Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Janusz Karbowiak: powiało stęchlizną niechlubnych czasów

25 lutego 2021; 14:18

Grojec24.net

46 komentarzy

Janusz Karbowiak (fot. Grojec24.net, archiwum) Janusz Karbowiak (fot. Grojec24.net, archiwum)

Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, Janusz Karbowiak, odniósł się na Facebooku do poniedziałkowego spotkania działaczy SLD z władzami Powiatu.

News will be here

W spotkaniu wziął udział przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty oraz lokalni działacze tego ugrupowania. Janusz Karobowiak wymienia m.in. Janusza Dulembę oraz Andrzeja Wendę. W swoim wpisie na Facebooku przypomina, że ten Dulemba był ostatnim I sekretarzem PZPR w Błędowie i w Grójcu, a Wenda I sekretarzem PZPR w Grójcu. - Powiało stęchlizną niechlubnych czasów - komentuje Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego.

- Rozmawiać trzeba z każdym - tak twierdzę i tak twierdzą członkowie Zarządu Powiatu - z każdym komu zależy na rozwoju naszego regionu - musiałem szybko korygować swoje przekonania po spotkaniu (...) Spotkanie, które - w naszym mniemaniu, miało być poświęcone problemom gospodarczym Powiatu Grójeckiego szybko przerodziło się w dyskurs historyczny i atak, skierowany głównie w moją osobę - pisze Janusz Karbowiak.

Dalej polityk wyjaśnia, iż jego ocena historyczna czasów komuny i jednoznacznie określony pogląd na obchody niechlubnych rocznic historycznych w Grójcu - szeroko komentowany i uzasadniany w lokalnej prasie - "pomimo upływu czasu nie jest do zaakceptowania przez ugrupowanie polityczne, którego korzenie bardzo głęboko tkwią w zbrodniczych stalinowskich czasach". 

W swoim wpisie Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego pisze: Oskarżenia wobec mojej osoby stwierdzające, że zabroniłem świętowania „Wyzwolenia Grójca przez Armię Czerwoną" to kolejna nadinterpretacja i przekłamanie. Prawdą jest fakt, że tłumaczyłem na łamach prasy lokalnej niezasadność tego świętowania - zwracałem uwagę nie tylko działaczom SLD, ale również przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości, którzy w tych uroczystościach uczestniczyli - argumentując - nie zaś zakazując !!!

- Po tym spotkaniu stwierdzam, że część tego środowiska (pomimo szyldu, że takim środowiskiem nie jest) tkwi w środowisku antypolskim, zakorzenionym głęboko w czasach stalinowskich - podkreśla Karbowiak.

TAGI:

Komentarze (46):

Brawo; 25 lutego 2021, 15:38

Brawa za słowa i prawdę!!! W tych czasach mało jest osób które potrafią to powiedzieć na głos👍

KUSY; 25 lutego 2021, 17:40

SLD wprowadziło Polskę do NATO ,i UE .A Pan Karbowiak całe życie nie płaci podatków i żyje na koszt robotnika.

Super; 25 lutego 2021, 18:09

Zaimponował mi Pan. Zgadzam się w 100%.

Jooozek; 25 lutego 2021, 18:38

To kiedy Grójec został zupełnie wyzwolony i kto to uczynił ?

Mieszkaniec; 25 lutego 2021, 21:12

No to mamy przewodniczącego rady człowieka który nie umie się zachować. Historię Polski to zna po łepku. Nie będę bronił tych towarzyszy którzy byli na spotkaniu co oni mają za kołnierzem ale przewodniczącemu rady nie wypada zachowywać się w ten sposób.Matka z ojcem nie nauczyli dobrych manier. Szkoda że mieszkańcy powiatu mają takiego człowieka za przewodniczącego rady nic dobrego nie zrobił a tylko chodzi i obraża ludzi. Niech Pamięta że wybrali go mieszkań powiatu sam na niego głosowałem ale to ostatni raz.

