Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Jasieniec. Po sygnałach od mieszkańców jeden z kierowców stracił prawo jazdy

31 maja 2023; 12:28

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez Nowy Miedzechów. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszali je mundurowym. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniósł 30-latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 75 km/h.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED, realizując działania na terenie powiatu grójeckiego ujawnili 145 wykroczeń,136 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli mandaty karne, skierowali wnioski o ukaranie oraz zatrzymali prawa jazdy.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obywatele mogą zgłaszać wszelkie niepokojące ich zjawiska, które następnie policjanci są zobowiązani weryfikować. Jeśli zgłoszenie jest w zakresie kompetencji stróżów prawa, mają oni obowiązek przedsięwziąć czynności, aby je usunąć albo zminimalizować. Mieszkańcy miejscowości Nowy Miedzechów właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazali mundurowym informację o tym, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko, przez co narażają innych uczestników na niebezpieczeństwo.

W minioną środę zgłoszenie takie kolejny raz zostało potwierdzone przez policjantów z drogówki, którzy sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się przez tą miejscowość. Mundurowi namierzyli peugeota, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Na 30-latka nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto sie spieszyć i ryzykować życie swoje oraz innych!

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 2 czerwca 2023, 11:58

Tutaj ciekawe info dla nas kierowców - na gb.pl, Niebezpieczne „mruganie” na drogach: ostrzeżenie dla piratów drogowych czy niewinny gest? Za to grozi mandat!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.