zablokowana Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze...
Koronawirus nadal niebezpieczny (VIDEO) Mimo informacji napływających z mediów na temat luzowania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy Morego (cert.16198)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na min 4 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: między 15.06 a 20.06.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: od 01.07.2020 na 6-8 tyg.
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja Zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.