Dwie strony; 25 lutego 2021, 22:28

Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie... Ale żeby nazywać posłów to już lekka przesada. Szkoda, że gdy jest potrzebne wsparcie tych posłów w czasie kampanii wyborczej, to jakoś nie mają czasu... Gdyby Wicestarostą nie była członkini SLD, to nikomu z tych "wyższych" nie chciałoby się do Grójca przyjechać. Jestem wielkim przeciwnikiem wprowadzaniem wielkiej polityki na szczeblu samorządów gminnych i powiatowych. Pana Czażastego nie było przy wyborach.

Adi; 26 lutego 2021, 07:16

A głosowałem na niego. Wyszło że szkoda głosu przewodniczący rady powiatu zaimuję się mało istotnymi sprawami zamiast w tych ciężkich czasach myśleć o rozwoju powiatu. Miało być lepiej a jest wręcz gorzej zero rozwoju cwaniactwo w starostwie jakie było takie jest. Każdy kto choć raz był załatwić jakąś sprawę przyzna rację.

Nigdy nie zagłosuję na niego ani żaden z jego komitetów koniec

Zzz; 26 lutego 2021, 07:48

Na zdjęciach z obchodów nikogo z PiS nie widziałem,

Polak; 26 lutego 2021, 09:24

Armia Czerwona wyzwoliła Grójec. Z udziałem polskich żołnierzy, wyzwalała również całą Polskę spod okupacji niemieckiej. Tylko DLACZEGO do cholery wprowadziła jeszcze gorszą i dłuższą SWOJĄ okupację i bardziej zbrodniczą. Tego Czarzasty i nikt rodem z PZPR-u nie powie głośno.

ja; 26 lutego 2021, 10:59

Czy pan nie ma się czym zająć w powiecie? Ja się pytam!! Może ma pan skoro jest tak świetny mędrzec i polityk to ma pan pomysł na szpital w Grójcu? Bo tu można zrobić akurat wiele, a pan nie robi a jest radnym dobre 20 lat!

Do odważnego przewodniczacego; 26 lutego 2021, 12:55

Zaproś Piotrowicza tego co jest w Trybunale Konstytucyjnym teraz i powiedz mu to samo prosto w oczy

Albo inaczej; 26 lutego 2021, 13:20

Przez te tzw. dobre maniery, które wbito ludziom do głów przy okrągłym stole, nazwano Kiszczaka i Jaruzelskiego ludźmi honoru i nie rozliczono komunizmu. W 1945 roku nie wyzwolono Polski tylko zajęto nasze ziemie i zainstalowano zbrodniczy sowiecki reżim, posługując się rodzimymi zdrajcami.

Maja; 26 lutego 2021, 16:18

Nigdy więcej na tego karbiwiaka i jego komitety nie zagłosuję cwaniak grójecki tworzy kilka komitetów oszukuje ludzi i nic nie robi. Szpital w opłakanym stanie nic nie robione wstyd panie karbiwiaka wstyd

Gosc; 26 lutego 2021, 17:30

No i po co te żale do Karbowiaka. Bo prawdę napisał?

Micele Grójec ; 26 lutego 2021, 17:31

Super postawa przewodniczacegi Rady
Napisal prawdę tak brawo Panie przewodniczacy

Egzysta; 26 lutego 2021, 17:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Szefowa 24 hiuston; 26 lutego 2021, 17:44

Gratuluję serdecznie Panie przewodniczacy
Dobra postawa.
Kawa i wc szkoda bylo kasy.i czasu odniose sie do dzisiejszej wypowiedzi jednego z radnych

