Jarosław Gowin i Jan Strzeżek z wizytą w Grójcu

1 października 2019; 19:19

Grojec24.net

14 komentarzy

od lewej: Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz Jan Strzeżek - ostatni na liście Zjednoczonej Prawicy

Wicepremier Jarosław Gowin oraz najmłodszy na listach kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jan Strzeżek odwiedzili dzisiaj Grójec.

 

Podczas wizyty Wiceprezes Rady Ministrów wraz z kandydatem do sejmu ziemi radomskiej, rozdawali ulotki wyborcze i kwiaty  mieszkańcom Grójca.

Politycy odpowiedzieli także na kilka pytań miejscowej prasie:  

Jak przebiegają ostatnie dni kampanii wyborczej w regionie radomskim ?

Jan Strzeżek: Jako kandydat z ostatniego miejsca na liście stawiam na kontakt bezpośredni. Od początku kampanii rozmawiałem z ponad 10 tysiącami osób. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś ma na mnie zagłosować to muszę go o to osobiście poprosić. Bardzo się cieszę, że podczas trwania kampanii odwiedziło mnie aż trzech ministrów: wice minister Iwona Michałek,  Marcin Ociepa oraz Jarosław Gowin, który przyjechał do Grójca razem ze mną. Wszystko po to,  żebym mógł przedstawić swój szczegółowy program dla trzech najważniejszych filarów – edukacji , nauki i prowadzenia przedsiębiorczości. Rozmawiałem dużo na targowiskach z małymi przedsiębiorcami i mam dla nich ofertę, żeby część administracji skarbowej zostawić policji tak, aby można było kontrolować nie tylko polskich handlarzy, ale także tych, którzy nie stosują się do prawa i są w tej chwili pomijani przez prawo czyli obcokrajowcy Nie może być w Polsce tak, że handlarz  polski czy przedsiębiorca, jest traktowany gorzej niż ten zagraniczny. Nie możemy się na to zgodzić i mam nadzieje, że jako przyszły parlamentarzysta będę dbał o to, żeby właśnie tego typu zapisy w prawie się pojawiły.

Dzisiaj w życie weszła ustawa obniżająca podatek dochodowy.

Jarosław Gowin: To jest rozwiązanie pod którym się podpisuje obiema rękami. To była w ogóle inicjatywa naszej partii czyli Porozumienia, które współtworzy zjednoczoną prawicę. Uważamy, że im mniejsze podatki tym lepiej dla obywateli. Obniżenie podatku o 1 procent to jest dla każdego zarabiającego Polaka dodatkowe kilkaset złotych rocznie. Cieszymy się również bardzo z tego, że rząd zdecydował się zlikwidować PIT do 26 roku życia. W ten sposób zachęcamy ich do pozostania w kraju.

Podniesienie płacy minimalnej to obietnica wyborcza czy realny krok w kierunku poprawy jakości życia?

Jan Strzeżek : Opozycja również straszyła, że programu 500+ to są obietnice wyborcze. My pokazaliśmy w ostatnim czasie, że wiemy co znaczy słowo wiarygodność. Jeżeli składamy jakąś obietnicę to zobowiązujemy się do jej wypełnienia. Mimo, że podniesienie płacy minimalnej to bardzo odważny krok , to wiedząc jaka jest praktyka rządzenia Zjednoczonej Prawicy, Prawa i Sprawiedliwości wiemy, że są to obietnice, które da się zrealizować, a przy tym poprawić jakość życia w Polsce.

Co powinni wiedzieć wyborcy na temat Jana Strzeżka ?

Jarosław Gowin: Jan Strzeżek jest moim współpracownikiem od dawna. Jest człowiekiem niezwykle energicznym i pracowitym. Myślę, że jego energia i świeże spojrzenie przyda się w polskim parlamencie. Gwarantuje, że będzie pracował równie intensywnie i prężnie tak jak robi to teraz, podczas kampanii.

Jest pan bardzo młodym człowiekiem. To początek kariery politycznej?

Tak najmłodszym na liście. Mam 23 lata i współpracuje z premierem Gowinem od kilku lat w sektorze ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Start w wyborach był naturalną konsekwencją. Bardzo się cieszę, że startuje z regionu radomskiego, bo to właśnie z Grójca pochodzi moja rodzina o nazwisku Strzeżek. Stąd pochodzi moja babcia, która poznała tutaj mojego dziadka.

 

 

 

 

TAGI:

Komentarze (14):

lkjytecxxjko; 1 października 2019, 20:02

Jako jedynka z tej listy jest "nasza" Caryca więc nie oddam głosu na nikogo z listy PIS z obawy o następną kadencję zbawcy naszego Marka. Wiem, wiele to nie zmieni bo w Radomiu dostanie Marek dostateczną ilość głosów by ponownie "dbać" o nasze miasto. Kurde, nie ma na kogo głosować w tych wyborach.

ktoś; 2 października 2019, 00:25

Jaki region radomski , czy.dalej zyjemy przeszłością. RADOM TU I TAM . Zezarli GRójec jak chcieli. A co do wyborów pozyjemy zobaczymy , wszyscy coś obiecują zwłaszcza PIS i resztą blaznow.

ja; 2 października 2019, 08:00

to zagłosuj na PO to zdechniesz w gównach z głodu jak kozy w Warszawie

ona5; 2 października 2019, 08:24

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

prawda do ja; 2 października 2019, 09:34

Taki właśnie jest w większości elektorat PIS-u. Kultury za grosz, inteligencji brak i ciągłe straszenie.

kolega; 2 października 2019, 12:46

Dobrą zmianę już widać w naszej gminie ŻAL

ktoś; 2 października 2019, 13:00

Wolę głosować na PO jak na PIS i mm do tego pełne prawo.

