Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jarosław Kostrzewa nowym prezesem Mazowsza Grójec

11 grudnia 2015; 21:52

Grojec24.net

15 komentarzy

Nowy prezes Mazowsza Jarosław Kostrzewa (w środku, fot. Mateusz Adamski)

Lokalny przedsiębiorca – Jarosław Kostrzewa – przez najbliższe cztery lata będzie sternikiem klubu z Laskowej. Taką decyzję w piątkowy wieczór podjął nowo wybrany zarząd Mazowsza Grójec.

News will be here

Zastępcami Kostrzewy będą dotychczasowy prezes Mirosław Łukiewicz oraz kierujący Mazowszem w przeszłości Wojciech Kłosiński.


Funkcję sekretarza nadal będzie pełnił Edward Samoraj. Na stanowisko skarbnika po czterech latach przerwy wraca Tadeusz Żylak.


W zarządzie zasiądą ponadto dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu Jerzy Binkiewicz oraz lokalni przedsiębiorcy Henryk Gołota, Mirosław Pochelski oraz Ryszard Stężewicz.


Komisję rewizyjną tworzyć będą Grzegorz Pruś, Ireneusz Zasiewski oraz kierownik pierwszej drużyny Mazowsza, Marian Iwański.

- Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem. Niczego nie obiecuję, ale będę robił wszystko, aby w klubie działo się dobrze – zapowiedział w swoim pierwszym wystąpieniu Jarosław Kostrzewa.


Przed wyborami wręczono odznaczenia zasłużonym piłkarzom, trenerom i działaczom. Specjalną nagrodę odebrał Andrzej Czempiński – najlepszych piłkarz Mazowsza w latach 1970-1990. Odznaczono też m.in. trenera Konrada Główkę i Rafała Sobczyka.


Głos zabrał Sławomir Pietrzyk. Prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej komplementował współpracę z dotychczasowym zarządem i pracę trenera Główki. – Jesteśmy pod wrażeniem gry rocznika 2004 trenera Główki – podkreślił Pietrzyk. – Mamy nadzieję, że nowy zarząd będzie kontynuował pracę z młodzieżą – dodał.

Z podsumowania finansowego za jedenaście miesięcy tego roku wynika, iż ustępującemu zarządowi pod kierownictwem Mirosława Łukiewicza udało się praktycznie zniwelować do zera zadłużenie klubu, a trzeba pamiętać, iż kiedy Łukiewicz i s-ka obejmowali władze w klubie z Laskowej dług sięgał ok. 80 tys. zł (w krytycznym momencie w 2003 r. wynosił, bagatela, ponad 200 tys. zł). Oznacza to, iż nowe władze startują z czystą kartą.


Podczas walnego zebrania dotychczasowy przewodniczący komisji rewizyjnej – Wojciech Kłosiński – tłumaczył powody przesunięcia obchodów 70-lecia klubu. Otóż ze względu na spadek drużyny z IV ligi jubileusz przesunięto na przyszły rok. Kłosiński podsumowując 4-letnią pracę zarządu wytknął mu trzy fakty: likwidację drużyny koszykarzy, likwidację rezerw oraz nieutrzymanie pierwszego zespołu w IV-lidze.


Warto podkreślić, iż obecny na zebraniu burmistrz Grójca Jacek Stolarski zapowiedział, iż od nowego roku zmieni się finansowanie lokalnych klubów sportowych. Więcej szczegółów na ten temat dowiecie się z naszej video-relacji, którą prezentujemy w nowej odsłonie TVGrojec24!

Mateusz Adamski

TAGI:

Komentarze (15):

kibic; 11 grudnia 2015, 22:03

Gratulacje dla nowego Prezesa

kibic; 11 grudnia 2015, 22:13

czy to ten nowy prezes to ten w sweterku?

www; 11 grudnia 2015, 22:43

nowy prezesik ,zarząd itp a klub jeździ po pipidówkach,u siebie 150 widzów w tym 100 działaczy bez biletu. tak dalej!!!

LiCzI ; 11 grudnia 2015, 23:07

Zmieni się ciekawe jak teraz mazowsze dostaje 100 tys a takie drozyny jak Głuchow czy Lesznowola po 10 gdzie jest sprawiedliwość ja się pytam dalej pchać kasę w mozowsze a zarząd dalej niech kradnie Powodzenia

obserwer; 11 grudnia 2015, 23:23

od miasta powinni dostać stadion, szatnie itp infrastrukturę a resztę od sponsorów i za bilety!!!! a pieniądze Burmistrz powinien przekazać na sport szkolny!

haha; 12 grudnia 2015, 07:32

Nie ważne kto został by prezesem i siedział w zarządzie bo i tak znajdzie się paru coś powie że ten czy inny zarząd nie będzie się nadawal więc nie ma się czym przejmować.
Róbcie swoje a będzie dobrze.
I powodzenia dla nowego zarządu.