Nicze; 26 lutego 2021, 18:01

P. Karbowiak pokazał klasę, a SLD czyli stare PZPR to nie stęchlizna a kanalizacja

Ataman; 26 lutego 2021, 18:02

Brawo przynajmniej przewodniczacy zna historię

Mieszkaniec Grójca; 26 lutego 2021, 18:07

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ok; 26 lutego 2021, 19:33

Chciałbym, żeby każdy mieszkaniec naszego powiatu zrobił tylko część tego co J. Karbowiak dla Grójca i powiatu. Co do treści artykułu, to wyraził swój pogląd na sprawę, nie musicie się zgadzać, nikt nikomu niczego nie nakazuje. Każdy może poczytać i wyciągnąć wnioski z historii. Pozdrawiam

kotlownia; 27 lutego 2021, 00:24

zaistnial historyczna wiedza a dzieki pani z Sld ma stanowisko nie ladnie

sprytne; 27 lutego 2021, 01:19

Pan najchętniej zostałby starostą ale (na szczęście dla nas) nie udaje się! ojojoj taki talent polityczny się marnuje. Chyba pan wie, ze kto pod kim dołki kopie to sam w nie wpada?

Andrzej Łęcki; 27 lutego 2021, 08:08

Brawo Panie przewodniczący,napisał Pan prawdę o tej stęchliżnie . Wstyd tym co świętują to zniewolenie . Mam pytanie jak to się stało że w radzie powiatu jedna osoba w 21 osobowej radzie reprezentująca tą ,, stęchlizne,,piastuje tak wysokie stanowisko? Państwo radni czy wam nie wstyd,czy brak wam moralnego kręgosłupa

Michał; 27 lutego 2021, 09:04

Cham i prostak tacy jak on tylko niszczą ten kraj. Bez totalnej wiedzy historycznej to szkoły tumanie i dokładnie poczytać a nie wyrwane z kontekstu tezy. A kto Polskę w Jałcie sprzedał Anglicy z Amerykański czemu się nieprzeciwstawili Stalinowi.

Ania; 27 lutego 2021, 09:10

A co on zrobił dla Powiatu. Lud,IE we własne wsi go nienawidzą dobrze go znają. Ciekawą sprawą jest przejęcie w podejrzany sposób od jednego z mieszkańców ciekawy temat dla prokuratury. Przejął ziemię a za utrzymanie człowieka w ośrodku płaci podatnik powiatu. Może trzeba tą sprawę poruszyć jaki to święty człowiek z niego. Kłamca Kłamca Kłamca

Ludowiec; 27 lutego 2021, 10:00

Jak czytam wpisy Pani Mai czy Adi to widzę błysk czerwieni z oddali i wyczuwam że Panie nigdy nie głosowali na Karbowiaka,tylko na potrzebę chwili tak kłamiecie. Z ludowym pozdrowieniem

Kocioł; 27 lutego 2021, 13:24

W tych czasach to do szkoly poslali rodzice ale historii nie zglebil jak i kultury ogolnie bez komentarza dalej bo szkpda pisac....

Do Michała; 27 lutego 2021, 15:49

Czy fakt zdrady przez Roosvelta i Churchila usprawiedliwia mordowanie rodaków w ubeckich katowniach i w skrytobójstwach oraz gorliwe służenie Stalinowi i jego następcom?
Gnoje podobne tobie, to zawsze była zakała społeczeństwa.

Xxx; 27 lutego 2021, 19:07

Ale chamstwo to komętuje, wstyd ludzie zatraciliście godność człowieka. Takie patologiczne wpisy powinny być kasowane

Michał; 28 lutego 2021, 07:51

Następny tępy historyk widzę że według twojej wiedzy to Niemcy nie kursowały ludzi tylko Rosjanie. Jak by nas w Jałcie nie sprzedali za zgodą rządu na uchodźstwie to by Rosjan w Polsce nie było i nie było tej polemiki

Karol; 28 lutego 2021, 07:52

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Michała; 28 lutego 2021, 09:13

Podaj źródła swojej wiedzy, nietępy gnojku. Jakie miałeś oceny w szkole i gdzie dostałeś świadectwo?
Perfidna historia, pisana przez komuchów.
To i rząd na uchodźstwie też zdradził?
Komuniści to byli patrioci? No tak, był przecież ZPP złożony z tychże.
Szkoda, że jeszcze Bierut nie został zbawcą a Gomułka, Gierek i Jaruzelski nie zostali pochowani na Wawelu, tylko na zwykłych Powązkach.