Do prawdy.; 2 października 2019, 16:14

Pana kultura to Jachira,wychowaj człowieku w takiej kulturze swoje dzieci.

Do ktoś; 2 października 2019, 17:43

Myślący Polacy nigdy nie powinni głosować za PO. Argumentów jest mnóstwo, ten najważniejszy jest związany z gospodarka - trzeba popatrzyć na wyniki makro teraz i przed pięcie czy dziesięciu lat, na wielkość budżetu. Dla każdego choć trochę rozgarniętego to porównanie dla totalnych jest porażające.
Kolejnym argumentem jest brak jakiegokolwiek realnego programu tych zdradzieckich twarzy i ich tępa głupota, polegająca na wierze, że jeszcze znajdzie się wystarczającą ilość osób popierających ich, żeby powrócili, w koalicji z sldowską komuną, i zslowskim PSL oraz zbłaźnionymi kukizowcami, do kierowania państwem.
Kolejnym argumentem przeciwko totalniactwu jest ich bezgraniczna pogarda dla większości Polaków, antypolonizm i sprzyjanie interesom zagranicznym, donoszenie i napuszczanie na własny kraj wrogów w postaci Timmermansa i innych psycholi unijnych jak np. Verhofstad.
Kolejnym argumentem jest zakłamany, ostatnio schowany przywódca Schettino - nie - tak- nie nie - tak tak. Takiego geniusza mogą słuchać tylko jemu podobni geniusze.
A najważniejszym argumentem jest skuteczna walka PiS ze złodziejstwa VAT, paliw, alkoholu, papierosów, walka z optymalizacja podatkowymi i doprowadzenie wielu przestępców przed wymiar sprawiedliwości, o wiele za mało. Kolejnym argumentem jest brak poszanowania dla naszych historycznych bohaterów. Można napisać książkę na ten temat.

Do prawda; 2 października 2019, 18:15

Kultura rzecz święta. Prawda rzecz święta. Panie prawda, pan bardzo często mijał się z prawdą a i z kulturą nie zawsze było jak trzeba.

Popek; 2 października 2019, 19:18

Jaki piękny budynek w tle... raklama naszego miasta że ho ho.

Prawdziwek; 5 października 2019, 12:19

Najprawdziwsza kultura płynie od Naumanna
a prawda od pięknego Władka charyzmatycznego przywódcy lodowców.
Piękny Sławomir przygotował moc prezezentów
dla Grójca.

Do ktoś; 6 października 2019, 12:14

Dziś, dzięki Neumanowi, mamy kolejne dowody mafijnej mentalności totalnych umysłów i tego, czyje były sądy. To nie przypadek, że mieliśmy państwo teoretyczne, ch. d. i kamieni kupa, Dobrze, że tacy Neumanowie, Sienkiewicze, Bieńkowskie, Sikorscy zostali nagrani. Wiemy, że nie różnią się niczym, jeśli chodzi i stosunek do ojczyzny, współobywateli i prywaty od osiemnastowiecznych zdrajców - płatnych pachołków zagranicznych dworów. Nadchodzące wybory powinny ostatecznie rozwiać eątpliwosci

Do ktoś; 6 października 2019, 19:26

I kolejny totalny łeb - Bolesław Bezwstydny Donosiciel Pierwszy, nazwał wspaniałego człowieka, wielkiego patriotę - Kornela Morawieckiego - zdrajcą. Tam już naprawdę nie mądrych ludzi, brawo bili wszyscy. Szanowna Platformo Oszustów, miej resztki honoru i zejdź ze sceny. Chociaż tyle zrób dla ojczyzny.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Wybory 2019: co drugi mieszkaniec powiatu głosował na PiS Znamy już wyniki głosowania do Sejmu i Senatu w Powiecie Gr...
Duże kontrowersje w Radomiu. Mazowsze przegrało z Centrum Na czterech stanął licznik zwycięskich meczów z rzędu w...
Pożar budynków grupy producenckiej Top-Sad z Koźla O godzinie 4.17 wybuchł pożar na terenie grupy...
W niedzielę wybory! Kandydaci do Sejmu i Senatu (okręg nr 17 i 49) Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedziel...
Koszykarski weekend nadchodzi wielkimi krokami! W piątek 18 października do hal sportowych w Grójcu i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

... Dla naszych kontrahentów z Niemiec poszukujemy pracownika na stanowisko...
Praca w branży spożywczej -OWOCE... Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Praca dla pakowaczy w Holandii! Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Technik utrzymania ruchu/Mechatronik-praca... Niemiecka firma Microtech GmbH Electronic poszukuje pracownika na stanowisko...
... Niemiecki Hotel Jembo Park poszukuje pracowników na stanowiska: Kucharz,...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.