• Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii
  • Szkoła jazdy Manewr Ośrodek Szkolenia Kierowców Grójec
  • Kostka Brukowa Grójec - Bruk Designer
  • Trakt Królewski w Grójcu
  • Nowa inwestycja w Grójcu: apartamenty przy ul. Kolarska 8

Jasieniec przedsiębiorczością stoi

Ekonomicznie uzdolnieni uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu
  • Szyte wnętrza - sklep z żaluzjami i zasłonami
  • Klucz Serwis - dorabianie kluczy do drzwi i samochodów
  • Dental Atelier - stomatologia i medycyna estetyczna w Grójcu
  • Perfumeria Tanellis & Biżuteria - Grójec Pasaż Intermarche
  • Autoryzowany sklep i serwis Viessmann w Grójcu

Uczniowie naszej szkoły mają szansę rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia w trakcie różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Do tych zajęć, poza licznymi przedmiotowymi kołami zainteresowań, od dwóch lat zaliczamy Akademię Przedsiębiorczości. Efekty tych zajęć znajdują odzwierciedlenie w olimpiadach, konkursach i zawodach tematycznych.

W tegorocznej Międzyszkolnej Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości powiatu grójeckiego, już po raz IX zorganizowanej przez ZSP w Jasieńcu, uczniowie z „Wincentego Witosa” z Technikum Agrobiznesu i Technikum Handlowego, zdeklasowali rywali stając na podium na I, II i V miejscu z wyróżnionych pięciu najlepszych zawodników.

Ekonomicznie uzdolnieni uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu swoją wiedzę mogą rozwijać podczas spotkać na zajęciach Szkolnego Koła Ekonomicznego, biorąc udział w różnego rodzajach akcjach i projektach organizowanych przez nauczycieli np.: Światowy Tydzień Pieniądza, Dzień Przedsiębiorczości, Olimpiada Przedsiębiorczości, Olimpiada Wiedzy o Bankach, konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, Olimpiada Ekonomiczna, czy wspomniana Akademia Przedsiębiorczości. Uczniowie biorą również udział w wykładach z wybranej dziedziny nauki, która ich interesuje i z którą wiążą swoją przyszłość. Wykłady, warsztaty, prelekcje i konferencje odbywają się na uczelniach z którymi szkoła nawiązała współpracę i które objęły ją patronatem: SGGW WNE w Warszawie, WSH w Radomiu, UTH w Radomiu i AWF w Warszawie.

Już 19 maja br. jedziemy na Dni Otwarte Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  w Warszawie. W tym dniu będziemy również uczestniczyć w II edycji Akademii Przedsiębiorczości, której pomysłodawcą jest pani dr Elżbieta Kacperska WNE SGGW, która objęła patronatem merytorycznym naszą międzyszkolną olimpiadę Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości.

Akademia Przedsiębiorczości SGGW to program edukacji ekonomicznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich prowadzony w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Uczniowie w trakcie roku akademickiego uczestniczą w cyklu wykładów z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki, agrobiznesu itp. Akademia Przedsiębiorczości WNE SGGW” składa się z dwóch etapów:

Etap I  – obejmuje zajęcia w ramach Akademii. Program Akademii jest podzielony na trzy części. Pierwsza część odbywa się na Wydziale goszczącym (WNE lub inne) i obejmuje wykłady tematyczne, warsztaty edukacyjne, zajęcia z kreowania kariery zawodowej oraz wycieczkę po kampusie SGGW. Druga część jest realizowana w szkole uczestniczącej w Akademii, gdzie przeprowadzane są wykłady i warsztaty przez pracowników SGGW. Część trzecia realizowana jest zdalnie w formie wykładów e-learningowych umieszczonych na platformie Moodle WNE SGGW. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich, obejmują 10 spotkań łącznie 30 godz. zajęć. Zajęcia stacjonarne podzielone są na wykłady i warsztaty, odbywają się na kampusie SGGW przy ul. Nowoursynowskiej. Warunkiem ukończenia Akademii jest pozytywny wynik z testu obejmującego wiedzę z przedsiębiorczości. Uczestnicy Akademii otrzymują dyplomy ukończenia Akademii. Szkoły uczestniczące w projekcie na zakończenie uzyskują certyfikaty.

Etap II – to konkurs z zakresu przedsiębiorczości, gdzie Laureaci Konkursu uzyskują Indeks na WNE, czyli mogą studiować na jednym z pięciu kierunków realizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW.

Zespół uczniów ZSP w Jasieńcu liczący 12 uczniów z klas: ITI, ITH, ILO, IITA, IITM, IIITA i IVTA otrzymał w roku szkolnym 2016/2017 zaszczytne III miejsce w klasyfikacji zespołowej spośród ponad 20 szkół okręgu mazowieckiego. Zaś szkoła uzyskała certyfikat uczestnictwa w I edycji Akademii Przedsiębiorczości WNE SGGW.

W tym roku szkolnym również bierzemy udział w Akademii Przedsiębiorczości, już od siedmiu miesięcy studiujemy wykłady i odpowiadamy na pytania testowe umieszczone na platformie Moodle WNE SGGW. Gościliśmy też pracownika dydaktycznego panią mgr Joannę Stefańczyk z Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw WNE, która przybliżyła uczniom tematykę bezrobocia, przedstawiając wykład: „Rynek pracy i ekonomiczne skutki bezrobocia”

Renata Zwolińska




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują Zasady Komentarzy.


  • Alarm24 - zgłoś nam swój news


  • Marek Kwieciński - Twój agent ubezpieczeniowy z Grójca

Najnowsze





  • Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc - Grójec

Popularne





  • Miejsce na Twoją reklamę

Ostatnie komentarze






  • Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Miejsce na Twoją reklamę