Michał; 28 lutego 2021, 10:26

To nie trudne trzeba książkę do ręki wsiąść i poczytać to nie boli a nie siać defetyzm i patrząc przez pryzmat jednej strony historia to piękna dziedzina nauki naprawdę czytanie nie boli

Michał; 28 lutego 2021, 10:35

Równie dobrze możemy wrócić do wojen krzyżowych mordowano zabijano w imię Boga. Niestety takie były czasy i co mają powiedzieć rodziny zamordowanych. Niestety każdy Naród ma w swej historii ciężkie czasy. Nie bronie niechlubnych poczynań ludzi w tych czasach. Ale czy każdy był zły raczej nie. Historię żeby komentować trzeba mieć obszerną wiedzę a nie jakiś wycinek panie karbiwiak

Do Michała; 28 lutego 2021, 11:21

Poszący do ciebie raczej więcej tych książek przeczytał od ciebie u nigdy go to nie bolało.
A ty chłopcze, zwyczajnie bronisz komuny poprzez prosty zabieg typu: historia Polski jest skomplikowana i niejednoznaczna, w związku z czym nie można potępiać czasów PRL.
Otóż wyobraź dobie, ze jest coś takiego jak polski interes narodowy, zdefiniowany przez ponad tysiącletnią historię społeczeństw zamieszkujący obszar pomiędzy dwoma dużymi rzekami w środku Europy.
W dzisiejszym sporze politycznym najdalej tego interesu są przedstawiciele totalnej opozycji wraz z postkomunistami i ich zwolennikami.
Dobrej szkoły ci zabrakło, a ta przekazana przez przodków, zapewne rodem z establishmentu PRL, jest równie daleka od prawdy historycznej, co wspomniani totalni opozycjoniści id interesu Polaków.

Michał; 28 lutego 2021, 14:29

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ANN; 28 lutego 2021, 23:17

Popieram wszystkie wpisy kierowane do Michała, który tak dużo czytał ale może by było dobrze, gdyby zajrzał też przy okazji do słownika ortograficznego.

Michał; 1 marca 2021, 11:08

Do Ann Czyli popierasz faszyzm

na 1.03.2021; 1 marca 2021, 11:29

POWIAT GRÓJECKI

Liczba zakażonych: 25
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 2,550000
Liczba przypadków śmiertelnych: 0:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0
wyłącznie z powodu COVID: 0
Liczba osób objętych kwarantanną 1891
Liczba wykonanych testów: 87
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 27

ŹRÓDŁO: www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Do Michała; 1 marca 2021, 12:18

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do Michała; 1 marca 2021, 14:43

Tylko podli, przegrani pseudopolitycy i ich poplecznicy, używają narracji o faszyzmie w kontekście obecnego sporu pomiędzy zjednoczoną prawicą a totalną opozycją.
To dowód na całkowitą degradacje ich umysłów i sytuacji życiowej- pełne poczucie porażki ich prawd w połączeniu z poczuciem zagrożenia utraty pozycji ekonomicznej.
A ty synku poczytaj lepiej o tym prawdziwym faszyzmie, żeby więcej nie żenować otoczenia głupotą.

Michał; 1 marca 2021, 21:29

Żenujące to jest twoje zachowanie ale z głupim lepiej nie dyskutować bo ściągnie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Takich jak ty historia rozliczy czy chcesz czy nie.

Do Michała; 2 marca 2021, 08:44

Historia to zbyt wielka rzecz, żebyś ją zrozumiał synku. Nie znasz jej, a ze swoją inteligencją, nigdy nie poznasz.
Oczytany nigdy nie byłeś, a głupotą nie różnisz się niczym od przeciętnego totalnego trolla.

Waldi; 4 marca 2021, 10:54

Ja znam J.Karbowiaka i w moim przekonaniu
jest to przyzwoity człowiek. Tacy, jak on są potrzebni w życiu publicznym.

Do Waldi; 4 marca 2021, 12:14

Jak wypisze się z PSL będzie o niebo bardziej przyzwoity.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.