...; 12 grudnia 2015, 09:13

Mazowsze ma 6 drużyn młodzieżowych, i drużynę seniorów więc nie na miejscu jest porównanie Lesznowoli, Głuchowa czy TKKF - u. Przypominam, że pieniądze z miasta są na piłę młodzieżową, a nie na seniorów. Głuchów i Lesznowola - 0 drużyn młodzieżowych, TKKF - 1 złożona z zawodników od rocznika 2005 do 2009 do tego nie zgłoszonych do PZPN u. Mazowsze gra w Lidze Okręgowej (wiem, że to nie jest zaszczyt i szczyt marzeń i możliwości) ale mimo wszystko wyższa liga od Klasy A czy B. Dalsze wyjazdy, droższe opłaty za sędziów, zarejestrowanie zawodników (których jest co najmniej kilka razy więcej), wyjazdy grup młodzieżowych na mecze ( rocznik 97/98, 00/01, 02/03, 04, 05, 07/08). I przypominam w Mazowszu w Lidze Okręgowej grają zawodnicy z Grójca lub okolic, związani z Grójcem. Np. w TKKF - ie w Klasie A grają zawodnicy czy zawodnik z Warszawy, a dokładniej z Suwałk nie związany z Grójcem. Kibicuje obu drużynom z Grójca i chciałbym aby obie grały możliwie jak najwyżej (swoimi ludźmi) bo mam tam wielu kolegów, którym również dobrze życzę. Uważam, że te kłótnie i wymądrzanie się na forum jest bez sensu. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy mało wiedzą zza szyby monitora. Z tego co wiem zarówno zawodnicy TKKF - u jak i Mazowsza nic do siebie nie mają - nawet się kolegują (albo są braćmi :) )
Mam nadzieję, że nowy zarząd sprosta zadaniu i wszystko będzie szło w dobrym kierunku - zarówno w sporcie młodzieżowym jak i seniorskim. Pozdrawiam

aninim ; 12 grudnia 2015, 17:53

a moze tak sekcja piłki ręcznej??

obserwer; 12 grudnia 2015, 17:59

Pokażcie tym wszystkim malkontentom, jak dzielicie budżet, pamiętajcie że pieniądze z giełdy to też z miasta... a kto w tym zarządzie jest reprezentantem piłki młodzieżowej?

hh; 12 grudnia 2015, 21:29

artykuł o mazowszu nikt nie wspomina słowem o tkkfie ale jednak trzeba cos pogadac na ten temat :) teraz graja zawodnicy z Grójca w mazowszu ale przypomnij sobie człowieku kto grał sezon temu i skąd wszyscy byli, warszawki, radomie i inne miasta. nie wiem cyz smiac sie czy plakac ale wam nigdy ten bol nie zejdzie ze mozna w Grójcu zrobic cos z niczego tak jak to zrobil tkkf. już nie pamietasz jak ten sam zawodnik z suwałk grał dla mazowsza? hipokryzja na najwyzszym poziomie - gratuluje. pewnie sam biles mu brawo jak strzelal dla mazowsza bramki. kpina. ktos pisze komentarz o gluchowie i lesznowoli a ty podpinasz to pod tkkf co wy macie ludzie w glowach. zajmijcie sie swoim klubem bo w teorii kazdy jest prezesem a w praktyce pewnie by nie umial pół dobrego zawodnika sciagnac.

OBSERWER; 14 grudnia 2015, 10:29

widzimy jak się bawią działacze w zarządzanie piłką nożną w Grójcu, a następnego dnia na "hali: młodzi piłkarze w liczbie prawie 100 piłkarzy z najmłodszych roczników mieli swoje święto. Na tym święcie młodych piłkarzy trenowanych także przez Pana Główkę, niestety zabrakło działaczy, nawet nie było szefa grójeckiego sportu Pana Dyrektora GOS - to świadczy co dla Panów jest najważniejsze. A rodzice chętnie by porozmawiali o przyszłości grójeckiej piłki. To właśnie ci rodzice więcej robią dla rozwoju piłki niż cała grupa nazywająca się działaczami "Mazowsza". Panowie jesteście tylko kibicami tego klubu, a przy tym jeszcze nakarmicie się. Panie Burmistrzu! nie tylko finansowanie sportu trzeba zmienić ale także rozwiązania systemowe, podział obowiązków i reform ę GOS-u. Trzeba dzieciakom także w wieku gimnazjalnym zapewnić dalsze podnoszenie umiejętności sportowych.

RR; 14 grudnia 2015, 18:21

Jestem rodzicem jednego z chłopców którzy trenują u Pana Główki i nie mogę się zgodzić z obserwatorem,ponieważ jedynym panem z nowego zarządu,który był i rozmawiał z rodzicami to nowy prezes. Przysłuchiwałem się rozmowy prezesa zjednym z rodziców który mówił o bolączkach hali,że musimy wozić chłopców do Jasieńca o braku zainteresowania byłego prezesa i o wielu innych sprawach.

obserwer; 14 grudnia 2015, 23:03

Brawo dla nowego Prezesa!!! tylko by był tak skuteczny w rozwiązywaniu problemów jak był w rozmowie z rodzicami - tylko szkoda ze nie wziął mikrofonu do ręki i nie powiedział wszystkim rodzicom co zamierza z tym klubem zrobić. Tak dla małych jak dla dużych piłkarzy.

Bolek i Lolek; 29 grudnia 2015, 19:43

Nowy prezes, nowe możliwości - i wszystko byłoby ok, ale pozostaje jeszcze pytanie - gdzie jest haczyk?... i tu dopiero zaczyna się zabawa, ponieważ nowy prezes został postawiony w pierwszym szeregu ( bo takich wszyscy pamiętają ) i przy ewentualnym niepowodzeniu zarząd powie - takie były decyzje prezesa!!! Nie wróżę obecnemu zarządowi wielkich sukcesów, gdyż kilku z nich ( p. Gołota, p.Łukiewicz, p.Kłosiński ) piastowali już w przeszłości różne funkcje w klubie i nic dobrego nigdy z tego nie wyszło. Klub potrzebuje nowego spojrzenia na swoje interesy i cele, potrzebuje młodszych kreatywnych ludzi z pomysłami a nie ludzi którzy nie mają nic do zaoferowania.

karol; 16 lutego 2016, 18:51

Panie. Gołota kup Pan różaniec i daj spokój z zarządzaniem Klubu już doradzał Pan Łukiewiczowi i co z tego wyszło nici spadek do ligi okręgowej to Pana sukces RADA -siusiu paciorek i do łóżeczka

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.